Jump to content

αν παρω ενα κορμο από αμπελιά διλαδι ενα κλιμα και το βρασω δεν θα ειναι μια χαρα φυτο για το μονομαχο?


Recommended Posts

νομιζο οτι αν ξεφλουδισεις ενα κλιμα-κορμο ειναι σαν αυτους που πουλανε στο pet shop

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.... πρώτα πρώτα τα κλαδιά που πρέπει να πάρεις πρέπει να είναι τελείως ξερά δηλ να μην έχουν καθόλου χυμούς. Πρέπει να προσέξεις πολύ από πού θα το πάρεις, να σιγουρευτείς ότι το αμπέλι δεν εχει υποστεί λίπανση με επικίνδυνα χημικά. Αν τα προσέξεις αυτά, το κλήμα είναι κατάλληλο για ενυδρείο και υπάρχουν μάλιστα και μέλη εδώ που το έχουν χρησιμοποιήσει χωρίς πρόβλημα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το λεω γτ ειμαι σαντορινιος στην καταγωγη και εχω παρα πολλα κλιματα ξερα πολλα χρονια. ειναι απο τον παππου μου που ακομα δεν γνωριζει τι ειιναι το λιπασμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να τα βάλεις σε έναν κουβά που θα αλλάζεις το νερό καθημερινά για μια εβδομάδα και μετά μπλουμ. :wacko: Ούτε βρασίματα ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

σωστος να μεινουν και οι καλες ουσιες του ξυλου! σορρυ αν γινομαι φορτικος αλλα ξερεις τι μπορω να βαλω στην εξοδο του φιλτρου για να μην πεταει νερο με δυναμη?

Link to comment
Share on other sites

Ένα σωληνάκι με τρύπες που θα το ρίχνει σαν ντουζιέρα από έξω, πάνω στην επιφάνεια του νερού, σπάει όλη η ροή έτσι.

Link to comment
Share on other sites

χιλια ευχαριστω φιλε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...