Jump to content

Saltwater Vs Freshwater


Recommended Posts

γεια σας παιδες ειμαι αρηαριοσ και εχο κολισει ασχημμα με το χομπυ και πανο κατο εχο κτλβ τι παιζει με το αθλημα :thumbup::thumbup: αλα θα ηθελα να ροτισω κατι .λεο να χεκινισο με αλμυρο κατεφθιαν και οχι με γλυκο νερο..εχετε καμια προταση? :D:thumbup::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να ξεκινήσεις αμέσως από το αλμυρό πρέπει να διαβάσεις αρκετά πράγματα παραπάνω από ότι στο γλυκό αλλά και να σκεφτείς και το οικονομικό θέμα.

Εσύ τι απαιτήσεις έχεις???δηλαδή πόσα λίτρα θα ήθελες να είχες,πες μας μερικά λόγια για να σε βοηθήσουμε για να μην χρειαστείς να αλλάξεις 20 ενυδρεία όπως καλή ώρα εγώ :D

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να ξεκινήσεις αμέσως από το αλμυρό πρέπει να διαβάσεις αρκετά πράγματα παραπάνω από ότι στο γλυκό αλλά και να σκεφτείς και το οικονομικό θέμα.

Εσύ τι απαιτήσεις έχεις???δηλαδή πόσα λίτρα θα ήθελες να είχες,πες μας μερικά λόγια για να σε βοηθήσουμε για να μην χρειαστείς να αλλάξεις 20 ενυδρεία όπως καλή ώρα εγώ :D

+1

Link to comment
Share on other sites

εχω στην κατοχη μου ενα ενυνδρειο 180 λιτρα αφτην την στηγμη ειναι αδειο και λεω να βαλω clown fish...τι λετε?α ειναι juwel 180L

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες ειμαι αρηαριοσ και εχο κολισει ασχημμα με το χομπυ και πανο κατο εχο κτλβ τι παιζει με το αθλημα :thumbup::thumbup: αλα θα ηθελα να ροτισω κατι .λεο να χεκινισο με αλμυρο κατεφθιαν και οχι με γλυκο νερο..εχετε καμια προταση? :D:thumbup::thumbup::thumbup:

Τοτε δεν εχεις καταλαβει ακομα.............

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι να ξεκινησεις πρωτα με ενα ενυδρειο γλυκου νερου,να εξοικειωθείς,να αποκτησεις εμπειρια,ταυτοχρονα να διαβασεις,και μετα πας στο θαλασσινο.

Αλλιως πολυ φοβαμαι πως θα αποθαρρυνθεις γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε φτιαξε ενα υφαλμυρο και ασε τις ακραιες καταστασεις...!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Τοτε δεν εχεις καταλαβει ακομα.............

η αληθεια ειναι οτι διαβαζω εδο και 1 μηνα τι παιζει...απλα ειδα ΕΔΟ σττο φορουμ οτι στο U.S.A. ξεκινανε κατεφθιαν με αλμυρο νερο.εγω το λεω προτον για να μην κανω διπλα εξοδα και 2ο να μην ταλαιπορισο τα πσαρακια.του γλυκου ωερου δλδ...μην τα παρο και μετα οταν μαθω καλα καλα καλα!!! :D:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα σου προτεινα να παρεις την πολυτιμη εμπειρια ενος γλυκου νερου,πριν προχωρησεις στο θαλασσινο.Το χομπυ του ενυδρειου ειναι αρκετα δυσκολο και απαιτητικο για τον αρχαριο.Επομενως ενα ενυδρειο γλυκου νερου ειναι ενα καλο σχολειο για να δεις αν σου αρεσει και αν μπορεις,χωρις να επενδυσεις ενα καρω χρηματα για ενα μικρο ενυδρειο (πραγμα που θα γινει με το θαλασσινο)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...