Jump to content

Αλλαγη Καρβουνου στο φιλτρο


Recommended Posts

Το καρβουνο στο φιλτρο καθε ποσο καιρο χρειαζεται να αλαζεται και πιος ειναι ο ρολος στο ενυδρειο

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιουμε μετα απο θεραπεια,ωστε να τραβηξει οτι εχει μεινει απο το φαρμακο μετα την αλλαγη νερου.

Αλλιως δεν χρειαζεται

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιουμε μετα απο θεραπεια,ωστε να τραβηξει οτι εχει μεινει απο το φαρμακο μετα την αλλαγη νερου.

Αλλιως δεν χρειαζεται

και εγω που νομιζα οτη χρειαζοταν και τοv τοποθετησα,τωρα θα το βγαλω,μπορεις να μου πεις τη υλικα τοποθετουνται στο φιλτρο εκτος απο βαμπακι και τα sera siporax που ειδη εχω;

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως στο ενυδρείο σου έχεις φυτά. Έτσι? Άρα ο άνθρακας απορροφά όλα τα πολύτιμα γι' αυτά στοιχεία. Γι αυτό πρέπει να τον βγάλεις. Πες μας ποιό φίλτρο έχεις ώστε να σου πούμε ποιά υλικά φιλτραρίσματος να βάλεις, γιατί μπορεί να μην χωράνε όλα μέσα!

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως στο ενυδρείο σου έχεις φυτά. Έτσι? Άρα ο άνθρακας απορροφά όλα τα πολύτιμα γι' αυτά στοιχεία. Γι αυτό πρέπει να τον βγάλεις. Πες μας ποιό φίλτρο έχεις ώστε να σου πούμε ποιά υλικά φιλτραρίσματος να βάλεις, γιατί μπορεί να μην χωράνε όλα μέσα!

Λάθος, δεν το αναφέρω για να σου την πω αλλά για να μην αρχίζει να τριγυρνάει σαν μύθος... :D

Απλά ο άνθρακας απορροφάει κάποιοες ενώσεις και κάποια ιχνοστοιχεία που ίσως προκαλέσουν ελλείψεις σε ένα πυκνοφυτεμένο ενυδρείο με πολύ απαιτητικά φυτά.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως στο ενυδρείο σου έχεις φυτά. Έτσι? Άρα ο άνθρακας απορροφά όλα τα πολύτιμα γι' αυτά στοιχεία. Γι αυτό πρέπει να τον βγάλεις. Πες μας ποιό φίλτρο έχεις ώστε να σου πούμε ποιά υλικά φιλτραρίσματος να βάλεις, γιατί μπορεί να μην χωράνε όλα μέσα!

το φιλτρο μου ειναι OTTOOTTO.doc

Link to comment
Share on other sites

Χωρητικοτητα καδου και ροη ξερεις;

το σηγκεκρισμενο φιλτρο ειναι το μοντελο PF300G κανει 1200λιτρα την ωρα ειναι 30cm υψος και διαμετρος 20cm

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...