Jump to content

Προστασία ζώων


Recommended Posts

Μου έστειλαν το video αυτό, πρέπει όλοι να το δούμε ώστε την επόμενη φορά που θα σκεφτούμε να αγοράσουμε γούνες, γουνάκια, μπρελόκ και δεν ξέρω τι άλλο να μας έρθει αυτό στο μυαλό. Αποδεικνύει περίτρανα ότι ο άνθρωπος είναι το μεγαλύτερο και πιο σιχαμένο ζώο που θυσιάζει τα πάντα στο βωμό του κέρδους. Προσωπικά κόντεψα να βάλω τα κλάματα όταν το είδα....

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!

Μικρά παιδιά καλό είναι να μην το δουν πάντως γιατί οι σκηνές που περιέχει είναι σκληρές.

Link to comment
Share on other sites

Καλα που μας προειδοποιησες για να μην το δω ......

Δυστυχως ετσι ειναι οπως τα λες, δεν εχω δει το βιντεο ουτε προκειται, αλλα αν σκεφτεις ποσα τσιντσιλα σκοτωνονται για μια γουνα ή τα καημενα τα φοκακια θα τρελαινόσουν.

Εγω παντως μπορω και χωρις τις γουνες και παντα οταν ειναι να παρω κατι που ειναι δερματινο ρωταω απο τι ζωο ειναι και πράττω αναλογα....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιωργο δε καταφερα να το δω ολο ... Στο 8λεπτο το εκλεισα ... Περιτο να σου πω οτι αρωστησα ψυχολογικα μαυτους τους σιχαμενους τους τι να πω ρε γαμωτο μου ... ρε αν ειναι δυνατον πως μπορουνε ενα τετοιο πλασματακι να το πιανουν απο τα ποδια και να το κοπανανε κατω με το κεφαλι ... και αυτο να σπαρταραει εκει χαμο .... απιστευτο ... τι να πω εχω νευριαζει και στεναχωρηθει παρα πολυ ....

Αυτοι θελουν γδαρσιμο χοντρο αλατι και για ωρες κατω απο το καυτο ηλιο ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε Αντωνη δεν θελουμε λεπτομερειες :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

"Αυτοι θελουν γδαρσιμο χοντρο αλατι και για ωρες κατω απο το καυτο ηλιο ..."

Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο Dartman1980!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιωργο δε καταφερα να το δω ολο ... Στο 8λεπτο το εκλεισα ... Περιτο να σου πω οτι αρωστησα ψυχολογικα μαυτους τους σιχαμενους τους τι να πω ρε γαμωτο μου ... ρε αν ειναι δυνατον πως μπορουνε ενα τετοιο πλασματακι να το πιανουν απο τα ποδια και να το κοπανανε κατω με το κεφαλι ... και αυτο να σπαρταραει εκει χαμο  .... απιστευτο ... τι να πω εχω νευριαζει και στεναχωρηθει παρα πολυ ....

Δυστηχώς αν ψοφήσει τότε καταστρέφεται η γούνα. Γι αυτό είναι αναγκασμένοι να τα γδέρνουν ζωντανά.

Αυτοι θελουν γδαρσιμο χοντρο αλατι και για ωρες κατω απο το καυτο ηλιο ...

28291[/snapback]

Να προτείνω κάτι άλλο ;;

Κρέμασμα γυμνοί ανάποδα σε ενα σκοτείνο υπόγειο και κάθε μέρα να κατεβαίνεις και να τους τραβάς μια ξυραφιά στο κορμί σε ανυποψίαστο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Κρέμασμα γυμνοί ανάποδα σε ενα σκοτείνο υπόγειο και κάθε μέρα να κατεβαίνεις και να τους τραβάς μια ξυραφιά στο κορμί σε ανυποψίαστο χρόνο.

28302[/snapback]

Και τους βαζεις και αλατι :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να σταματήσουν οι περιγραφές σε σκηνές επί του Video καθώς και το τι θα θέλατε να κάνετε σε αυτούς.

Παρακαλώ μην ρίξουμε το επίπεδο με χαρακτηρισμούς και φαντασίες.

Είναι ένα πολύ σοβαρό θέμα που δυστυχώς όμως είναι η πραγματικότητα.

Ο καταναλωτής δεν ενδιαφέρετε για τίποτε άλλο εκτός από το τελικό προιόν.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να σταματήσουν οι περιγραφές σε σκηνές επί του Video καθώς και το τι θα θέλατε να κάνετε σε αυτούς.

Παρακαλώ μην ρίξουμε το επίπεδο με χαρακτηρισμούς και φαντασίες.

Είναι ένα πολύ σοβαρό θέμα που δυστυχώς όμως είναι η πραγματικότητα.

Ο καταναλωτής δεν ενδιαφέρετε για τίποτε άλλο εκτός από το τελικό προιόν.

28307[/snapback]

Όταν εκφράζω με μια γλαφυρή περιγραφή το τι θα ήθελα να κάνω σε αυτά τα κτήνη δεν νομίζω ότι ρίχνω το επίπεδο Γιάννη μου αλλά δείχνω το μέγεθος της αγανάκτησης μου απέναντι σε αυτά τα κτήνη.

Αν μην τι άλλο σε σύγκριση με έναν που αδιαφορεί παντελώς καλύτερος είμαι πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είσαι πολύ καλύτερος Βαγγέλη αλλά αυτό που λέω είναι ότι αν αρχίσει να γράφει ο καθένας τι θα ήθελε να κάνει σε αυτούς τότε το μόνο που θα καταφέρουμε είναι να δείξουμε πόσο αρρωστημένη φαντασία μπορεί να έχει ο καθένας στο τέλος.

Αυτό εννοώ να μην ρίχνουμε το επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είσαι πολύ καλύτερος Βαγγέλη αλλά αυτό που λέω είναι ότι αν αρχίσει να γράφει ο καθένας τι θα ήθελε να κάνει σε αυτούς τότε το μόνο που θα καταφέρουμε είναι να δείξουμε πόσο αρρωστημένη φαντασία μπορεί να έχει ο καθένας στο τέλος.

Αυτό εννοώ να μην ρίχνουμε το επίπεδο.

28317[/snapback]

απλα φρικτο.....δεν αντεχεις να το δεις ολοκληρο....ενα ριγος σε πιανει,και εντονη η επιθυμια για να μαρτυρησει ο *******..αν και κανονικα δεν επρεπε να βαλω αστερακια με τον θυμο που εχω.... :thumbup::wootwoot::wootwoot::wootwoot:;);););););):hysterical::hysterical::band:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέω είναι ότι αν αρχίσει να γράφει ο καθένας τι θα ήθελε να κάνει σε αυτούς τότε το μόνο που θα καταφέρουμε είναι να δείξουμε πόσο αρρωστημένη φαντασία μπορεί να έχει ο καθένας στο τέλος.

Αυτό εννοώ να μην ρίχνουμε το επίπεδο.

28317[/snapback]

Ρε Γιαννη αρωστημενη φαντασια εχει καποιος που σκεφτετε και ευχετε να παθουν τα χειροτερα αυτοι οι βανδαλοι , ή αυτοι ειναι μακραν απο τα πιο ανεγκεφαλα και αδισταχτα γουρουνια που η "αρωστημενη τους φαντασια τους" τους εχει οδηγησει σε τετοιους τροπους αντλησεις χρηματος ?

ΑΠΛΑ ΕΡΩΤΩ ...

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν φταιν αυτοι αλλα καποιοι απο μας που τ ακουμπανε για ν αγορασουν τα εν λογω πραγματα. Γιατι αν δεν υπαρχει η ζητηση τοτε οι τυποι δεν θα το εκαναν.

Αλλα που να βαλεις μυαλο στις διαφορες κυριες πως εν μερη ειναι και αυτες δολοφονοι....

Link to comment
Share on other sites

:wootwoot: Ρε παιδια τι "ανθρωπος" πρεπει να εισαι για να κανεις τετια δουλεια? Το πρωι αραγε παει με ορεξη στην δουλεια? Το μιαλο αραγε ειναι τελιος καλα? :wootwoot:
Link to comment
Share on other sites

:wootwoot:  Ρε παιδια τι "ανθρωπος" πρεπει να εισαι για να κανεις τετια δουλεια? Το πρωι αραγε παει με ορεξη στην δουλεια?  Το μιαλο αραγε ειναι τελιος καλα?  :wootwoot:

28746[/snapback]

Δυστυχώς τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα από ότι φανταζόμαστε. Είμαστε ανυποψίαστοι για τη σκληρότητα που υπάρχει γύρω μας. Πρόσφατα είδα ένα ντοκυμαντέρ στην ΕΤ1 με θέμα την ανηθικότητα στη μεταχείρηση των ζώων που εκτρέφονται για να παρέχουν τροφή στον άνθρωπο (Οι λήψεις ήταν κυρίως από Αμερική). Άθλιες σκηνές, με αφόρητες συνθήκες διαβίωσης αλλά και ελεϊνή συμπεριφορά απέναντι στα ζώα. Με αφορμή αυτά που είδα, μπήκα στη σελίδα www.peta.org (People for ethical treatment of animals), του οργανισμού που είναι υπεύθυνος για το ντοκυμαντέρ.

Εκεί είδα ακόμη κάποια -αισχρά- βίντεο που δείχνουν τη μεταχείρηση των ζώων που προορίζονται για σφαγή.... Πιστεύω ότι όλα αυτά δεν είναι και πολύ μακριά μας...

Το ερώτημα είναι: Ποιος από εμάς έχει το σθένος να πει ότι δεν ξανατρώει κρέας, δεν ξαναγοράζει γούνα ή δέρμα;(Οκ, τα 2 τελευταία είναι εύκολα και πιστεύω τα κάνουμε οι περισσότεροι.) Γιατί οι συνθήκες (συμπεριφοράς απέναντι στα ζώα) είναι πολύ δύσκολο να αλλάξουν, όταν από πίσω υπάρχει το -υπέρμετρο- κέρδος....

Έγινε επεξεργασία - labros
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...