Jump to content

αφρός στο νερό


Recommended Posts

το άφρισμα του νερού πού μπορεί να οφείλεται?οταν έβαλα σε λειτουργεία το ενυδρείο μου 60λ στις αρχές το νερο πανω πάνω είχε μεγαλες φουσκάλες,και μικρότερες σαν αφρος

μήπω το πρόβλημα είναι το χαλίκι?

το αγόρασα πολύ φθηνά (4-5ε/5 κ) συγκριτικά με ένα άλλο (8ε) .εμφανισιακά ήτανε όμοια.

το έπλυνα πολλές φορές για πολλές ώρες.όπως μου υποδείξανε στο pet shop.το έβαλα και σε σουρωτήρι χούφτα χούφτα και το έπλενα.παρόλα όταν γέμισα το ενυδρείο νερό και μπήλε σε λειτουργελια το φίλτρο,άφρισε.

όταν ανακατεύω το χαλίκι,το νερό θολώνει!έχω σκούπα βυθού,αλλά όταν το ανακατεύω θολώνει.

προφανός μου δώσανε πολύ κακή ποιότητα χαλίκι!(αναρωτιέμαι αν ο pet shoper καταλαβε χαλίκι για να κατουράνε οι γάτες....)

με την σκούπα βυθού και συχνές αλλαγές θα έχω ιδανικά αποτελέσματα?σόζεται?

είχα θανάτους ψαριών και γνωρίζω(πιστεύω )τον λογο.είχανε δαγκομένεσ ουρές και πτερίγια από τους πιγουήνους (μάλλον) αλλα άλλο θέμα.

είναι φυσιολογικό μετα απο πολύ ώρα πλησιμο να μην έχει καθαρίσει το χαλικι?

τι προβληματα μπορεί να μου παρουσιάσει?

σας ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

το άφρισμα του νερού πού μπορεί να οφείλεται?οταν έβαλα σε λειτουργεία το ενυδρείο μου 60λ στις αρχές το νερο πανω πάνω είχε μεγαλες φουσκάλες,και μικρότερες σαν αφρος

Εβαλες πολυ αντιχλωριο?

Link to comment
Share on other sites

έβαλα τόσο αντηλώριο όσο ακριβώς μου υπεδειξε η συσκευασία...βέβαια έχω να δω αφρό από τις πρώτες αλλαγές.είναι ένδειξη βρώμικου νερού ο αφρός?το ότι έχω νεογέννητα μολλυ είναι ένδειξη καθαρού νερού?

τι γνώμη έχετε για το χαλίκι μου?

Link to comment
Share on other sites

τι γνώμη έχετε για το χαλίκι μου?

Αν το παραμικρο βγαζει θολουρα και δν εκαι οτι καλυερο απο ποιοτητα χωρις ομως να σημαινει οτι θα παθουν και κατι τα ψαρια.

Link to comment
Share on other sites

Αν το παραμικρο βγαζει θολουρα και δν εκαι οτι καλυερο απο ποιοτητα χωρις ομως να σημαινει οτι θα παθουν και κατι τα ψαρια.

φίλε delta πιστεύεις ότι με την σκούπα βυθού και πολύ συχνές αλλαγές νερού θα αποκτήσω καθαρό νερό?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...