Jump to content

μονομαχος με φαγομενη ουρά


Recommended Posts

13λιτρα ενυδρειο, φιλτρο θερμοστατης, αμμο κατω, πριν ειχε χαλικι, ενα ξυλο μεσα, μερικα πλατανοφυλλα και λιγο κερατοφυλλο.

εδω και 5 μερες βλεπω λιγο στο τελειωμα της ουρας του σαν να φαγωνεται... του εβαλα σημερα πρωτη μερα βιταμινες tetravital.

λετε να εχει καποια αρρωστια? αν ναι πειτε ενα φαρμακο να παρω για φαγωμενες ουρες.

ευχαριστω

υ.γ.: δεν ειναι μεγαλο το προβλημα απλα φοβαμαι μην συνεχιστει....

Link to comment
Share on other sites

και αν γινεατι να μεταφερθει στην κατηγορια με τις ασθενειες γτ την εκανα παλι την πατατα με τις κατηγοριες.

ευχαριστω και σορρυ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου, αρχηκα το θεμα επρεπε να το ανοιξεις στις Ασθενιες του Γλυκου νερου... θα το μεταφερει καποιος διαχειριστης...

Μπορεις αρχικα να μας δωσεις τις τιμες απο τις μετρισεις του νερου του ενυδρειου σου???

Ph, KH, GH, No2, Nh3.......

;):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις αρχικα να μας δωσεις τις τιμες απο τις μετρισεις του νερου του ενυδρειου σου???

Ph, KH, GH, No2, Nh3.......

:thumbup::hysterical:

Αρχικα ευχαριστω για το ενδιαφερον. κοιτα θα ηθελα πολυ να σου δωσω μετρησεις αλλα δεν κανω μετρησεις πραγμα που ειναι πολυ κακο αλλα δεν παιζουν $$$ αυτη την περιοδο και η μονη μετρηση που εχω κανει μερικες φορες ειναι το ph που στη βρυση ειναι 7.5 και στο ενυδρειο 7. οποτε το μονο που μπορω να ζητησω ειναι οποιος ¨¨υποθετε騨 τι συμβαινει να μου πει τι μπορει να ειναι και να μου προτεινει ενα φαρμακο.

ευχαριστω και παλι! ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου οι μετρήσεις είναι απαραίτητες..

Τελοσπάντων..

Είχα το ίδιο πρόβλημα με τον μονομάχο μου..

Εμένα όμως ήταν σε προχωρημένο στάδιο.. Το ψάρι όμως ακόμα ζει, τρώει απλά χωρίς τις μεγάλες ουρές που είχε..

Έχω καταλήξει ότι μπορεί οι ουρές να "τρώγονται" απο το υψηλό ph.. Αλλά δεν είμαι σίγουρος..

Melafix 7 μέρες, δοσολογία βάση οδηγιών..

Στο τέλος της θεραπείας αλλαγή νερού 40%.

;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου οι μετρήσεις είναι απαραίτητες..

Τελοσπάντων..

Είχα το ίδιο πρόβλημα με τον μονομάχο μου..

Εμένα όμως ήταν σε προχωρημένο στάδιο.. Το ψάρι όμως ακόμα ζει, τρώει απλά χωρίς τις μεγάλες ουρές που είχε..

Έχω καταλήξει ότι μπορεί οι ουρές να "τρώγονται" απο το υψηλό ph.. Αλλά δεν είμαι σίγουρος..

Melafix 7 μέρες, δοσολογία βάση οδηγιών..

Στο τέλος της θεραπείας αλλαγή νερού 40%.

;)

σε ευχαριστω αυτο κοιταγα και εγω τωρα στο φορουμ. θα παω αυριο να το παρω και θα δουμε. ευχαριστω φιλε!!

Link to comment
Share on other sites

και κατι τελευταιο: το melafix μπορω να το ριξω και για 3 μερες προληπτικα και στα αλλα μου ψαρια? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

και κατι τελευταιο: το melafix μπορω να το ριξω και για 3 μερες προληπτικα και στα αλλα μου ψαρια? ευχαριστω

Δεν χρειάζεται χωρίς λόγο..

;)

Έγινε επεξεργασία - vag0s
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...