Jump to content

SUPER ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΖΑΜΙΑ !!!


ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα, δεν ξέρω αν κάποιος το έχει χρησιμοποιήσει, αλλα δοκίμασα

ενα σφουγγαράκι περίεργο για να καθαρίσω τα τζάμια εσωτερικά και είναι φοβερό.

Με ένα απλό πέρασμα, χωρίς τριψιμο και καθαρίζουν τέλεια.

Επίσης όλη η βρώμα μένει πάνω στο σφουγγαράκι και δεν θολώνει το νερό.

Λέγεται "Forte extreme Μαγική Γόμα".

Χημικά δεν πρέπει να περιέχει γιατί το δοκίμασα προχτές και τα ψάρια είναι μιά χαρά.

Μόνο μειονέκτημα οτι χαλάει εύκολα.

Επίσης τα αθλητικά παπούτσια γίνονται σαν καινούρια.

ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟ :wootwoot::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω το συγκεκριμμένο προϊόν πιστευω 99% ότι περιέχει κάποιο χημικό και πιθανότατα επικίνδυνο για τα ψάρια μου.

Ευχαριστώ αλλά τέτοια πειράματα εγώ δεν κάνω. :wootwoot::wootwoot::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Αν περιείχε κάποιο χημικό λογικά θα το έγραφε στην συσκευασία, αν κατάλαβα καλά η υφή του σφουγγαριού είναι που κάνει την δουλειά .

Θα προσπαθήσω να κάνω μια ερώτηση στην εταιρία που το έχει για την σύσταση του, γιατί πραγματικά κάνει πόλυ δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος το σφουγγαράκι έχει μια επιφάνεια μπλε και μια λευκή. Η λευκή είναι πολύ αποτελεσματική στις επιφάνειες.

Πρόκειται για κάποιο πολυμερές υλικό το οποίο κατά τη χρήση φθείρεται και δεν νομίζω να θέλουμε οποιασδήποτε άγνωστης σύστασης και μορφής υλικό να διαλύεται μέσα στο ενυδρείο μας.

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο για καθάρισμα τζαμιών και αφαίρεση άλγης, κοραλίνης κτλ είναι οι πλαστικές κάρτες. Το έχω πεί πολλές φορές και έχει σωθεί πολύς κόσμος. Δοκιμάστε το σε δύσκολα σημεία και θα με θυμηθείτε. Παλιές πιστωτικές, τηλεκάρτες και οτιδήποτε τέτοιας μορφής είναι το καλύτερο καθαριστικό.

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο για καθάρισμα τζαμιών και αφαίρεση άλγης, κοραλίνης κτλ είναι οι πλαστικές κάρτες. Το έχω πεί πολλές φορές και έχει σωθεί πολύς κόσμος. Δοκιμάστε το σε δύσκολα σημεία και θα με θυμηθείτε. Παλιές πιστωτικές, τηλεκάρτες και οτιδήποτε τέτοιας μορφής είναι το καλύτερο καθαριστικό.

29114[/snapback]

Γιάννη δεν ξέρω αν σκουριάζει το τσιπ της τηλεκάρτας μετά από κάποιο διάστημα;

Κατά τα άλλα νομίζω πως η πρόταση σου είναι πολύ καλύτερη από τα ξυράφια που κυκλοφορούν για αυτή τη δουλειά και χαράζουν τα τζάμια αν δεν προσέξεις!

Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις κολητο τον Bob τον σφουγγαρακι κανει ολη τη δουλεια αυτος για σενα ... :wootwoot::wootwoot::wootwoot:;)

Link to comment
Share on other sites

Το τσιπακι θα το βγαλεις. Εγω χρησιμοποιω την καρτα που εχω για να ψωνιζω του Καρφουρ που δεν εχει τσιπ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...