Jump to content

το Eνυδρειο μου


Recommended Posts

Γεια σας παιδια .Μια ερωτηση εχω αγορασει ενα εννυδρειο απο τα Carrefour μηπως μπορει να μου πει καποιος αν μπορω να βρω λαμπες aquel σαν αυτες που ειχε απο μονο του γιατι η μια μου καηκε :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο αν είναι ίδια μάρκα με αυτές που είχε.

Τι τύπου λάμπα είναι μόνο τσέκαρε και πόσα watt.

Αν είναι φθορισμού βέργα T8 αρκεί να βρεις μία στα ίδια watt και μάλιστα θα έλεγα μεταξύ 5500 και 6500 kelvin αν είναι μόνο μία. Αν έχεις κι άλλη (που φαίνεται ότι έχεις) τότε ίσως να έπαιρνες μία ροζ δηλαδή μία όπως η arcadia original tropical γύρω στα 4000 kelvin (θα σε βοηθήσει και με τα φυτά που έχεις πρόβλημα).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια .Μια ερωτηση εχω αγορασει ενα εννυδρειο απο τα Carrefour μηπως μπορει να μου πει καποιος αν μπορω να βρω λαμπες aquel σαν αυτες που ειχε απο μονο του γιατι η μια μου καηκε :)

Εγω ειχα ιδιες αλλα της εβγαλα και εκανα πατεντα με δυο τ5 24βατ η μια.Αυτες που ειχε πανω δεν ειναι και οτι καλυτερο.Τις 2 που ειχε πανω τις εβγαλα και μου περισευουν αλλα εισαι μακρια για να στις δοσω

Αυτες δεν λες?post-17095-1274533482_thumb.jpg ετσι ηταν και ετσι το εκανα post-17095-1274533533_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτες δεν μπορεις να μου τις στειλεις?:)

Πολυ μακρια εισαι :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι η πατεντα που σου ειπε ο skamanakos ειναι μια μετατροπη που θα σου χρειαστει γιατι καποια στιγμη και αυτες οι λαμπες που θα παρεις θα καουν παλι οποτε παλι θα ψαχνεις, ενω αν κανεις τη μετατροπη λαμπες θα βρισκεις πλεον παντου. και εγω την ιδια μετατροπη εχω κανει

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι η πατεντα που σου ειπε ο skamanakos ειναι μια μετατροπη που θα σου χρειαστει γιατι καποια στιγμη και αυτες οι λαμπες που θα παρεις θα καουν παλι οποτε παλι θα ψαχνεις, ενω αν κανεις τη μετατροπη λαμπες θα βρισκεις πλεον παντου. και εγω την ιδια μετατροπη εχω κανει

:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...