Jump to content

γρατσουνιές στο τσάμι


Recommended Posts

σε καποιο φορουμ διαβασα αυτο...

.[με την ιδιοτητα οτι πριν ενα χρονο το ενυδρειο μου δεν φαινοτανε απο της γρατζουνιες, ωσπου εκατσα και ετριβα αρκετες ωρες ετσι ωστε να ΦΕΡΩ ΤΙΣ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΕΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΟ ΓΥΑΛΙ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ !!

Εκτος ειπα εαν η γρατζουνια ειναι εξωτερικη, η αν η χαραγματια ειναι παραπανω απο το 1/4 της διαμετρου του τζαμιου οποτε δεν μπορεις να το πλαναρεις διοτι θα λεπτινη απελπιστικα !!!!

Αμφιβολιες κανενας ;]

ξερει κανεις αμα πιανη κάτι τέτοιο???η κατι αλλο???

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το προτεινα!!

καλυτερα να εχεις μια γρατζουνια παρα μια θαμπαδα σε εκεινο το σημειο

δεν βαζω μεσα τον παραγοντα ασφαλεια ειδικα αν ειναι χαμηλα στο ενυδρειο!!

Link to comment
Share on other sites

Guest orck

Katir σε καποιο φορουμ ειχα διαβασει παλιοτερα οτι εαν η γρατσουνια ειναι απο μεσα, το τριβεις με πρασινο σφουγγαρι να το φερεις ας πουμε στο ιδιο επιπεδο, μολις μπει το νερο μεσα δεν θα φαινεται θαμπαδα. ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΙΣΧΥΕΙ, λογικα ισχυει ομως.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το δοκίμαζα, μου φαίνεται όμως περίεργο με 1 σφουγγάρι να μπορείς να "λεπτύνεις" το τζάμι ομοιόμορφα κιόλας για να μην φαίνεται η γραντζουνιά.. περίεργο έως ακατόρθωτο.

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω πιστευω οτι αξιζει να το διακινδινεψεις! μια γρατζουνια ειναι... :)

αμα το τριψεις μιθανο ειναι να δημιουργιθει θολουρα η ακομα χειροτερα να σπασει κανα τζαμι αμα το λεπτινης πολυ

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δεί φωτογραφίες μετα απο επέμβαση με σφουγγάρι?Το θέμα ειναι αισθητικό(περα απο το θέμα ασφαλειας που τέθηκε),άρα θα πρέπει να έχουμε κάποια ιδέα πως θα εξελιχθεί το θέμα,προτού πράξουμε.Δεν γνωρίζω και ετσι θα ήθελα να ξέρω.Μην το κάνουμε χειροτερα,ας το ψάξουμε λίγο πρώτα :)

Link to comment
Share on other sites

είναι πολύ απλό παιδιά... έχω μια γυάλα με γρατσουνιές στο μπαλκόνι... μισό να πεταχτώ κουζίνα να πάρω σφουγγαράκι και έρχομαι με τα αποτελέσματα...

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που κάνει το σφουγγαράκι κουζίνας (η πράσινη μεριά) είναι έξτρα γρατσουνιές... οπότε BUSTED :)

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστο ....παιδια...ειχα μια τελευταια ελπιδα.... :thumbup::)

Link to comment
Share on other sites

Guest orck

το μόνο που κάνει το σφουγγαράκι κουζίνας (η πράσινη μεριά) είναι έξτρα γρατσουνιές... οπότε BUSTED :)

Νερο εβαλες μετα μεσα; Να δεις εαν φαινονται οι εξτρα γρατσουνιες;

Απο περιεργεια ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...