Jump to content

Πολλα γενητουρια


Recommended Posts

παιδιά έχω ένα ενυδρίο εξήντα λίτρων...μου έκαναν δώρο χτες δύο ψαράκια....δεν ξέρω τι είναι...είναι άσπρα περίπου τρία εκατοστά ένα θηλυκό και ένα αρσενικό..έχω όμως ένα πρόβλημα...απο χτες έχουν γενηθεί γύρω στα 25 μικρά ψαράκια...τι μπορώ να κάνω?αν συνεχίσω με αυτούς τους ρυθομούς τότε σε μια εβδομάδα θα γεμίσω....

****moderator note:

Ο τίτλος του θέματος άλλαξε από "help" σε πιο αντιπροσωπευτικό για το θέμα.

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά μην πανικοβάλλεσαι. Δώσε μας όσο περισσότερες πληροφορίες μπορείς για το ενυδρείο σου, μαζί με μερικές φωτογραφίες.

:)

Link to comment
Share on other sites

είνα εξήντα λίτρων...η μάρκα είναι aquatlantis το φίλτρο δεν ξέρω τι μαρκα αλλά νομίζω είναι βιολογικό(δεν είμαι και πολ΄σχετικός τώρα αρχίζω να μαθαίνω΄)έχω μέσα δύο φυτά και ένα βράχο...μπορώ να κάνω κάτι?λυπαμαι να τα πετάξω αλλά αν είναι η τελευταία λύση θα το κάνω...

Link to comment
Share on other sites

είνα εξήντα λίτρων...η μάρκα είναι aquatlantis το φίλτρο δεν ξέρω τι μαρκα αλλά νομίζω είναι βιολογικό(δεν είμαι και πολ΄σχετικός τώρα αρχίζω να μαθαίνω΄)έχω μέσα δύο φυτά και ένα βράχο...μπορώ να κάνω κάτι?λυπαμαι να τα πετάξω αλλά αν είναι η τελευταία λύση θα το κάνω...

Ποια εννοείς να πετάξεις;

Βάλε αν μπορείς καμία φωτογραφία να αναγνωρίσουμε τα ψάρια και να δούμε και το γενικότερο στήσιμο.

:)

Link to comment
Share on other sites

μηπως το φιλτρο σου ειναι το biobox1? δες αν γραφει κατι τετοιο πανω..

:)

βαλε φωτογραφια των ψαριων σου η εστω προσπαθησε να τα αναγνωρισεις εδω : http://www.aquazone.gr/index.php?pid=34&Type=GroupView

Link to comment
Share on other sites

Με τα μικρα μπορεις ητε να τα χαρισεις εδω σε καποιο χομπιστα ή σε καποιο petshop...

Για το αν παιζει ρολο τι ψαρι ειναι, φυσικα και παιζει. Αν δεν δουμε ποιο ειναι πως θα σε συμβουλεψουμε...

Σε παρακαλω αν μπορεις βαλε 1 - 2 φωτο... :):D

Link to comment
Share on other sites

Με τα μικρα μπορεις ητε να τα χαρισεις εδω σε καποιο χομπιστα ή σε καποιο petshop...

Για το αν παιζει ρολο τι ψαρι ειναι, φυσικα και παιζει. Αν δεν δουμε ποιο ειναι πως θα σε συμβουλεψουμε...

Σε παρακαλω αν μπορεις βαλε 1 - 2 φωτο... :):D

+1 Δωσε φωτογραφιες! :D:D

Link to comment
Share on other sites

μα πρέπει να περιμένω να μεγαλώσουν...και είναι γύρω στα 15 ψαράκια...μπορεις να μου πεις πως ανεβάζω φοτο(είμαι νεος εδώ και δεν έχω εξοικειωθεί ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν με αφήνει να ανεβάσω φοτος.....ότα;ν πατάω΄΄πρόσθεσε αυτο το συνημένο΄΄ μου βγάζει ότι η σελίδα έχει πρόβλημα...προσπαθώ εδώ και τρεις μερες....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν με αφήνει να ανεβάσω φοτος.....ότα;ν πατάω΄΄πρόσθεσε αυτο το συνημένο΄΄ μου βγάζει ότι η σελίδα έχει πρόβλημα...προσπαθώ εδώ και τρεις μερες....

πρεπει να πας στο edit και να την μικρυνειςτην αναλυση. κανε την 800x600 και θα ανεβει αμεσως

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ φίλε για την βοηθεια...και τώρα στο αρχικό μας θέμα..οριστε οι φοτος

post-20208-1275395161_thumb.jpg

post-20208-1275395279_thumb.jpg

post-20208-1275395362_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

τι μπορώ να κ΄'ανω με τα μικρά ψαράκια της τρίτης φοτο? θα γεννάει συνέχεια?

Link to comment
Share on other sites

Σου εχουν βαλει το λινκ με τα προφιλ του ψαριων...Αν το ειχες ψαξει λιγο θα ειχες μαθει μονος σου τοση ωρα ποια ειναι τα ψαρακια που φιλοξενεις κ τι χρειαζονται. Molly ειναι . Ειναι ζωοτοκα ψαρια απο οτι καταλαβες κ γεννανε πολυ συχνα.Με τα μικρα τι θελεις να κανεις δλδ?! Αν δεν τα θελεις-βαζεις μια αγγελια εδω κ τα χαριζεις (γιατι για να τα αγορασουν λιγο δυσκολο-οσοι εχουν μοιραζουν δεξια κ αριστερα) ή τα πας στο πετ σοπ που ψωνιζεις με ανταλαγμα καμια τροφη-Αν δεχθει ο πετ σοπας.Αλλιως βαζεις μονο θηλυκα ή αρσενικα στο ενυδρειο σου κ τελειωνει το παιχνιδι της αναπαραγωγης...

Έγινε επεξεργασία - PsyTrancer
Link to comment
Share on other sites

όπως είπα και πιο πανω είμαι νέος στο χομπυ...πιστεύεις ότι μπορώ να ξεχωρίσω ποιο είναι?μου φαίνονται σχεδόν όλα ίδια....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...