Jump to content

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ


nnd

Recommended Posts

παιδια ωραια τα σχολια αλλα  αλλα μου φαινεσται λιγακι επιθετικοι! ας ευχηθουμε τα καλυτερα στην ναντια και λιγο περισσοτερο ψαξιμο. συμφωνο οτι δεν μπορεις να τα κσερεις ολα εκτος και αν εισαι ο θεος!

ναντια απλα υπεροχο!!!!!!!!!!!!!!!!!

29947[/snapback]

Αναμφισβήτητα η Φίλη nnd αξίζει ένα μεγάλο μπράβο για το στήσιμο του καινούργιου της ενυδρείου, που είναι αποτέλεσμα πολύχρονης δουλειάς και εμπειρίας.

Δικαιολογημένα, λοιπόν, τα συγχαρητήρια που προηγήθηκαν απ' όλους .

Ταυτόχρονα κανένας μας δεν μπορεί να ισχυριστεί ότι τα ξέρει όλα. Καθημερινά, μέσα από τους διαλόγους μας, ανταλλάσσουμε απόψεις και επιχειρήματα, διευρύνουμε τις γνώσεις μας και εξελισσόμαστε στο χόμπι.

Αυτός δεν είναι και ο βασικός σκοπός του forum άλλωστε?

Φιλικά Νίκος

Link to comment
Share on other sites

παιδια ωραια τα σχολια αλλα  αλλα μου φαινεσται λιγακι επιθετικοι! ας ευχηθουμε τα καλυτερα στην ναντια και λιγο περισσοτερο ψαξιμο. συμφωνο οτι δεν μπορεις να τα κσερεις ολα εκτος και αν εισαι ο θεος!

ναντια απλα υπεροχο!!!!!!!!!!!!!!!!!

29947[/snapback]

Δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα επιθετικότητας από κανέναν προς κανέναν. Όλοι μας έχουμε πει ένα μεγάλο μπράβο για την προσπάθεια της Νάντιας και το ενυδρείο που έχει φτιάξει. Απλά κάποια πράγματα μπορούμε να τα συζητήσουμε, εφόσον υπάρχουν διαφορετικές απόψεις.

Ούτως ή άλλως με τον πολιτισμένο διάλογο μαθαίνουμε όλοι καινούργια πράγματα! Αυτός δεν είναι και ο σκοπός ενός forum? Ο διάλογος!

Φιλικά Ιωάννης

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην χαλάσουμε το θέμα της παρουσίασης του ενυδρείου της Νάντιας ανοίγω νέα θέματα στις αντίστοιχες κατηγορίες, όπου μπορούμε να συζητήσουμε τις απόψεις μας και τις διαφωνίες μας.

Πόσα ψάρια σε πόσα λίτρα?

Χρήση ενεργού άνθρακα σε φυτεμένο ενυδρείο

Ποσότητα χαλικιού στα ενυδρεία μας

Υ.Γ. Παρακαλώ οι απόψεις για τα παραπάνω θέματα να γραφούν στα αντίστοιχα ποστ και όχι εδώ!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην χαλάσουμε το θέμα της παρουσίασης του ενυδρείου της Νάντιας ανοίγω νέα θέματα στις αντίστοιχες κατηγορίες, όπου μπορούμε να συζητήσουμε τις απόψεις μας και τις διαφωνίες μας.

Πόσα ψάρια σε πόσα λίτρα?

Χρήση ενεργού άνθρακα σε φυτεμένο ενυδρείο

Ποσότητα χαλικιού στα ενυδρεία μας

Υ.Γ. Παρακαλώ οι απόψεις για τα παραπάνω θέματα να γραφούν στα αντίστοιχα ποστ και όχι εδώ!

Ευχαριστώ!

30070[/snapback]

Πολύ ενδιαφέροντα τα θέματα, που έβαλες αγαπητέ Φίλε istellas

Νομίζω ότι με τις συζητήσεις αυτές θα βοηθηθούμε όλοι, ώστε να λύσουμε κάποιες απορίες και να βγάλουμε κάποια ενδιαφέροντα συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρέψεις φίλη Νάντια να διαφωνίσω. Πόσα ψάρια έχεις συνολικά στο ενυδρείο σου? Και μόνο οι 9 δίσκοι σε 120 ή 250 λίτρα είναι πολλοί! Σκοπός του ενυδρείου είναι (κατά τη δική μου πάντα άποψη) να γίνεται το κατάλληλο "σπίτι" για τα ψάρια που φιλοξενεί. Δεν μπορούμε να πούμε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να βάζουμε ό,τι ψάρια θέλουμε σε όσα λίτρα θέλουμα, και ότι απλά τα ψάρια δεν θα μεγαλώσουν όσο πρέπει. Κι εγώ αλλά και όλοι μας μπορούμε να ζήσουμε σε ένα δωμάτιο 1χ1 αν μας βάζανε. Το θέμα είναι τι ζωή θα ζούσαμε...

Καλό είναι ο ενεργός άνθρακας να μην χρησιμοποιείται σε συνεχή βάση σε φυτεμένα ενυδρεία, γιατί μπορεί μεν να αποχρωματίζει το νερό (σε άλλους αυτό το χρώμα της τανίνης αρέσει), αλλά απορροφά και πολλά από τα θρεπτικά συστατικά των φυτών. Αν δεις επίσης σε αρκετές μάρκες στα διάφορα λιπάσματα ή σκευάσματα ιχνοστοιχείων (όπως της Kent Discus Essential), αυτό που αναγράφεται από πίσω στις οδηγίες είναι ότι συστήνεται η απομάκρυνση άνθρακα κατά την δοσολογία του προϊόντος.

Σίγουρα η φύτευση ενός φυτού μέσα στα γλαστράκια που πουλιούνται μόνο κακό μπορεί να κάνει στις ρίζες ενός φυτού, οι οποίες μπορεί να σαπίσουν αν δεν προλάβουν να διαπεράσουν τον πετροβάμβακα και να βγουν στο χαλίκι. Το αναφέρει ακόμα και η Tropica σε ένα άρθρο της σχετικά με το πως να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα όσον αφορά τα φυτά της. Σχετικό link μπορείς να δεις ΕΔΩ.

Όσον αφορά το βούρκο που αναφέρεις αυτός δημιουργείται όταν δεν σιφωνάρουμε τον βυθό μας με κάποια σκούπα και όταν δημιουργούνται αναερόβια βακτήρια. Το βέλτιστο ύψος υποστρώματος για φυτεμένο ενυδρείο είναι 4-6 εκ. Αν κάποιος βάλει 15 σίγουρα θα έχει πρόβλημα, όπως επίσης κι αν βάλει μόνο 2, όπου δεν θα μπορούν να πιάνονται οι ρίζες των φυτών.

Το σίγουρο είναι ότι τα ψάρια δεν ψοφάνε από το βούρκο στο υπόστρωμα, αλλά από τις συνθήκες που μπορεί να δημιουργηθούν στο νερό του ενυδρείου αν δεν γίνεται το σωστό σιφωνάρισμα και δεν καθαρίζεται τακτικά ο βυθός από τα υπολοίματα τροφών και σάπιων φύλλων.

Τις τσιμούχες αυτές από που τις πήρες? Από τον Σταματίου στο ποτάμι? Αν τις πήρες από αλλού, μπορείς να μας δώσεις περισσότερα στοιχεία για το μαγαζί (τηλ, οδό & αριθμό) ώστε να μπορεί να προμηθευτεί ο καθένας μας τέτοιες μούφες?

29870[/snapback]

:lmao: ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ????? ΑΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΚΑΤ' ΑΡΧΗΝ SORRY ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΜΕΝΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΛΙΤΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΣΑ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΔΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ. ΠΑΝΤΑ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ... ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΩ ΕΔΩ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΙΡΙΣΕΙΣ ΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΝ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΑΚΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΣΤΑ ΦΥΤΑ, ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑ - ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΡΙΣΚΑΡΩ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΨΑΡΙΑ, ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΛΙΚΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ, ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΦΙΛΟ ΜΑΣ, ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΘΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ. ΓΙΝΕΤΑΙ ΒΟΥΡΚΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΑΖΕΒΕΙ ΔΗΛΗΤΙΡΙΩΔΗ ΑΕΡΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΞΕΣΠΑΝΕ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΨΟΦΑΝΕ ΣΙΓΑ - ΣΙΓΑ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ. ΟΣΟ ΣΚΟΥΠΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ, ΑΠΛΑ ΤΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙΣ. ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΜΙΛΩ ΛΟΓΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΓΛΑΣΤΡΑΚΙΑ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΙΜΑ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΓΥΑΛΛΑΣ. ΠΑΝΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΤΑΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ''ΒΑΜΒΑΚΙ'' ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΡΙΖΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΦΥΤΕΥΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ. ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΤΣΙ ΚΑΝΩ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ,ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΔΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ, ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ... ΛΟΙΠΟΝ ΤΕΛΟΣ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΤΑΔΙΟ 'ΠΕΙΡΑΜΑΤΩΝ' ΚΑΙ ΠΟΛΟΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΑΚΟΜΑ. ΕΓΩ ΕΜΑΘΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ....ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΜΟΥ... ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΟ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΛΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΡΟΛΟΙ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΑΒΟΥΜΕ ΥΠΟΨΙΝ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΚΥΚΛΟ!!!!! ΑΛΛΑ ΑΣ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ... :lmao: ΑΥΤΑ... :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Νάντια γειά σου.

Καλορίζικο το νέο ενυδρείο σου. Να το χαίρεσαι.

Όταν λες μούφες στον πάτο του τζαμιού ποου συνδέονται με 2 εξωτερικά φίλτρα τι εννοείς ακριβώς. Στον πάτο έχεις τις εισόδους των φίλτρων και αν ναι τις εξόδους που τις βγάζεις; 

Μπορείς να μας περιγράψεις λίγο το σύστημα.

Επίσης όταν λες 2 EHEIM 1000άρια εννοείς τα 2217 ; Γιατί έβαλες 2 ;

Υπερβολή δεν είναι για 250 λίτρα γυάλα ;

29879[/snapback]

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ. ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 4 ΤΡΥΠΕΣ. 2 ΕΙΣΟΔΟΙ ΚΑΙ 2 ΕΞΟΔΟΙ ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΟΝΤΑΙ ΣΕ 2 ΦΙΛΤΡΑ ΤΑ 2217. ΛΟΓΟΥ ΤΟΥ ΟΓΚΟΥ ΤΩΝ ΨΑΡΙΩΝ ΠΟΥ ΕΧΩ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΗ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ωραια τα σχολια αλλα  αλλα μου φαινεσται λιγακι επιθετικοι! ας ευχηθουμε τα καλυτερα στην ναντια και λιγο περισσοτερο ψαξιμο. συμφωνο οτι δεν μπορεις να τα κσερεις ολα εκτος και αν εισαι ο θεος!

ναντια απλα υπεροχο!!!!!!!!!!!!!!!!!

29947[/snapback]

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ, ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ...

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην χαλάσουμε το θέμα της παρουσίασης του ενυδρείου της Νάντιας ανοίγω νέα θέματα στις αντίστοιχες κατηγορίες, όπου μπορούμε να συζητήσουμε τις απόψεις μας και τις διαφωνίες μας.

Πόσα ψάρια σε πόσα λίτρα?

Χρήση ενεργού άνθρακα σε φυτεμένο ενυδρείο

Ποσότητα χαλικιού στα ενυδρεία μας

Υ.Γ. Παρακαλώ οι απόψεις για τα παραπάνω θέματα να γραφούν στα αντίστοιχα ποστ και όχι εδώ!

Ευχαριστώ!

30070[/snapback]

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΚΛΕΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ...

Link to comment
Share on other sites

:lmao: ....ΟΙ ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΟ 250ΛΙΤΡΟ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΣΤΕΙΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ!! ΞΕΚΙΝΩΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΖΑΜΙΩΝ, ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΣΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ!!

ΜΙΑ ΣΥΝΤΟΜΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΟΥΛΑ:

ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ 100 Χ 45 Χ 61 ΝΤΥΜΕΝΟ ΜΕ ΑΛΟΥΜΙΝΟΓΩΝΙΑ. ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΑΙΣΘΗΤΙΚΟΥΣ ΣΩΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΙΔΕΥΑΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΜΟΥΦΕΣ ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ ΤΟΥ ΤΖΑΜΙΟΥ ΠΟΥ ΣΥΝΔΕΟΝΤΑΙ ΜΕ 2 ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΦΙΛΤΡΑ EHEIM 1000άρια.

ΤΟ ΕΝΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΕ 70 ΒΙΟΣΦΑΙΡΕΣ ΚΑΙ 2 ΣΙΠΟΡΑΞ, ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΧΗΜΙΚΟ ΜΕ 70 ΒΙΟΣΦΑΙΡΕΣ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΟ ΑΝΘΡΑΚΑ. ΤΟ ΧΗΜΙΚΟ ΠΕΡΝΑ ΑΠΟ TETRA400 UV ΛΑΜΠΑ. ΤΑ ΦΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΡΑΤΟΦΥΛΟ, ΑΝΟΥΜΠΙΕΣ, ΠΟΛΥΣΠΕΡΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ :lmao: . ΤΑ ΒΡΑΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΒΑ ΚΑΙ ΣΥΝΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΗΦΑΙΣΤΕΙΟ ΤΗΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ, ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΛΙΚΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΖΙΑΣ ΑΝΑΚΑΤΕΜΕΝΟ ΜΕ ΛΑΒΑ. ΑΡΚΕΤΑ ΣΑΣ ΕΠΡΙΞΑ ΜΕ ΑΥΤΑ, ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ. :rasp:

29658[/snapback]

Εντυπωσιακό.Και οι δίσκοι καταπληκτικοί.Φαίνεσαι να γνωρίζεισ πολλά.Μήπωσ τυγχάνει να ξέρεισ και για πιο λόγο ανοίγουν τρύπεσ στα φύλλα των φυτών χωρίσ κάποια εμφανή αίτια????????

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακό.Και οι δίσκοι καταπληκτικοί.Φαίνεσαι να γνωρίζεισ πολλά.Μήπωσ τυγχάνει να ξέρεισ και για πιο λόγο ανοίγουν τρύπεσ στα φύλλα των φυτών χωρίσ κάποια εμφανή αίτια????????

31173[/snapback]

:lmao: ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ ΠΟΛΥ.... ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ ΟΠΩΣ ΕΝΑΣ ΠΛΑΚΟΣΤΟΜΟΣ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ Ή ΑΛΓΗ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΦΥΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ.. ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗ ΣΩΣΤΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ, ΜΠΕΣ ΚΑΙ ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΙΣ <ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΦΥΤΩΝ>

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το αποτελεσμα της προσπαθειας σου,μπραβο!!

Link to comment
Share on other sites

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΓΛΑΣΤΡΑΚΙΑ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΙΜΑ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΓΥΑΛΛΑΣ.

:lmao:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...