Jump to content

Recommended Posts

τώρα ψάνχω καμια ιστοσελίδα του εξωτερικού ... να μας φέρει τίποτα.

Τον Νοέμβριο ειχα παραγγείλει για λογαριασμό άλλου την δημιουργία του Αδάμ της clementoni

13.200 κομμάτια, διαστάσεις 290Χ135

:)

Είχε απίστευτες οδηγίες στο κουτί, μια αφίσα ενα μέτρο, μαζί και κάποια χριστουγεννιάτικα δωρα

απο εδώ

Οπότε και το προτείνω ανεπιφύλακτα

http://stores.ebay.com/puzzlenetandmore

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τον Νοέμβριο ειχα παραγγείλει για λογαριασμό άλλου την δημιουργία του Αδάμ της clementoni

13.200 κομμάτια, διαστάσεις 290Χ135

:)

ποοοοοοοο :buttrock::thumbup::(:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ωραία πράγματα.

Όποιος έχει και άλλες ιστοσελιδες να δωσει στον λαο που δηψαει ...

Οσο για το παζλ των 24.000 κομματιων 1 ατομο δεν το κανει.Σιγουρα,δεν υπαρχει υπομονη.Παζλ με 12.000 κομματια 2 ατομα ειμασταν και δεν αντεξαμε,2 ατομα που κανουμε παζλ αρκετα.Αλλα ..... δεν τραβουσε η ομαδα κοντεψα να τα τιναξω με τους καφεδες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τα 3D πιανονται??προς το παρον εχω φτιαξει το empire state building και το καπιτολιο στο οποιο λειπουν μικρες λεπτομερειες!

post-39921-1295310526_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το empire state building το εχω φτιαξει και εγω και μπορω να πω οτι ειναι το καλυτερο απο πολλα 3D!!Μονο δυο παζλ εχω κρατησει και θα τα δειξω συντομα!Οντος ειναι κολλημα

Link to comment
Share on other sites

@todos

ετσι πιστευα κ εγω μεχρι που τελειωσα το καπιτολιο...η λεπτομερειες του ειναι σε αλλο επιπεδο!!!!το e.s.b. μοιαζει απλο και παιδικο μπροστα του!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Το παζλ έχει κερδίσει μια θέση στα ρεκόρ Γκίνες, ενώ χαρακτηριστικό του μεγέθους του είναι ότι πωλείται μαζί με...
καροτσάκι για τη μεταφορά του. Πρόκειται για ένα τεράστιο παζλ, καθώς έχει διαστάσεις 5,4 x 1,92 μέτρα και αποτελείται από 32.256 κομμάτια! 

Τα μόνα πράγματα που χρειάζονται είναι 200 ευρώ, ένα μεγάλο δωμάτιο και μεγάλη υπομονή!

Πηγη : http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/09/32256.html

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο έλα να το φτιάξουμε στην ταράτσα.Όχι σήμερα όμως,φυσάει!

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο έλα να το φτιάξουμε στην ταράτσα.Όχι σήμερα όμως,φυσάει!

Σκεφτομαι να παρω αυτο για να το κρεμασο πανω απο το ενυδρειο που εχουν και το ιδιο μηκος http://www.smarttoys.gr/product_info.php?c...roducts_id=1453

αν ειχε το αλλο εως 3 μετρα μηκος θα το παλευα σε ενα δωματιο που εχω αδειο :hysterical: θα μου επερνε μηνες βεβαια αλλα :wootwoot: θα αξιζε !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 18000 ,276*192 . Εχω τελειώσει τα τρια κομμάτια απο τα τέσσερα και καπου βαρέθηκα , αλλα που θα παει , θα το αποτελειώσω ... κάποτε .

post-44481-1315169131_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Kalos sas brika ..(molis twra :P ) kai ego mporw na pw pos eimai kolimenos me ta puzlle ..kai panta dipsaw gia nea komatia ..molis teleiosa akoma ena (auto pou exo sto profil ...kai twra exo sto mualo mou na brw to pio diskolo puyzzle ston kosmo . 100 ari einai alla den to brisko allo ...opios exei kapia idea H info as pei

Link to comment
Share on other sites

ποσα κομματια ειναι αυτο που εχεις στην φωτο?εγω εχω κανει 2 με 5000κιμματια αλλα λεω να ανεβω επιπιδο σιγα σιγα...τι ενοεις 100αρι για το παζλ που ψαχνεις και ειναι το πιο δυσκολο?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι 13.420 (περιπου) διαστασεις 2.96 μηκος και 1.63 μηκος . Απλα τωρα μετακομισα σαλονικι και δεν εχο χωρο για κατι αναλογο ..εχω δει πιο παλια ενα puzzle που θεωρειτε το πιο δισκολο του κοσμου (1000 κοματια ) αλλα δεν μπορω να το ξανα βρω ..αμα ξερει κανεισ τιποτα ασ πει . επεισεις ψαχνω καλο μαγαζι στην σαλονικη .Λογου χορου και χρονου ειμαι απο `1000 μεχρι 5000 κοματια . Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Γεια σας παιδιά!!

Επαναφέρω το θέμα θέλοντας να πω και εγώ κάτι. Είμαι "εθισμένος" με τα παζλ θα έλεγα, έχοντας φτιάξει αρκετά. Έτσι είπα να προσπαθήσω να επωφεληθώ από το χόμπι μου αυτό. Εγώ και άλλο ένα άτομο σκεφτήκαμε να αναλαμβάνουμε την κατασκευή οποιουδήποτε παζλ έως 5000 κομματιών και το κορνιζάρισμα (εάν είναι επιθυμητό) αυτού, για όποιον ενδιαφέρεται. Το παζλ θα πρέπει να το έχει αγοράσει ο ενδιαφερόμενος. Οι τιμές και ο χρόνος παράδοσης θα βρίσκονται μέσα σε λογικά πλαίσια, ανάλογα με την δυσκολία του παζλ. Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο τηλέφωνο 6984695561. Δεν πιστεύουμε πως η ιδέα αυτή θα έχει μεγάλη απήχηση αλλά δεν χάνουμε και τίποτα αν δοκιμάσουμε. Περιοχή : Αθήνα.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...