Jump to content

Juwel Αντιπρόσωποι


Recommended Posts

Ξερει καποιος κανεναν τηλεφωνο ? γτ εχω ενα θεμα με μια εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Aυτα ειναι 3 αποτελεσμα απο το site της juwel με αναζητηση Greece , Αthens

thomas hilaris ippodamias 100 13122 athens 6974603410

Pet-Vet Supplies S.A. M. & G. Mantakas Kountouriotou 20A 14122 Iraklio, Athens 0030 22620 71614 / 15

Pet Line Dimitrelias 21 Paparrigopoulou Str. 15343 Athens 30 1 654 9925 6 7

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις πως εχει το πραμα ,λοιπον περνω ενα ενυδρειο απο το καταστημα του κυριου και μεσα σε 3 μηνες μου καιγετε η αντλια του ενυδρειου (ριο 180) λοιπον παω στον πετ σοπα και του το λεω , και μου λεει δεν το καλυπτει η εγγυηση γτ ειναι απο υπερθερμανση , και θελω να παρω να ρωτησω ο ιδιος να μου πουν

Link to comment
Share on other sites

Aυτα ειναι 3 αποτελεσμα απο το site της juwel με αναζητηση Greece , Αthens

thomas hilaris ippodamias 100 13122 athens 6974603410

Pet-Vet Supplies S.A. M. & G. Mantakas Kountouriotou 20A 14122 Iraklio, Athens 0030 22620 71614 / 15

Pet Line Dimitrelias 21 Paparrigopoulou Str. 15343 Athens 30 1 654 9925 6 7

Ναι τα βρηκα αυτα , ειναι αντιπροσοποι αυτοι ? η πετ σοπ

Link to comment
Share on other sites

http://www.petvethellas.com

Και πως ξερει οτι ειναι απο υπερθερμανση?

Οι αντλιες εχουν 1 χρονο εγγυηση τουλαχιστον.

Αν δεν βρεις ακρη επικοινωνησε κατευθειαν με Juwel και καποιοι θα τρεχουν μετα αν δεν επραξαν σωστα

http://www.juwel-aquarium.de/en/contact.htm

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις πως εχει το πραμα ,λοιπον περνω ενα ενυδρειο απο το καταστημα του κυριου και μεσα σε 3 μηνες μου καιγετε η αντλια του ενυδρειου (ριο 180) λοιπον παω στον πετ σοπα και του το λεω , και μου λεει δεν το καλυπτει η εγγυηση γτ ειναι απο υπερθερμανση , και θελω να παρω να ρωτησω ο ιδιος να μου πουν

Aκομα και απο υπερθερμανση να ειναι δεν παβει να ειναι ελατωματικη,αυτες οι αντλιες υποτιθεται οτι πρεπει να δουλευουν για χρονια 24/7 απροβληματιστα.

Αν δεν βγαλεις ακρη το κοστος για μια καινουρια ειναι μεγαλο,στα ιδια λεφτα περιπου σε συμφερει να παρεις ενα εξωτερικο φιλτρο που δεν θα σου ποιανει και χωρο μεσα στο ενυδρειο.

Έγινε επεξεργασία - dragonld
Link to comment
Share on other sites

δεν θα το αφησω ετσι παντος , γτ του εχω ριξει και ενα καρο λεφτα του ***** :D

mod note

Παρακαλώ προσοχή στις εκφράσεις μας.

:D

Έγινε επεξεργασία - karydas
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά και όμορφα θα πετύχεις τη δουλειά σου προχωρώντας ιεραρχικά.Πρώτα στο κατάστημα όπως έκανες,μετά στην αντιπροσωπεία Ελλάδος και μετά με E-mail στον κατασκευαστή.Απλά ενημερώνεις τους πρώτους για την κίνησή σου αν δε λυθεί το πρόβλημα. :D

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά και όμορφα θα πετύχεις τη δουλειά σου προχωρώντας ιεραρχικά.Πρώτα στο κατάστημα όπως έκανες,μετά στην αντιπροσωπεία Ελλάδος και μετά με E-mail στον κατασκευαστή.Απλά ενημερώνεις τους πρώτους για την κίνησή σου αν δε λυθεί το πρόβλημα. :D

:D

Link to comment
Share on other sites

Ο Φώτης σου είπε ακριβώς πώς πρέπει να κινηθείς. Ψυχραιμία για να μην χάσεις το δίκιο σου και να μας ενημερώνεις για την εξέλιξη.

:D

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το ιδιο ακριβως ειχα παθει και εγω με την αντλια καηκε απο υπερθερμανση διογκωθηκε το πλαστικο της.πηγα στο μαγαζι μου τα μασαγε ατην αρχη αλλα τελικα μου την αλλαξε επειδη ηταν στην εγγυηση.περιμενα 2 ημερες για να φερει την ιδια.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το αφησω ετσι παντος , γτ του εχω ριξει και ενα καρο λεφτα του ***** :)

mod note

Παρακαλώ προσοχή στις εκφράσεις μας.

:D

οκ σορρυ :D

αυτο θα κανω , με ψηχραιμια θα παω και ακομα μια φορα να δω τη θα μου πει και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Έτσι. :D

Link to comment
Share on other sites

εμενα χαλασε η κεφαλη του εξωτερικου φιλτρου και μου την αλλαξαν χωρις καμια λεξη. πιεσε τον ειναι υποχρεωμενος

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πειρα τηλ τον αντιπροσωπο και εδωσα το ονομα του κυριου αφου μου το ζητησε και μου ειπε οτι θα μου στειλει αλλο , τωρα θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

σημερα παρελαβα το δεμα με την αντλια , ολα μια χαρα :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα το δεμα με την αντλια , ολα μια χαρα :bowdown:

:bowdown::bowdown: Ωραια.

Απο τον αντιπροσωπο στην Ελλαδα φανταζομαι (petvet?).

Σε ενημερωσε καθολου, σχετικα με το καταστημα λιανικης που δεν σε εξυπηρετησε?

Link to comment
Share on other sites

απο καποια τηλεφωνα στο σιτε της juwel τωρα για τον πετσοπα μου ειπε οτι προφανως δεν το εχει παρει απο αυτους ( λαμογια μυριζομαι) και ζητησε το τηλεφωνο του , αυτα

Link to comment
Share on other sites

απο καποια τηλεφωνα στο σιτε της juwel τωρα για τον πετσοπα μου ειπε οτι προφανως δεν το εχει παρει απο αυτους ( λαμογια μυριζομαι) και ζητησε το τηλεφωνο του , αυτα

Υπηρχε και ενας ακομα εισαγωγεας που νομιζω εκλεισε προσφατα.

Οποτε μην εισαι σιγουρος για "απατεωνια".

Link to comment
Share on other sites

ισως , δεν ειμαι σιγουρος απλα λεω

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Τι συμβαινει με την juwel στην Ελλαδα???????????δεν υπαρχουν πλατες,θερμομετρα,τελειωνουν τα υλικα φιλτρου....απο ενυδρεια θελεις καφε και πανε να σε πεισουν να αγορασεις ασπρο...να μας πει καποιος υπευθυνος να παμε σε αλη εταιρια...υπαρχει αντιπροσωπος?????και τι παει να πει αυτο που μου απαντησαν δεν εχει ζητηση αγοραστε καφε πλατη η μαυρη τελος!!!! αφου εγω αυτο θελω!!!!!ενταξη εχουμε κριση αλλα χωρις καθολου στοκ που πανε.... :bbq:

Link to comment
Share on other sites

Τι συμβαινει με την juwel στην Ελλαδα???????????δεν υπαρχουν πλατες,θερμομετρα,τελειωνουν τα υλικα φιλτρου....απο ενυδρεια θελεις καφε και πανε να σε πεισουν να αγορασεις ασπρο...να μας πει καποιος υπευθυνος να παμε σε αλη εταιρια...υπαρχει αντιπροσωπος?????και τι παει να πει αυτο που μου απαντησαν δεν εχει ζητηση αγοραστε καφε πλατη η μαυρη τελος!!!! αφου εγω αυτο θελω!!!!!ενταξη εχουμε κριση αλλα χωρις καθολου στοκ που πανε.... :bbq:

 

Μπορει το λαθος να ειναι δικό μου αλλα μηπως ξερει καποιος να βρω μαζεμενα σε πετ σοπ ανταλλακτικά ΕΤΟΙΜΟΠΑΡΑΔΟΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΛΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΕΑΝ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ... για τα τρια juwel ενυδρεια μου ευχαριστω εκ των προτερων!!!! και εαν δεν ξερω εγω να αγοράζω ζητω συγνώμη απο τους εμπόρους δεν κατηγόρησα κανέναν απλά φανταστειτε να πηγαινεις για θαλασσινο και να φευγεις με το κεφαλι σου να έχει υποστει πλυση...και να αγοραζεις υπόστρωμα γλυκού...το έχω πει και στο περελεθόν μπραβό στους θεσσαλονικης πετ σοπαδες...αλλα δεν μπορω να παω θεσσαλονίκη να αγοράσω...

Link to comment
Share on other sites

Με petline έχεις επικοινωνήσει?

 

Ναι φιλε μου και με  4 μεγαλα πετ της αθηνας και σε σινοικιακα ολοι μου λενε το ιδιο...για το ριο 180 το reef δεν με σκιαζει αλλα το lido 120 kai rio 125 εχω θεμα και στατιστικα σου λεω φιλε μου οτι εχω παει σε πετ που γραφει τρια πραγματα που ηθελα ειχα παρει και τηλ...και οταν πηγα μου λεγαν παρε αυτο το σφουγγαρι και με ενα ψαλιδι...και ρωτησα τον πωλητη-μικρο αφεντικο γιατι τόση κοροιδια....και πηρα την απαντηση υπαρχει ελειψη

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...