Jump to content

Recommended Posts

Εχω 1σκαλαρη 1ραμιρεζη 4μαυροματες 2τηγρακια και τα ταιζω με tetramin. Eιναι ενταξει η χρειαζεται και κατι αλλο για καλητερο εμπλουτησμο της τροφης? Και κατι αλλο.Εδωσαν δωρο στον γιο μου ενα μονομαχο σε μια γιαλα 12 λιτρων μαζι με ενα φακελακι τροφη (αγνωστη).Αυτον τη ειναι καλητερα να τον ταιζω? Η tetramin που δηνω και στα αλλα ειναι καλα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω 1σκαλαρη 1ραμιρεζη 4μαυροματες 2τηγρακια και τα ταιζω με tetramin. Eιναι ενταξει η χρειαζεται και κατι αλλο για καλητερο εμπλουτησμο της τροφης? Και κατι αλλο.Εδωσαν δωρο στον γιο μου ενα μονομαχο σε μια γιαλα 12 λιτρων μαζι με ενα φακελακι τροφη (αγνωστη).Αυτον τη ειναι καλητερα να τον ταιζω? Η tetramin που δηνω και στα αλλα ειναι καλα?

Για τροφη για τους μοναμαχους θα σου προτεινα μια καινουργια που εχει βγαλει η τροπικαλ .να φανταστεις οτι εριξα μια φορα στο ενυδρειο με τους δισκους και τα corydoras ανεβαινανε επιφανεια για να φανε αυτη τη τροφη :ninja::helpsmilie:

οσων αφορα τη τροφη για τα υπολοιπα ψαρια σου , θα ελεγα πως καλο ειναι να τους παρεχεις ποικιλια τροφων και οχι μονο μια :lmao::lmao:

Link to comment
Share on other sites

οι μονομαχοι ως επι το πλειστον ειναι σαρκοφαγοι.μπορειςε να τους δινεις κοκκινο σκουλικακι η καποιες επωνυμες μπιλιτσες..

για τα υπολοιπα μπορεις να προμηθευθεις καποια αλλη βασικη τροφη αλληςε μαρκας για αλλαγη καθως και νυφαδες σπιρουλινας (πρασιναδα).

**παντως δεν ειναι ιδιαιτερα καλος συνδιασμος σκαλαρι με τιγρακια....τα τιγρακια αρεσκονται να τσιμπανε ουρες,και πτερυγια που εξεχουν....

Link to comment
Share on other sites

Εχω 1σκαλαρη 1ραμιρεζη 4μαυροματες 2τηγρακια και τα ταιζω με tetramin. Eιναι ενταξει η χρειαζεται και κατι αλλο για καλητερο εμπλουτησμο της τροφης? Και κατι αλλο.Εδωσαν δωρο στον γιο μου ενα μονομαχο σε μια γιαλα 12 λιτρων μαζι με ενα φακελακι τροφη (αγνωστη).Αυτον τη ειναι καλητερα να τον ταιζω? Η tetramin που δηνω και στα αλλα ειναι καλα?

O μονομάχος όπως και κανένα ψάρι δεν ζεί σε γυάλα αλλά σε ενυδρείο ...Σε δικό του αποκλειστικά ενυδρείο γλυκού νερού... στην γυάλα θα ταλαιπωρηθεί πολύ το ζωντανό και θα έχει άσχημη κατάληξη...Αναπάντεχη είτε σύντομα είτε αργότερα.. Aν πάλι μπει στο ενυδρείο θα έχεις πρόβλημα με τα ψαράκια σου

Έγινε επεξεργασία - jimakosR21
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...