Jump to content

Εθελοντική Αιμοδοσία


Recommended Posts

Θυμηθείτε πως κάθε μέρα υπάρχει ανάγκη για αίμα το οποίο περισσεύει σχεδόν σε

όλους μας, αλλά μας λείπει σε κάποιες δύσκολες στιγμές της ζωής.

Κάντε μια βόλτα και δώστε λίγο αίμα.

Συμβολικά, καθώς η αιμοδοσία δεν πληρώνεται, όποιος δώσει αίμα μέσα στον

Αύγουστο θα συμμετέχει στην κλήρωση (η οποία θα πρέπει να αναβληθεί για λίγο)

για το skimmer, το οποίο θα αναβαθμιστεί (μόνο για τους αιμοδότες) από το

μοντέλο των 250 λίτρων στο μοντέλο των 800 λίτρων. Για την συμμετοχή στην

κλήρωση θα χρειαστεί αντίγραφο της πιο κάτω κάρτας αιμοδοσίας σφραγισμένης

από το Νοσοκομείο με τσεκαρισμένη την ένδειξη στην κατηγορία αιμοδότη

Εθελοντής.

th_26537_aimo01_393lo.jpg

th_27489_aimo02_382lo.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ ωραίο κίνητρο για όλους μας!

Αν και αδικεί εμάς που έχουμε χαμηλή πίεση και δεν μπορούμε να γίνουμε αιμοδότες!

Αλλά ας μην είμαστε και πλεονέκτες μια και ποιος ξέρει ίσως αντί για skimmer να χρειαστούμε τελικά αίμα και να μην βρίσκουμε!

Link to comment
Share on other sites

Το να προσδιοριζεται ο χρονος [ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ ] που πρεπει να γινει η αιμοδοσια, θεωρω οτι ειναι αδικο, διοτι αποκλειεται ενας τακτικος αιμοδοτης που δινει χρονια αιμα, και μπορει να εχει δωσει τελευταια φορα ακομα και μεσα στον ΙΟΥΛΙΟ.

Αλλος μπορει να ειχε δωσει πριν 3 μηνες και επιτρεπεται να ξαναδωσει αιμα τον ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ.

Η σκεψη σας, και το κινητρο ειναι σωστα καθως το καλοκαιρι υπαρχει μεγαλη αναγκη σε αιμα.

Δυστυχως στην χωρα μας δεν υπαρχει μεγαλος εθελοντισμος στην αιμοδοσια οπως στο εξωτερικο, μοναχα οταν υπαρχει αναγκη σε δικο μας ατομο, τοτε τρεχουμε να βρουμε εθελοντες.ι

ΥΓ. εκτος απο τα εντυπα [ υποδειγματα ] που βαλατε υπαρχει και το ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΘΕΛΟΝΤΗ ΑΙΜΟΔΟΤΗ που αναγραφει το ποτε δινει αιμα καθε αιμοδοτης.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να δημιουργήσουμε την δική μας τράπεζα αίματος !!

Την τράπεζα αίματος του Aquazone !

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να δημιουργήσουμε την δική μας τράπεζα αίματος !!

Την τράπεζα αίματος του Aquazone !

30803[/snapback]

ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ :lmao::lmao::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Το  να  προσδιοριζεται  ο  χρονος  [  ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ ] που  πρεπει  να  γινει  η  αιμοδοσια,  θεωρω  οτι  ειναι  αδικο,  διοτι  αποκλειεται  ενας  τακτικος  αιμοδοτης  που  δινει  χρονια  αιμα,  και  μπορει  να  εχει  δωσει  τελευταια  φορα  ακομα  και  μεσα  στον  ΙΟΥΛΙΟ.

Αλλος  μπορει  να  ειχε  δωσει  πριν  3  μηνες  και  επιτρεπεται  να  ξαναδωσει  αιμα  τον  ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ.

Η  σκεψη  σας,  και  το  κινητρο  ειναι  σωστα  καθως  το  καλοκαιρι  υπαρχει  μεγαλη  αναγκη  σε  αιμα.

Δυστυχως  στην  χωρα  μας  δεν  υπαρχει  μεγαλος    εθελοντισμος  στην αιμοδοσια  οπως  στο  εξωτερικο,  μοναχα  οταν  υπαρχει  αναγκη  σε  δικο  μας  ατομο,  τοτε  τρεχουμε  να  βρουμε  εθελοντες.ι

ΥΓ.  εκτος  απο  τα  εντυπα  [  υποδειγματα  ] που  βαλατε  υπαρχει  και  το  ΑΤΟΜΙΚΟ  ΔΕΛΤΙΟ  ΕΘΕΛΟΝΤΗ  ΑΙΜΟΔΟΤΗ  που  αναγραφει  το  ποτε  δινει  αιμα  καθε  αιμοδοτης.

ΣΑΣ  ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

30802[/snapback]

Τα ατομικά δελτία εθελοντή αιμοδότη θα βάλουν κάποιον στην κλήρωση αυτόματα.

Οσο για το χρονικό περιθώριο ας το βάλουμε μέχρι το τέλος του 2006 ώστε να μην υπάρχει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να δημιουργήσουμε την δική μας τράπεζα αίματος !!

Την τράπεζα αίματος του Aquazone !

30803[/snapback]

ΜΠΡΑΒΟ Νίκο! :lmao:

Και μόλις δημιουργηθεί, σας έχω και μια πρόταση, που κατέβασε τώρα η γκλάβα μου..! (καλύτερη από τη προηγούμενη που ξέρεις, η οποία πήγε στράφι...)

Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση για τον εθελοντισμό και τα κίνητρα μπορεί να συνεχιστεί ΕΔΩ!!!

:lmao:

Link to comment
Share on other sites

Κάνω το θέμα ανκοίνωση για να μήν χαθεί από τα άλλα πόστ καθώς είναι ένα πολύ συμαντικό πόστ!!! :lmao:

Ας δώσουμε όλοι αίμα!!!!! :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά για την ιδέα! Εγώ δεν είμαι αιμοδότης αλλά δίνω συχνά για μία κοπέλα που χρειάζεται αιμοκαθάρσεις, Αν δεν χρειαστεί μέσα στο καλοκαίρι μπορεί να βγάλω κάρτα αν και μπορώ να σας πω ότι δύο φορές στο παρελθόν προσπάθησα να βγάλω κάρτα αλλά ακόμα μου έρχονται!!

Και πάλι μπράβο!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...