Jump to content

Αρχαρια_Ενυδρειακι 54λ.


Recommended Posts

το ενυδρειακι μου με την καινουργια του ριζα.... :hysterical:

:buttrock::hysterical::)

post-21087-1278233030_thumb.jpg

post-21087-1278233067_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειακι μου με την καινουργια του ριζα.... :hysterical:

:buttrock::hysterical::)

Πολύ ωραία ρίζα και πολύ όμορφη άμμο έχεις. Το μόνο που δεν φαίνεταο τόσο ωραίο είναι το σωληνάκι από την αεραντλία για τις μπουρμπουλίθρες και η αφίσσα στο πίσω τζάμι. Ίσως κάτι μονόχρωμο να έδειχνε πολύ πιο ωραίο. Συνέχισέ το και θα γίνει κούκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία ρίζα και πολύ όμορφη άμμο έχεις. Το μόνο που δεν φαίνεταο τόσο ωραίο είναι το σωληνάκι από την αεραντλία για τις μπουρμπουλίθρες και η αφίσσα στο πίσω τζάμι. Ίσως κάτι μονόχρωμο να έδειχνε πολύ πιο ωραίο. Συνέχισέ το και θα γίνει κούκλα.

ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!! :):buttrock:

οπως επισης και για τις συμβουλες........ :hysterical:

στο σωληνακι λεω να βαλω βεντουζιτσες...αλλα αυτες που εχω δν κολλανε καλα... :ninja: πρεπει να βρω αλλες :hysterical:

οσο για την αφισα...μαλλον δικιο εχεις...μια μονοχρωμη μπλε..λες να εδειχνε καλυτερο...η θα το σκουρενε πολυ το ....τοπιο???θα βαλω και πολλα φυτουλια...σιγα σιγα... :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

τι άμμο έχεις βάλει?

Link to comment
Share on other sites

τι άμμο έχεις βάλει?

να σου πω οτι δν ξερω...???ο ξαδερφουλης μου μου την εδωσε....λυπαμαιαιαιαι :buttrock:

αμα μαθω θα σε πω.... :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!! :buttrock::hysterical:

οπως επισης και για τις συμβουλες........ :hysterical:

στο σωληνακι λεω να βαλω βεντουζιτσες...αλλα αυτες που εχω δν κολλανε καλα... :hysterical: πρεπει να βρω αλλες :ninja:

οσο για την αφισα...μαλλον δικιο εχεις...μια μονοχρωμη μπλε..λες να εδειχνε καλυτερο...η θα το σκουρενε πολυ το ....τοπιο???θα βαλω και πολλα φυτουλια...σιγα σιγα... :ninja:

Εγώ προσωπικά για φόντο έχω βάλει ένα μαύρο χαρτόνι και είναι πολύ ωραίο! Δοκίμασέ το, και αν δεν σου αρέσει το βγάζεις.

Πολύ ωραίο γίνεται πάντως :)

Επόμενο βήμα τα φυτά!!! :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά για φόντο έχω βάλει ένα μαύρο χαρτόνι και είναι πολύ ωραίο! Δοκίμασέ το, και αν δεν σου αρέσει το βγάζεις.

Πολύ ωραίο γίνεται πάντως :)

Επόμενο βήμα τα φυτά!!! :buttrock:

εχεις καμοια φωτο να παρω ματιιι????? :hysterical:

οσο για τα φυτα....μου ειπαν δυσκολη εποχη το καλοκαιρι λογο ζεστης....ισχυει....ξερεται που μπορω να βρω..???? :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

αααα...και κατι αλλο....τα γκαπυ τη ροη θελουν απο το φιλτρο...???τα ενοχλει η δυνατη...???? :)

Link to comment
Share on other sites

δες ανάλογα με το φίλτρο που έχεις άμα βλέπεις τα ψάρια να ζορίζονται να κολυμπήσουν πρέπει να την ελαττώσεις....με λίγα λόγια θα το καταλάβεις φένεται

Έγινε επεξεργασία - karrot
Link to comment
Share on other sites

δες ανάλογα με το φίλτρο που έχεις άμα βλέπεις τα ψάρια να ζορίζονται να κολυμπήσουν πρέπει να την ελαττώσεις....με λίγα λόγια θα το καταλάβεις φένεται

υπαρχει περιπτωση να τους αρεσει κιολας??? :)

γτ τα βλεπω και πηγαινουν κοντρα στο ρευμα καμοια φορα...η καθονται κοντα στο φιλτρο....

υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι αλλο...??? :buttrock::hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Τα Guppy συνήθως "παίζουν" με τη ροή του φίλτρου αλλά χρειάζονται και σημεία στο ενυδρείο με χαμηλή ροή ώστε να ξεκουράζονται.Μπορεί να τα δεις ακόμα και να ανεβοκατεβαίνουν ακολουθώντας τη ροή των φυσαλίδων αν έχεις αερόπετρα.Δώσε προσοχή μόνο όταν θα έχεις γέννες,τα ανοίγματα εισαγωγής του φίλτρου θα πρέπει να είναι μικρά ή να χρησιμοποιήσεις τούλι για να μην ρουφήξει τα νεογέννητα.

Link to comment
Share on other sites

Με ένα καλό διάβασμα στο περιληπτικό και στο αναλυτικό προφίλ των Guppy θα βρεις αρκετές πληροφορίες για τα ψαράκια σου.

Link to comment
Share on other sites

Τα Guppy συνήθως "παίζουν" με τη ροή του φίλτρου αλλά χρειάζονται και σημεία στο ενυδρείο με χαμηλή ροή ώστε να ξεκουράζονται.Μπορεί να τα δεις ακόμα και να ανεβοκατεβαίνουν ακολουθώντας τη ροή των φυσαλίδων αν έχεις αερόπετρα.Δώσε προσοχή μόνο όταν θα έχεις γέννες,τα ανοίγματα εισαγωγής του φίλτρου θα πρέπει να είναι μικρά ή να χρησιμοποιήσεις τούλι για να μην ρουφήξει τα νεογέννητα.

εχω και χαμηλη ροη,.... :ninja: να ανεβοκατεβαινουν δν τα εχω δει ακομα....αλλα φανταζομαι θα εχει πλακα... :ninja:

καλα που ειπες για το τουλι...το ειχα σκεφτει μην τα ρουφηξει...αλλα δν ηξερα τι να κανω.... :hysterical:

ευχαριστω :buttrock::hysterical:

αληθεια με τα θηλυκα τι παιζει και τα βρισκω δυσκολα? :hysterical: .....επειδη δν ειναι τοσο ομορφα και δν τα προτιμουν? :hysterical:

τεσπα....προς το παρον εχω 2 αρσενικα με 4θηλυκιες(και απ αυτες οι 3 ειναι μικρες).δν βρηκα αλλες. :hysterical: ..πειραζει πολυ???? :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...