Jump to content

θελω να σας μιλησω..


Recommended Posts

Παιδια ειστε οι μονοι που μπορω να μιλησω θελω να με βοηθησετε ειμαι σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση....

λοιπον σημερα πηγα μεχρι τα village για ενα καφε και τωρα οπως γυρναγα πριν λιγο ημουν εγω η κοπελα μου και η αδελφη της...και ξαφνικα απο πισω μας ενας απο οτι καταλαβα μεθυσμενος με ξεκουμπωμενο το φερμουαρ και την ζωνη μολις τον ειδα λεω κανενας τρελος και ομως παιδια μας ακολουθαγε και πηγαινε ολο και πιο γρηγορα...εξαιτιας του γεγονοτος οτι γυμναζομαι και κανω παλη δεν φοβομουν τοσοο για μενα ...αλλα...φοβομουν παρα μα παρα πολυ για τις κοπελες που ειχα μαζι μου και εκεινες οι κακομοιρες ειχαν κιτρινισει οταν καποια στιγμη ηρθε απο πισω μας εσφυξα το χερι μου και πηγα να γυρισω να δωσω μπουνια αλλααα σκεφτηκα οτι αν μου βγαλει κανενα μαχαιρι με μαχαιρωσει και μετα κανει τιποτα σε αυτες τις δυο κοπελες που για μενα ειναι ολη μου η ζωη ...και τελικα τις πηρα και τις πηγα απεναντι που για καλη μου τυχη ηταν ενας ανοιχτος φουρνος και μας ακολουθησε και εκει μπηκαμε μεσα και μου ελεγε κατι (ψαχνοταν) και μετα εφυγε κοπανοντας τους σκουπιδοτενεκεδες και παραπατοντας...παιδια σας παρακαλω βοηθηστε με νιωθω κουρελι νιωθω οτι ειμαι ενας ανανδρος δεν μπορω να βαρεσω κανεναν και δεν μπορω να υπερασπιστω ουτε την κοπελα μου...ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΕΣ!!!παιδια δεν ειμαι καλα ηρθα σπιτι και βαραγα τον τοιχο και κλαιω συνεχεια και εχουν γινει τ χερια μου ολο αιματα...δεν μπορω γιατι να ειμαι τοσο ανανδρος ...αυτος ηταν ενα υποκειμενο ενα τιποτα ενας αθλιος και εγω γιατι να τον φοβαμαι και εκεινος να μην φοβαται εμενα ....βοηθηστε με σας παρακαλω...

Link to comment
Share on other sites

φιλε συνελθε επιγοντως γιατι εχεις κανει το σωστο και δεν το εχεις καταλαβει!! οπως λες δεν ξερεις τι κουβαλαει μαζι του και τι μουρλα εχει στο κεφαλι του ο καθε καραγκιοζης.

εκανες αριστα που δεν εμπλεξες τις κοπελες και ακομα και αν τον ειχες σπασει στο ξυλο θα ειχες μπλεξει μαλλον εσυ!

του φευγατου η μανα δεν εκλαψε ποτε!!!

του εξυπνου και αντρα αρκετα για να εκτιμησει μια στιγμη που ολα συμβαινουν γρηγορα, καμαρωνει κιολας!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλε ....

Καλο ειναι ειναι να μην κατηγορεις τον εαυτο σου γιατι αν δεν κανω λαθος και εσυ και οι κοπελες εισαστε μια χαρα και εισαστε ολοι σπιτια σας , το τι τρελλα κουβαλαγε ο ανθρωπος που συναντησατε δυστυχως δεν μπορεις να το ξερεις , μπορει να τον εκανες μαυρο στο ξυλο και να μην υπηρχε προβλημα μπορει ομως και να συναντουσες τα χειροτερα μπροστα σου .....

Σκοπος ηταν να εισαστε ασφαλεις και το καταφερες .-

Link to comment
Share on other sites

κοίτα να το ξεχάσεις όσο πιο γρήγορα γίνεται και μην το παίρνεις έτσι... Και πολύ καλά έκανες που δεν τον κοπάνησες γιατί μπορεί μετά να έμπλεκες με τον ένα η με τον άλλο τρόπο! Τέλος καλό όλα καλά... το πιθανότερο είναι να μη σου ξανασυμβεί κάτι τέτοιο στη ζωή σου, έπεσες απλά στην περίπτωση :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειστε οι μονοι που μπορω να μιλησω θελω να με βοηθησετε ειμαι σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση....

λοιπον σημερα πηγα μεχρι τα village για ενα καφε και τωρα οπως γυρναγα πριν λιγο ημουν εγω η κοπελα μου και η αδελφη της...και ξαφνικα απο πισω μας ενας απο οτι καταλαβα μεθυσμενος με ξεκουμπωμενο το φερμουαρ και την ζωνη μολις τον ειδα λεω κανενας τρελος και ομως παιδια μας ακολουθαγε και πηγαινε ολο και πιο γρηγορα...εξαιτιας του γεγονοτος οτι γυμναζομαι και κανω παλη δεν φοβομουν τοσοο για μενα ...αλλα...φοβομουν παρα μα παρα πολυ για τις κοπελες που ειχα μαζι μου και εκεινες οι κακομοιρες ειχαν κιτρινισει οταν καποια στιγμη ηρθε απο πισω μας εσφυξα το χερι μου και πηγα να γυρισω να δωσω μπουνια αλλααα σκεφτηκα οτι αν μου βγαλει κανενα μαχαιρι με μαχαιρωσει και μετα κανει τιποτα σε αυτες τις δυο κοπελες που για μενα ειναι ολη μου η ζωη ...και τελικα τις πηρα και τις πηγα απεναντι που για καλη μου τυχη ηταν ενας ανοιχτος φουρνος και μας ακολουθησε και εκει μπηκαμε μεσα και μου ελεγε κατι (ψαχνοταν) και μετα εφυγε κοπανοντας τους σκουπιδοτενεκεδες και παραπατοντας...παιδια σας παρακαλω βοηθηστε με νιωθω κουρελι νιωθω οτι ειμαι ενας ανανδρος δεν μπορω να βαρεσω κανεναν και δεν μπορω να υπερασπιστω ουτε την κοπελα μου...ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΕΣ!!!παιδια δεν ειμαι καλα ηρθα σπιτι και βαραγα τον τοιχο και κλαιω συνεχεια και εχουν γινει τ χερια μου ολο αιματα...δεν μπορω γιατι να ειμαι τοσο ανανδρος ...αυτος ηταν ενα υποκειμενο ενα τιποτα ενας αθλιος και εγω γιατι να τον φοβαμαι και εκεινος να μην φοβαται εμενα ....βοηθηστε με σας παρακαλω...

Φιλε μου, ποσο χρονων εισαι?

Οταν λοιπον φτασεις σε καποια ηλικια, (οχι οτι γερασα) θα καταλαβεις οτι στις μερες μας (και οχι μονο) ο μαγκας ειναι στη ΨΥΧΗ και στο Μυαλο!!

ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ και προστατεψες τα κοριτσακια απο το να εμπλεκες σε ανουσιους καυγαδες που δεν ξερεις που θα σε οδηγησουν. Ο Αντρας και ο μαγκας σε αυτες τις καταστασεις φαινεται.

το χειριστηκες ΑΨΟΓΑ. Μπραβο σου αν εισαι πιτσιρικας, και παντα ετσι να κανεις.

και το οτι κλαις φαινετε οτι εισαι αντρακι καλο!

:thumbup:

Έγινε επεξεργασία - Sparos
Link to comment
Share on other sites

ειμαι 18 χρονων καλε μου φιλε...

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 18 χρονων καλε μου φιλε...

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά έκανες που δεν τον χτύπησες είναι μια πολύ λογική συμπεριφορά.

Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να δέρνουμε κάποιο όσο προκλητικός και να είναι,

εκτός της αυτοάμυνας που μπορείς και να τον σκοτώσεις έχοντας τη συνείδηση σου

καθαρή συνεχίζοντας να ζεις ελεύθερος.

Να μην ανησυχείς και δεν έδειξες δειλός με αυτή σου τη στάση, είναι μια σωστή

απόφαση. Λογικό είναι να ένιωσες ανασφάλεια απέναντι σε κάτι τόσο παράλογο

δεν σημαίνει ότι είσαι φοβητσιάρης.

Αντίθετα να πλακώσεις ένα μεθυσμένο είναι το ποιο εύκολο αλλά προδίδει την

ανικανότητα να διαχειριστείς της καταστάσεις.

Αν τον πλάκωνες και σε δένανε μέχρι τη δευτέρα στο τμήμα θα την έβγαζες

κάτι ξέρω και εγώ. :P

Μια συμβουλή στης κοπέλες μη δείχνεις μειονεκτικά που δεν τον έδειρες

φαίνεται ότι δεν έχεις τρόπο να δείξεις τον ανδρισμό σου. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά έκανες που δεν τον χτύπησες είναι μια πολύ λογική συμπεριφορά.

Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να δέρνουμε κάποιο όσο προκλητικός και να είναι,

εκτός της αυτοάμυνας που μπορείς και να τον σκοτώσεις έχοντας τη συνείδηση σου

καθαρή συνεχίζοντας να ζεις ελεύθερος.

Να μην ανησυχείς και δεν έδειξες δειλός με αυτή σου τη στάση, είναι μια σωστή

απόφαση. Λογικό είναι να ένιωσες ανασφάλεια απέναντι σε κάτι τόσο παράλογο

δεν σημαίνει ότι είσαι φοβητσιάρης.

Αντίθετα να πλακώσεις ένα μεθυσμένο είναι το ποιο εύκολο αλλά προδίδει την

ανικανότητα να διαχειριστείς της καταστάσεις.

Αν τον πλάκωνες και σε δένανε μέχρι τη δευτέρα στο τμήμα θα την έβγαζες

κάτι ξέρω και εγώ. :P

Μια συμβουλή στης κοπέλες μη δείχνεις μειονεκτικά που δεν τον έδειρες

φαίνεται ότι δεν έχεις τρόπο να δείξεις τον ανδρισμό σου. :thumbup:

καταρχην σας ευχαριστω ολους για τ καλα σας λογια με κανατε να αισθανθω καλυτερα απλα θελω να σε ρωτησω αυτο που ειπες για τις κοπελες μπορεις να μου το εξηγησεις?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας που ειναι μεσα στην αστυνομια(εννοω αστυνομικος)και που μπορει να μου δωσει συμβουλη πανω σε αυτο που μου ετυχε?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας που ειναι μεσα στην αστυνομια(εννοω αστυνομικος)και που μπορει να μου δωσει συμβουλη πανω σε αυτο που μου ετυχε?

δεν εχω καμια σχεση με αστυνομια , αλλα πιστευω πως εαν τον πετυχεις παλι μπορεις να παρεις ενα τηλ την αστυνομια και ΑΝ ερθουν :thumbup: να τον μπουζουριασουν και να του κανεις καμια μηνυση ( αλλα δεν αξιζει ) ....

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά έκανες που δεν τον χτύπησες είναι μια πολύ λογική συμπεριφορά.

Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να δέρνουμε κάποιο όσο προκλητικός και να είναι,

εκτός της αυτοάμυνας που μπορείς και να τον σκοτώσεις έχοντας τη συνείδηση σου

καθαρή συνεχίζοντας να ζεις ελεύθερος.

Να μην ανησυχείς και δεν έδειξες δειλός με αυτή σου τη στάση, είναι μια σωστή

απόφαση. Λογικό είναι να ένιωσες ανασφάλεια απέναντι σε κάτι τόσο παράλογο

δεν σημαίνει ότι είσαι φοβητσιάρης.

Αντίθετα να πλακώσεις ένα μεθυσμένο είναι το ποιο εύκολο αλλά προδίδει την

ανικανότητα να διαχειριστείς της καταστάσεις.

Αν τον πλάκωνες και σε δένανε μέχρι τη δευτέρα στο τμήμα θα την έβγαζες

κάτι ξέρω και εγώ. :P

Μια συμβουλή στης κοπέλες μη δείχνεις μειονεκτικά που δεν τον έδειρες

φαίνεται ότι δεν έχεις τρόπο να δείξεις τον ανδρισμό σου. :thumbup:

Δεν ειναι καθολου ετσι τα πραγματα καλε μου φιλε......

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας που ειναι μεσα στην αστυνομια(εννοω αστυνομικος)και που μπορει να μου δωσει συμβουλη πανω σε αυτο που μου ετυχε?

φιλε μου σε τετοιες περιπτωσεις μπορεις να παρεις την αστυνομια και να κανεις μηνυση. αλλα αυτο στο δρομο ειναι αδιανοητο να προλαβει ο αστυνομικος να ερθει. για να τον χτυπησεις πρεπει να εισαι σε αυτοαμυνα, αυτο σημαινει οτι σου επιτεθηκε σωματικα πρωτος. μετα εχεις να επικαλεστεις και οτι σου επιτεθηκε και οτι σκεφτηκες τις κοπελες καθως και αν δεν σε δει κανεις αλλος, οι κοπελες πανε μαρτυρες και δεν νομιζω να σε μπλεξουν...

βλεπεις ομως οτι δεν ειναι απλα τα πραγματα... εχεις βεβαια το πανω χερι οσων αφορα το νομο(μεθυσμενος-προκλητικος ο αλλος- επιδιξιας κτλ) αλλα σε ανεπανορθωτη βλαβη που μπορει να προκαλεσεις, χτυποντας ματια, λαιμο, γεννητικα οργανα κτλ τοτε ειδικα αν εχεις κανει και πολεμικες τεχνες μπορει να κατηγορηθεις αμεσα. εξαρταται απο πολλους παραγοντες.

ενα παραδειγμα: γνωστος φιλου μου, εφαγε ποινη δεν θυμαμαι ακριβως τι, γιατι χτυπησε εναν ασχημα, ο οποιος τον τρακαρε και βγηκε να τον δειρει κιολας. την ποινη την εφαγε γιατι εκανε μια πολεμικη τεχνη και ο νομος λεει οτι οταν ξερεις μια πολεμικη τεχνη και την χρησιμοποιησεις ειναι σαν να οπλοφορεις!(εκτος αυτοαμυνας) ελπιζω να σε καλυψα.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφουλη μην μασας, αυτο μπορει να συμβει στον καθενα...

Πιστεψε με οπως ειπαν και τα παιδια παραπανω εκανες το σωστο,σε τετοιες περιπτωσεις υσχιει το "ου μπλεξεις"!!

Παντα μετραει το αποτελεσμα και το αποτελεσμα στην περηπτωση σου ειναι το καλητερο που θα μπορουσες να εχεις πετυχει.

Αν ειχε αλλαξει κατι στην ιστορια σου(δηλ.να γυρνουσες και να τον χτυπουσες)ολη η ιστορια θα ηταν αλλιως και ισως με χειροτερη καταληψη...

Απο εκει και περα χαλαρωσε,αυριο ξημερωνει καλητερη μερα!!!

Link to comment
Share on other sites

divak

Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να δέρνουμε κάποιο όσο προκλητικός και να είναι,

εκτός της αυτοάμυνας που μπορείς και να τον σκοτώσεις έχοντας τη συνείδηση σου

καθαρή συνεχίζοντας να ζεις ελεύθερος.

Δίας

Δεν ειναι καθολου ετσι τα πραγματα καλε μου φιλε......

Και πως είναι?

Σε περίπτωση αυτοάμυνας θα έχεις τύψεις ή θα σαπίσεις στη φυλακή?

Νομίζεις ότι ο νόμος δεν σου επιτρέπει να υπερασπιστείς τη ζωή σου?

Θα έχεις τύψεις γιατί έκανες αυτό που πρέπει για να ζήσεις?

Δεν σε καταλαβαίνω τη θέλεις να πεις?

Link to comment
Share on other sites

Τι μου θύμησες ρε Μιχάλη... :thumbup:

Μπορεί αυτό που θα σου πω να είναι λάθος, αλλά είναι η γνώμη μου.

Απέφευγε τους καυγάδες όσο τίποτα άλλο! Δεν έχει σημασία αν είσαι γυμνασμένος ή αν ξέρεις καράτε/βαράτε/ελληνικό βρωμόξυλο. Μια σπιθαμή άνθρωπος να είναι ο άλλος, αν έχει ένα κατσαβίδι, έναν σουγιά, ένα σίδερο ή μια πέτρα μπορεί να σου κάνει μεγάλη ζημιά.

Προσωπικά αυτό που λέω πλέον είναι αν μπορείς να τρέξεις τρέξε! Ούτε κότα είσαι, ούτε άνανδρος. Το πρόβλημα είναι αν συνοδεύεις άτομα που δεν μπορούν να τρέξουν ή να αμυνθούν. Εγώ σε αυτή τη περίπτωση λέω πως μία μπουνιά ποτέ δεν φτάνει. Δεν χρειάζεται διάλογος. Κοπανάς μέχρι που να μη μπορεί να κουνηθεί ο άλλος. Κι αυτό δεν στο λέω για μαγκιά. Αλλά αν βρεθείς στο σημείο να χρειαστεί να αμυνθείς, δεν χρειάζεται εσύ να φας ούτε χαστούκι. Στο ψαχνό για τη ζωή σου!

Ξέρω πως ακούγομαι ωμός αλλά δυστυχώς δεν βρίσκω άλλη λύση!

Link to comment
Share on other sites

Και πως είναι?

Σε περίπτωση αυτοάμυνας θα έχεις τύψεις ή θα σαπίσεις στη φυλακή?

Νομίζεις ότι ο νόμος δεν σου επιτρέπει να υπερασπιστείς τη ζωή σου?

Θα έχεις τύψεις γιατί έκανες αυτό που πρέπει για να ζήσεις?

Δεν σε καταλαβαίνω τη θέλεις να πεις?

Θελω να πω πως και τυψεις θα εχεις,αλλα και τραβηγματα.

Φυλακη μπορει να μην μπεις αν αποδειχθει αυτοαμυνα,αλλα ειναι τοσο ψυχοφθορο αυτο που θα ακολουθησει με τραβηγματα αστυνομιες δικες κλπ.

Επισης ο νομος σου επιτρεπει να υπερασπιστεις τον εαυτο σου,να σκοτωσεις δεν σου επιτρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Τι μου θύμησες ρε Μιχάλη... :thumbup:

Μπορεί αυτό που θα σου πω να είναι λάθος, αλλά είναι η γνώμη μου.

Απέφευγε τους καυγάδες όσο τίποτα άλλο! Δεν έχει σημασία αν είσαι γυμνασμένος ή αν ξέρεις καράτε/βαράτε/ελληνικό βρωμόξυλο. Μια σπιθαμή άνθρωπος να είναι ο άλλος, αν έχει ένα κατσαβίδι, έναν σουγιά, ένα σίδερο ή μια πέτρα μπορεί να σου κάνει μεγάλη ζημιά.

Προσωπικά αυτό που λέω πλέον είναι αν μπορείς να τρέξεις τρέξε! Ούτε κότα είσαι, ούτε άνανδρος. Το πρόβλημα είναι αν συνοδεύεις άτομα που δεν μπορούν να τρέξουν ή να αμυνθούν. Εγώ σε αυτή τη περίπτωση λέω πως μία μπουνιά ποτέ δεν φτάνει. Δεν χρειάζεται διάλογος. Κοπανάς μέχρι που να μη μπορεί να κουνηθεί ο άλλος. Κι αυτό δεν στο λέω για μαγκιά. Αλλά αν βρεθείς στο σημείο να χρειαστεί να αμυνθείς, δεν χρειάζεται εσύ να φας ούτε χαστούκι. Στο ψαχνό για τη ζωή σου!

Ξέρω πως ακούγομαι ωμός αλλά δυστυχώς δεν βρίσκω άλλη λύση!

ρε storm νομιζεις και εγω που λεω παραπανω να μην κοπανας λαιμο κτλ δεν θα το εκανα εκεινη τη στιγμη? αφου η ανδρεναλινη σε κανει αλλο ανθρωπο! ξερουμε σχεδον ολοι πως αισθανεσαι εκεινη την ωρα... και οταν το φραγμα του φοβου (που μπορει και εξελικτικα αυτος ο φοβος να μας εκανε να υπερισχυσουμε ανωτερων αλλων ειδων στην ιστορια) σπαει, τοτε βαρας σαν τρελος και κυρως εκει που προκαλεις το μεγαλυτερο πονο. το να μπορεσεις να βαρεσεις σωστα για να ληξεις το θεμα γρηγορα και χωρις να προκαλεσεις σημαντικο προβλημα στον αλλο ειναι μια ικανοτητα που κατα τη γνωμη μου την εχει 1 στο εκατομυριο!!! για αυτο καλυτερα να το λυνουμε αν μπορουμε αναιμακτα!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι τοσο ψυχοφθορο αυτο που θα ακολουθησει με τραβηγματα αστυνομιες δικες κλπ.

Συμφωνώ απόλυτα τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα.

Αλλά θα το ξεπεράσεις γιατί έκανες αυτό που πρέπει για να ζήσεις.

Η αυτοάμυνα προϋποθέτει ότι απειλείτε η ζωή σου.

Link to comment
Share on other sites

να σου πω και εγω κατι........

ειχα εναν φιλο που ειχε παραπλησια προβληματα με τον εαυτο του.....

ευτυχως για εκεινον το αντιληφθηκε εγκαιρως και πηγε σε ψυχιατρο.....

αυτο μπορει να οδηγησει σε καταθλιψη και ισως σε ψυχικη διαταραχη....(λογια επιστημονα,οχι δικα μου)

αλωστε ασ μην παρεξηγουμε την εννοια του ψυχιατρου.....

ειναι απλα ενας γιατρος....

μια επισκεψη θα σου εκανε καλο(αποψη μου παντα)

παντα φιλικα

nick

Link to comment
Share on other sites

να σου πω και εγω κατι........

ειχα εναν φιλο που ειχε παραπλησια προβληματα με τον εαυτο του.....

ευτυχως για εκεινον το αντιληφθηκε εγκαιρως και πηγε σε ψυχιατρο.....

αυτο μπορει να οδηγησει σε καταθλιψη και ισως σε ψυχικη διαταραχη....(λογια επιστημονα,οχι δικα μου)

αλωστε ασ μην παρεξηγουμε την εννοια του ψυχιατρου.....

ειναι απλα ενας γιατρος....

μια επισκεψη θα σου εκανε καλο(αποψη μου παντα)

παντα φιλικα

nick

ουτε εγω να το εγραφα.............

Νικο μηπως τον λενε βαγγελη τον φιλο σου????

συμφωνω στο 1000% :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω να το εγραφα.............

Νικο μηπως τον λενε βαγγελη τον φιλο σου????μαλλον για τον ιδιο λεμε chris

συμφωνω στο 1000% :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - NickTheFish
Link to comment
Share on other sites

Ο πραγματικά δυνατος στην ψυχή και στο σώμα ανθρωπος δεν φαινεται στο αν θα παιξει μπουνιες με κάποιον ή οχι..Εχω γνωρισει ανθρώπους που μπορεί να σε ισοπεδώσουν σε χρόνο dt και παρόλα αυτά είναι πολύ ήρεμοι,καλοσυνάτοι και χαμηλών τόνων!Μόνο επειδή ξέρουν τον ευατό τους και ξέρουν τι μπορούν να κανουν...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ,σας ευχαριστω ολους παρα πολυ...ειμαι οκ μετα τις συμβουλες σας το ξεπερασα πληρως...

και ααααααααααν μου ξανατυχει θα ειμαι πιο ετοιμος...

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη μπράβο σου για την επιλογή που έκανες ασυναίσθητα να μην εμπλακείς παρότι το νεαρο της ηλικίας σου :thumbup: , προσωπικά πριν πολλά χρόνια στην ηλικία σου είχα πάθει το ίδιο πράγμα(άλλη κατάσταση, ίδιο αποτέλεσμα), το βίωμα ακολούθησε πιο σκληρή προπόνηση για χρόνια και ψυχική φθορά, έφτασα και στο σημείο να εμπλακώ και σε καυγά με κακές συνέπειες για τον άλλον και για μένα για την ντροπή που ένιωσα με τον κόσμο να κοιτάει έναν τραμπούκο, γιατί απλά σκεφτόμουν όπως εσύ τώρα! με τον καιρό θα αντιληφθείς ότι αυτό που έκανες ήταν η καλύτερη λύση.

Το πιο βασικό που πρέπει να αντιληφθούμε είναι ότι πρέπει να ξεπεράσουμε τα ζωικά μας ένστικτα επιβίωσης και να αρχίσουμε να γινόμαστε άνθρωποι σκεπτόμενοι. Η συμπεριφορά σου έδειξε ποιοτική ανατροφή ανθρώπου και όχι τραμπούκου, μην προσπαθήσεις να αλάξεις την φύση σου και να μετατραπείς σε ζώο, υπάρχουν αρκετά ήδη!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...