Jump to content

ΜΟΝΟΜΑΧΟΙ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ


JOHN12345

Recommended Posts

ΓΙΑ ΣΑΣ ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ JOHN12345 ΕΙΜΑΙ 13 ΧΡΟΝΩΝ.ΠΡΟΧΘΕΣ ΑΓΟΡΑΣΑ 3 ΜΟΝΟΜΑΧΟΥΣ 1ΘΗΛΥΚΟ ΑΣΠΡΟΥ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΥΟ ΑΡΣΕΝΙΚΑ Α]ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΧΡΩΜΑΤΩΣ ΚΑΙ Β]ΜΠΛΕ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ.Α] ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΙΛΤΡΟ ΔΥΝΑΤΗΣ ΙΣΧΥΗΣΒ]ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΦΩΛΙΑ Η ΜΗΠΩΣ ΦΤΑΕΙ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ.

Υ.Γ.ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΤΟΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΣΕ 13 ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΠΛΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΚΚΙΝΟ ΣΕ 13 ΕΝΥΔΡΕΙΟ

Υ.Γ.2 ΕΙΜΑΙ 13 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΠΗΡΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΒΕΤΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

για αρχή διάβασε αυτό http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry323429 έχει πληροφορίες για τούς μονομάχους :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλώς ήρθες. Θα σε παρακαλούσα να γράφεις μόνο με μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με κεφαλαία γιατί είναι δύσκολα στην ανάγνωση.

Στο θέμα μας...

Η αναπαραγωγή μονομάχων δεν είναι καθόλου εύκολη υπόθεση. Εφόσον ο ίδιος λες πως δεν έχεις εμπειρία από μονομάχους και διακρίνω πως δεν έχεις εμπειρία και από ενυδρεία, θα σου πρότεινα να μη μπεις σε αυτή τη διαδικασία και να ξεκινήσεις με σωστά βήματα από την αρχή.

Διάβασε το παρακάτω Link ολόκληρο και θα βρεις πολλές πληροφορίες για τα ψαράκια σου:

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry323429

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σημερα πηρα ενα καινουριο ενυδρειο 600λ.μπορειτε να μου πειτε τι φυτα να βαλω και να μου δωσετε και φωτω τουσ.επισησ εξυγηστεμου τι ειναι το κερατοφυλλο.και αυτο για την φωλια βρε παιδια.αν σασ δωσω φωτο απο τα ψαρια μου θα μου πειτε τι ειδουσ ειναι γιατι δεν ρωτησα και ειναι λιγο δυσκολο να ξαναπαω αθηνα απο την χαλκιδικη.

Έγινε επεξεργασία - JOHN12345
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σημερα πηρα ενα καινουριο ενυδρειο 600λ.μπορειτε να μου πειτε τι φυτα να βαλω και να μου δωσετε και φωτω τουσ.επισησ εξυγηστεμου τι ειναι το κερατοφυλλο.και αυτο για την φωλια βρε παιδια.αν σασ δωσω φωτο απο τα ψαρια μου θα μου πειτε τι ειδουσ ειναι γιατι δεν ρωτησα και ειναι λιγο δυσκολο να ξαναπαω αθηνα απο την χαλκιδικη.

Όταν λες σήμερα, εννοείς χτες (Κυριακάτικα)? Κι έβαλες και ψάρια μέσα?

Θα σε συμβούλευα να διαβάσεις πολύ...

Μπορείς να ξεκινήσεις από ΕΔΩ και να θέσεις τις ερωτήσεις σου στις ανάλογες κατηγορίες. Το ενυδρείο δεν είναι απλή υπόθεση... Αλήθεια, ποιο 600άρι ενυδρείο πήρες? :thumbup:

ΥΓ: Βάλε και τις φωτογραφίες των ψαριών να δούμε.

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω πωσ λεγετε το ενυδρειο.νομιζω jewel.... το αγορασε ο μπαμπασ μου δωρο το ειδα σημερα το πρωι.μαζι με φιλτρο,θερμοστατη,αεροφιλτρο,φωσ,πεντε διαφωρετικεσ τροφεσ,14 υδροβια φυτα και αλλα στολιδια μονο 400ευρο.επισησ ειχε δωρο1 παπαγαλοψαρο και ενα κοπαδι απο ψαρια νομιζο corido.φωτο απο τα ψαρια το μεσημερι.να πω οτι δεν εβαλα τουσ μονομαχους.ξεχασα να σασ πω οτι εχω και ενα ενυδρειο 40λ

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο το γέμισες, και έβαλες το ψάρι μέσα κατευθείαν???

Ξέρεις για τη διαδικασία στρωσίματος που πρέπει να ακολουθήσεις???

Αν όχι ρίξε μια ματιά στα λινκ που σου έδωσαν παραπάνω.

Και καλό είναι το παπαγαλόψαρο να το επιστρέψεις πίσω..................

Link to comment
Share on other sites

C:\Documents and Settings\user\Τα έγγραφά μου\Οι εικόνες μου\Εικόνα\Εικόνα 104.jpg

Link to comment
Share on other sites

post-21451-1279548479_thumb.jpgαυτα ειναι τα ψαρια μου.το παπαγαλοψαρο το πηγα πησω και μου εδωσε εναν δισκο.οσο για το μεγαλο ενυδρειο δεν θα το δουλεψω ακομη.βρε παιδια βοηθηστεμε λιγο με την αναπαραγωγη των μονομαχων πιστευετε οτι πρεπει να καλυψω το φιλτρο με ενα σφουγγαρι για χαμηλωση η ροη του?
Link to comment
Share on other sites

το παπαγαλοψαρο το πηγα πησω και μου εδωσε εναν δισκο.οσο για το μεγαλο ενυδρειο δεν θα το δουλεψω ακομη.

Αφου λες οτι το μεγάλο δεν θα το δουλεψεις ακόμα τον δίσκο που τον έχεις?

Οι δίσκοι θέλουν μεγάλη φροντίδα,ειδικές συνθήκες και προσοχή

Έγινε επεξεργασία - Freeman
Link to comment
Share on other sites

ενοω οτι δεν θα βαλω τουσ μονομαχουσ μεσα στο μεγαλο.τι φυτα να βαλω στο μεγαλο για τον δισκο και το κοπαδι απο τα corido.τι αλλα ψαρια και διακοσμητικα θα μπορουσα να βαλω μεσα. :thumbup:επισησ σε τι θερμοκρασια θα μπορουσα να βαλω τον θερμαντηρα. :P

Έγινε επεξεργασία - JOHN12345
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μήπως μπορεί κανείς να μου πει τι ειδών είναι οι μονομάχοι μου?

Link to comment
Share on other sites

To link που σου έδωσα πιο πάνω το διάβασες? Εκεί τα λέει όλα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το διάβασα αλλα δεν βοηθήθηκα σε σχέση με τον είδωσ τον μονομάχων μου.

Link to comment
Share on other sites

Είδος: Betta splendens

Υποείδη και υβρίδια:

- Βάση του τύπου ουράς τους, Veil Tail (VT), Plakat (PK), Crowntail (CT), Half Moon (HM), Deltas (D) & Super Deltas (SD), Double Tail (DT), Combtail, Rosetail & Feathertail, Round Tail, Half Sun, Over Halfmoon (OHM), Spade Tail

- Βάση του σχεδίου τους

Solid, Cambodian or Bi-Coloured, Butterfly, Marble, Piebald, Mask, Dragon, Multicolour,

- Βάση του χρωματισμού τους

Red, Blue, Green, Wild-Type, Cellophane/Pastel, Opaque, Yellow & Pineapple, Orange, Orange Dalmatian, Black,

Purple, Mustard Gas, Chocolate, Copper, Albino

- Ιδιαίτερου σχεδίου ή χρώματος που δεν υπάγεται σε κάποια από τις πιο πάνω κατηγορίες.

Θα έλεγα οτι όλα είναι VeilTail Multicolour... ίσος το πορτοκαλί ειναι Marble.

Έγινε επεξεργασία - Wind-sa
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...