Jump to content

γυμναστικη (bodybuilding)-καλοκαιρι


Recommended Posts

Άργησες ρε Μιχαλάκη... ελπίζω να σε δούμε στο #2 :thumbup:

Πέρα από την πλάκα πιστεύω οτι το έχουμε παρακάνει με το έξω και έχουμε ξεχάσει το μέσα, να μου πεις αυτό καλλιεργείται από τα media...

Aκομα και οι schwarzenegger και stalone δεν ειναι τιποτα στα σημερινα "τερατουργηματα"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 103
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εδω μιλαμε για αναβολικα...στεροηδη...

Link to comment
Share on other sites

εδω μιλαμε για αναβολικα...στεροηδη...

Και οι πρωτεινες και οι κρεατινες περιεχουν μεσα στο κοκτειλ σκονης διαφορες ουσιες που ειναι στην ιδια κατηγορια η' υποκαταστατα των αναβολικων και των στεροηδων.

Αλλα σε μεγαλυτερο βαθμο και αλλα σε μικροκροτερο βαθμο.

Αν ηταν ολες πραγματικα καθαρες πρωτεινες 100% τοτε κανενας δεν θα τις αγοραζε και ολοι θα προμηθεβονταν καθαρη πρωτεινη απο το φαρμακειο που πολλες φορες δινουν και στα μικρα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

τι να πω ...ψαξου λιγο αν θες...δεν ξερω ...

Link to comment
Share on other sites

φιλε οτι η πρωτεινη ειναι στεροειδη ...τι να πω πρωτη φορα το ακουω...κοιτα αν πας σε ενα μαγαζι και παιρνεις οτι σου δινουν για ν πουλησουν τοτε ισως παθεις κατι αλλα αν ψαχτεις θα δεις οτι κανεις λαθος..

Link to comment
Share on other sites

τι να πω ...ψαξου λιγο αν θες...δεν ξερω ...

Οχι Μιχαλακη....

Εσυ ψαξου.... :thumbup:

Μην αρκεισαι σε αυτα που σου πλασσαρουν..... διαβασε και λιγο παραπάνω... δες τι γραφους οι συσκευασιες...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα με τον dragonld κι εμενα στα μερη μου αυτο λενε: αντρας χωρις κοιλια,σπιτι διχως μπαλοκονι

και απο την αλλη αν θες να γυμναζεσαι για την παρτη σου οκ καντω χωρις συμπληρωματα και αναβολικα,αλλα αν θες να εχεις πεταχτους τραπεζοειδης, πρισμενα δικεφαλα,στηθος τοστιερα,και κοιλιακους σκακιερα για να τα διχνεις στην παραλια τωρα το καλοκαιρι,να ξερεις οτι οι πιστιρικες εξιταροντε με αυτα...απο τα 22 και πανω δεν τις νοιαζει το εξωτερικο του καθενος,το περιτυλιγμα του δωρουυ,αλλα το εσω...

Έγινε επεξεργασία - G.T
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα με τον dragonld κι εμενα στα μερη μου αυτο λενε: αντρας χωρις κοιλια,σπιτι διχως μπαλοκονι

Και Φαι χωρις αλατι!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

τελος παντων ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα σωματα που βλεπω που ειναι ετοιμα να σκασουν αν τα τρυπησεις με καρφιτσα δεν μου αρεσουν

Προτιμω νορμαλ πραγματα κ οχι υπερβολες

Κ τι εγινε αν καποιος εχει λιγη κοιλιτσα σιγα αρκει να σου κανει κ να περνατε καλα

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω εν μέρει οτι τα συμπληρωματα δεν είναι τόσο αθωα όσο θέλουν να λένε οι εταιρειες!Αυτό είναι το μονο σίγουρο...Σε αυτά τα επίπεδα bodybuilding το αναβολικό πάει συννεφο.Ωστοσο αυτοί οι αθλητές ακολουθουν ένα πρόγραμμα θεραπείας και ένα αποθεραπείας.Στην Ελλάδα που οι περισσοτεροι ενδιαφέρονται μόνο για να βγουν έτοιμοι στην παραλια κάνουν μόνο το πρώτο σκέλος και όσο είναι νεοι αντέχουν....Οσο για το βιντεο δωρο με το κλουβί είναι απλά καπως..Ενας καλός μποξέρ,παλαιστής, ή kick boxer δεν πρόκειται να φάει αυτές τις μπουνιες της ταβέρνας.Τελος γυμναστική χωρις βαρη δεν υπάρχει!!!!!!!!Είναι νομος!Ολοι οι αθλητες ποδοσφαιριστές,δρομεις,ακουλουθουν προγραμμα με βαρη!(μην ξεχνατε οτι οι πιο εκρηκτικοι αθλητές είναι οι αρσηβαριστες...)Και ένα βιντεο δωρο..roy

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα σωματα που βλεπω που ειναι ετοιμα να σκασουν αν τα τρυπησεις με καρφιτσα δεν μου αρεσουν

Προτιμω νορμαλ πραγματα κ οχι υπερβολες

Κ τι εγινε αν καποιος εχει λιγη κοιλιτσα σιγα αρκει να σου κανει κ να περνατε καλα

Να και η γυναικια αποψη-αληθεια,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω εν μέρει οτι τα συμπληρωματα δεν είναι τόσο αθωα όσο θέλουν να λένε οι εταιρειες!Αυτό είναι το μονο σίγουρο...Σε αυτά τα επίπεδα bodybuilding το αναβολικό πάει συννεφο.Ωστοσο αυτοί οι αθλητές ακολουθουν ένα πρόγραμμα θεραπείας και ένα αποθεραπείας.Στην Ελλάδα που οι περισσοτεροι ενδιαφέρονται μόνο για να βγουν έτοιμοι στην παραλια κάνουν μόνο το πρώτο σκέλος και όσο είναι νεοι αντέχουν....Οσο για το βιντεο δωρο με το κλουβί είναι απλά καπως..Ενας καλός μποξέρ,παλαιστής, ή kick boxer δεν πρόκειται να φάει αυτές τις μπουνιες της ταβέρνας.Τελος γυμναστική χωρις βαρη δεν υπάρχει!!!!!!!!Είναι νομος!Ολοι οι αθλητες ποδοσφαιριστές,δρομεις,ακουλουθουν προγραμμα με βαρη!(μην ξεχνατε οτι οι πιο εκρηκτικοι αθλητές είναι οι αρσηβαριστες...)Και ένα βιντεο δωρο..roy

αν βαλουμε τον μποξερ σου με καποιον κοκαλιαρη σαν και αυτον μαλλον βλεπω να τον εχει για προπονηση(ο κοκαλιαρης):thumbup:

Έγινε επεξεργασία - invman
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι πολλοι κανουν ενα λαθος, βλεπουν το bodybuilding μονο στο επιπεδο του πρωταθλητισμου. Εκει το σωμα αλλοιωνεται και γινεται μια αηδια, ειδικα οι γυναικες σε κανουν να θες να το γυρισεις στην ομοφιλοφιλια :thumbup: Για παραδειγμα δειτε αυτην την.... γυναικα.

Meet%20Irene%20Andersen,%20a%20woman%20bodybuilder%20from%20Sweden%204.jpg

Οτιδηποτε ειναι σε επιπεδο πρωταθλητισμου ειναι αρρωστια.

Ο καθενας μπορει να αποφασισει το σημειο που θελει να φτασει το χομπυ του. Ο Μιχαλης, παρολο που δεν τον εχω δει, φανταζομαι δεν παει για mister Olympia βαρωντας τρελα αναβολικα και ορμονες. Εαν κανει βαρη στο γυμναστηριο της γειτονιας παρεα με τους φιλους του, περνοντας μερικα συμπληρωματα (οπως πρωτεινη ορου γαλακτος) ειναι υγιες, δεν κανει κακο στο σωμα του και ειναι ενα ενδιαφερον χομπυ. (για μενα ειναι βαρετο οπως για αλλους ειναι βαρετα τα ψαρια, αποψεις ειναι αυτες)

Εγω για παραδειγμα κανω ποδηλασια και παλιοτερα αλεξιπτωτο πλαγιας. Δεν περνω αναβολικα οπως κανουν οι πρωταθλητες ποδηλασιας, ουτε μπαινω μεσα στην καταιγιδα οπως κανουν οι πρωταθλητες παραπεντε. Επιλεγω τον επιπεδο που θελω να φτασω και μεχρι εκει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Παναγιωτη αυτη απο τα σιροπια και τα χαπια εχει βγαλει μπαλακια απο κατω της

χααχχαχχαχαχααχαχ

Link to comment
Share on other sites

Τρελο κοριτσι σας εβαλα παλι ετσι; :thumbup: Το προσωπο της εχει ανδρικα χαρακτηριστικα απο τις ορμονες.

Ειναι η ακραια/αρρωστη μορφη του bodybuilding. Δεν ειναι ομως μονο αυτο το bodybuilding.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω εν μέρει οτι τα συμπληρωματα δεν είναι τόσο αθωα όσο θέλουν να λένε οι εταιρειες!Αυτό είναι το μονο σίγουρο...Σε αυτά τα επίπεδα bodybuilding το αναβολικό πάει συννεφο.Ωστοσο αυτοί οι αθλητές ακολουθουν ένα πρόγραμμα θεραπείας και ένα αποθεραπείας.Στην Ελλάδα που οι περισσοτεροι ενδιαφέρονται μόνο για να βγουν έτοιμοι στην παραλια κάνουν μόνο το πρώτο σκέλος και όσο είναι νεοι αντέχουν....Οσο για το βιντεο δωρο με το κλουβί είναι απλά καπως..Ενας καλός μποξέρ,παλαιστής, ή kick boxer δεν πρόκειται να φάει αυτές τις μπουνιες της ταβέρνας.Τελος γυμναστική χωρις βαρη δεν υπάρχει!!!!!!!!Είναι νομος!Ολοι οι αθλητες ποδοσφαιριστές,δρομεις,ακουλουθουν προγραμμα με βαρη!(μην ξεχνατε οτι οι πιο εκρηκτικοι αθλητές είναι οι αρσηβαριστες...)Και ένα βιντεο δωρο..roy

Όπως ακούστηκε παραπάνω άλλο συμπληρώματα και άλλο στεροειδή.Τώρα αν κάποιος αγοράζει κάποιο συμπλήρωμα χωρίς να έχει διαβάσει κάποια πράματα τότε ίσως και να περιέχει κάτι προορμονικο στη χειρότερη μέσα. Σε αυτά τα επίπεδα bodybuilding αλλά και σε αυτά τα επίπεδα σε οποιοδήποτε άθλημα το αναβολικό πάει σύννεφο. Να πω ότι γυμναστική χωρίς βάρη εννοείτε ότι υπάρχει(βλέπε ενόργανη)εκτός απο ειδικές περιπτώσης ενδυνάμωσης.Τέλος για τους αρσιβαρίστες αν και έχουν αρκετή εκρηκτικότητα δεν θα μπορούσαν να είναι ΟΙ ΠΙΟ εκρηκτικοί μιας και ότι έχει σχέση με βάρη μειώνει την εκρηκτικότητα.

Στο θέμα μας τώρα, έκανα και εγώ γυμναστήριο και σταμάτησα πριν λίγους μήνες μιας και κατάλαβα ότι είναι αρκετά μάταιο.Μπορώ να αναφέρω αρκετά μειονεκτήματα του να κάνεις συστηματικά βάρη.Πριν αρχίσω γυμ. έκανα waterpolo(ακόμα ένα άθλημα χωρίς βάρη) παίζοντας σε Παοκαρα :thumbup: και χανθ α1,α2 και σε εθνική παίδων.

Τέλος αυτό το καιρό ασχολούμαι με Parkour...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω και γω με αυτα που λες orc. αληθεια , κανει κανενας εξετασεις αιματος για να τεσταρει την υγεια του η οχι? τα κυριοτερα που πειραζονται ειναι συκοτι και νευρα... κανω ελευθερα παλη και παλιοτερα εκανα προταθλητισμο, εφτασα στον πειρασμο να παρω αλλα δεν πηρα και αποφασισα να κανω το αθλημα επειδη μου αρεσει απλα ,και αφησα τον προταθλητισμο...

Link to comment
Share on other sites

αντε να της πεις αυτηνης ...

Ρε γυναικα πατα μου ενα τρυψιμο στη πλατη .....

Σε πεθανε !!!!

Link to comment
Share on other sites

Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια αυτά……….

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι όσοι με κοιλιακούς βλέπουν κάποιον με κοιλίτσα να κάνει κάτι τέτοιο θα τους πιάνει ένα κάτι... :thumbup: για πληροφορίες ψάχτε για chi, qi και qi-gong, ξεχασμένες γνώσεις χιλιετιών, επιμένω οτι η εμφάνιση και οι μύες δεν λένε απολύτως τίποτα, όλα είναι μέσα μας.

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

εγω κανω αγωνιστικο shotokan καρατε περιπου 6 χρονια (τωρα ειμαι 15)

μεχρι πριν λιγα χρονια εκανα κολυμβυτειριο

εκανα parkour αλλα το εκοψα για ενα προβλημα στο γονατο :P:hysterical:

και πριν λιγους μηνες ξεκινησα γυμναστυριο

επεισης κανω downhill και ποδηλασια δρομου

και σε λιγο καιρο ξεκιναω και σφαιρα γιατι θελω να μπω γυμναστικη ακαδημια :thumbup:

επεισης θελω να πω οτι το body building κατα την γνωμη μου ειναι ενα ειδος γυμναστικης ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΟΡΙΟ μεχρι να γινει..πως να το πω ανταγωνιστικο , ?αθλητικο? να το πω καταστρεφω τον οργανισμο μου??

μετα απλα δν κανεις γυμναστικη αλλα αυτοκαταστρεφεσε......

αλλα μεχρι ενα λογικο οριο ειναι γυμναστικη δν αντιλεγω

ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ

Link to comment
Share on other sites

φιλε οτι η πρωτεινη ειναι στεροειδη ...τι να πω πρωτη φορα το ακουω...κοιτα αν πας σε ενα μαγαζι και παιρνεις οτι σου δινουν για ν πουλησουν τοτε ισως παθεις κατι αλλα αν ψαχτεις θα δεις οτι κανεις λαθος..

Δεν ειπα οτι η καθαρη πρωτεινη(απο το φαρμακειο πχ) ειναι στεροειδη,αλλα οτι η "καθαρη" πρωτεινη που λανσαρουν στα γυμναστηρια μονο καθαρη δεν ειναι,εχει και αρκετα προσθετα που αναφερονται στο κουτι και αλλα τοσα που δεν αναφερονται στο κουτι.

Τα 3/4 δεν περνανε καν απο το FDA και τα μισα απο αυτα δεν εχουν περασει καν απο τον ΕΟΦ,αλλα ακομα και για αυτα που περασαν δεν ξερεις κατα ποσο αλλαξαν συνθεση στη πορεια.

Ουσιες που καποτε ηταν το στανταρ στις πρωτεινες,τωρα βλεπεις με μεγαλα γραμματα να λενε οτι δεν περιεχει αυτη τη ουσια(γιατι αποδειχτηκε οτι κανει κακο).

Δεν μπορεις να τους κυνηγας ολους απο το χερακι καθε μηνα για να περασουν απο ελεγχο.

Επισης δεν ειναι ολοι οι οργανισμοι ιδιοι,αλλοι εχουν περισσοτερες βιταμινες και αλλοι εχουν εληψη σε καποιες.

Οι δοσολογιες πρεπει να γινονται για καθε ατομο ξεχωριστα και σε διαφορετικες ποσοτητες αναλογα με τις εξετασεις του εκαστοτε οργανισμου.

Μεγαλυτερη δοση απο την επιτρεπομενη για καθε οργανισμο(ακομα και για ουσιες που συνησφερουν θετικα) μπορει να φερει προβληματα,αρα οι δοσολογιες που προτινουν για καποιον που γυμναζεται και για καποιον που δεν γυμναζεται σε συναρτηση με τα κιλα του δεν ειναι σωστη.

Οσο και αν μακριγορουμε σε αυτο το θεμα δεν προκεται να σε πεισω για τιποτα,την αποφαση την εχεις παρει ηδη και ειναι καθαρα δικαιωμα σου.

Το πιο απλο ειναι να πας σε ενα νοσοκομειο και να ρωτησεις ποσοι εχουν κανει εισαγωγη μετα απο χρηση συμπληρωματων γυμανστικης,για ποιους λογους και με τι αποτελεσματα.

Έγινε επεξεργασία - dragonld
Link to comment
Share on other sites

Αν υποστηρίζουμε το "Νους υγιής εν σώματι υγιεί" θα με ενδιέφερε να μάθω για το τι είδους κρεατίνες ή σκόνες γάλακτος ή δεν ξέρω και γω τι άλλο παίρνανε τότε...

Όπως και να το κάνουμε, ο καθένας έχει το δικαίωμα να κάνει τις επιλογές του και να βρεθεί αντιμέτωπος με αυτές. Να πω πως η κρεατίνη είναι χειρότερη από το τσιγάρο? Δεν ξέρω γιατί δεν έχω πάρει κρεατίνη... Αλλά καπνίζω και ξέρω το πόσο ........ είμαι που το κάνω. Το ότι το ξέρω σημαίνει πως κάποια στιγμή πιθανόν και να το κόψω. Το θέμα είναι όταν κάποιος παίρνει το όποιο πρόσθετο διατροφής, ξέρει τις συνέπειές του?

Από και πέρα, εγώ μπορώ να γελάω με τα χάλια όλων όσων θαυμάζουν την "κορμάρα" τους στον καθρέπτη και βάζουν λάδια στις παραλίες για να φαίνονται σαν προπαρασκευασμένο προϊόν σε σελοφάν, κι εκείνοι μπορούν να γελάνε μαζί μου που καπνίζω και θαυμάζω θεσπέσιες παρουσίες στις παραλίες χαϊδεύοντας το υπερπολύτιμο κοιλιακό μου!

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...