Jump to content

καθαριοτητα


Recommended Posts

καλησπερα!!μεσα στο εξωτερικο φιλτρο που εχω(hydor prime20,ειναι για ενυδριο απο 100 εως 250 λιτρα) ειχα μεσα μακαρονακι ανθρακα κλπ τα εβγαλα ομως και εχω βαλει κατι πετρες(σαν ελαφροπετρες ειναι) 2σφουγγαρια και κατι πιο μικρες ελαφροπετρες..(δεν θυμαμαι ονομασιες)μου ειχαν πει οτι χρειαζονται 18 μερες για να αρχισουν να λειτουργουν και εως τοτε να εχω μεσα στο ενυδριο τα μακαρονακια...το φιλτρο μου το εφτιαξα με τα νεα υλικα στις 2 ιουνιου και στις 20 ιουνιου ειχαν αρχισει να ενεργοποιυνται..σημερα πρεπει να κανω καθαρισμο του φιλτρου..να κανω η επειδη λειτουργουν μονο 13 μερες να μην τα πειραξω;;;και λογικα αφου σημερα ειναι η μερα καθαρισμου πρεπει να καθαρισω βυθο κλπ αλλα με τη σκουπα θα μειωθει το νερο (και πριν 1 βδομαδα συμπληρωσα επειδη ειχε εξατμιστει)...να τα πειραξω η οχι; :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Το φίλτρο να μην το πειράξεις. Ας το να λειτουργεί χωρίς πολλές «ανθρώπινες επεμβάσεις». Το υπόλοιπο ενυδρείο μπορείς να το καθαρίσεις κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Το φίλτρο να μην το πειράξεις. Ας το να λειτουργεί χωρίς πολλές «ανθρώπινες επεμβάσεις». Το υπόλοιπο ενυδρείο μπορείς να το καθαρίσεις κανονικά.

31808[/snapback]

αυτο σκεφτηκα και γω..οσο πιο πολυ το πειραζω τοσο περισσοτερα προβληματα θα εχω...ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...