Jump to content

Ramirezi!!


dimitrisemm

Recommended Posts

Λετε να εχω γεννητουρια;;;;;; :helpsmilie::helpsmilie::)

http://www.youtube.com/watch?v=B5qNwYdHVdg

βλέπω μια έλξη ανάμεσα στα ψάρια αλλά δεν μπορώ να διακρίνω κάποιο φλερτ....τι άλλα στοιχειά έχεις,και τι άλλο διακρίνεις στην συμπεριφορά τους???πχ στροβιλίζονται,τρεμουλιαζουν,σκάβουν??? :)

Link to comment
Share on other sites

βλέπω μια έλξη ανάμεσα στα ψάρια αλλά δεν μπορώ να διακρίνω κάποιο φλερτ....τι άλλα στοιχειά έχεις,και τι άλλο διακρίνεις στην συμπεριφορά τους???πχ στροβιλίζονται,τρεμουλιαζουν,σκάβουν??? :helpsmilie:

Παρατηρησα οτι στην αρχη που εβαλα το ζευγαρι στο ενυδρειο, ο αρσενικος κυνηγουσε την θηλυκια συνεχεια σε σημειο να την ενοχλει.Τις τελευταιες ημερες πηγαινουν μαζι σαν τους Χιωτες :helpsmilie: . Προστατευουν μια περιοχη του ενυδρειου και στροβιλιζονται οπως δειχνει και το βιντεακι!Τωρα δεν ξερω αν πρεπει να τα χωρισω ή αν κινδυνευουν τα αυγα (αν κανουν...) απο τα υπολοιπα ψαρια... :)

Link to comment
Share on other sites

Το ενδεχομενο να ειναι και τα 2 θηλυκά υπαρχει??

Νομιζω οτι δεν υπαρχει αυτη η πιθανοτητα, καθως απ'οσα εχω διαβασει απο εδω μεσα, το καθε ψαρακι εχει τα σωστα χαρακτηριστικα :) Και μαλιστα εχω βαλει μια επιπλεον θηλυκια μεσα

Link to comment
Share on other sites

Απλα στο βιντεο που παρεθεσες ΔΕ φαιντονται καλα.

Αφου ομως διακρίνεις τα χαρακτηριστικα.... καλα γεννητουρια!!!

Προσεξε ομως την αλλη θηλύκια μη δεχτει καμια επίθεση!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσεξε ομως την αλλη θηλύκια μη δεχτει καμια επίθεση!!!

τώρα που θα γίνουν γονείς θα είναι σαν ΜΑΙΝΌΜΕΝΟΙ ΤΑΎΡΟΙ!!!άντε βίος ανθόσπαρτος..... :):helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...