Jump to content

μια βοήθεια για επιλογή ψαριών


Recommended Posts

θα φτιάξω από την αρχή το 30λιτρο ενυδρείο μου και θέλω να ρωτήσω μερικές πληροφορίες για τα endlers και τα red eye tetras έχω ψάξει σε διάφορα άλλα forum αν τα συγκεκριμένα ψάρια μπαίνουν στα 30 λίτρα μερικοί λένε ναι και άλλοι όχι ποιο είναι το σωστό μπαίνει κάποιο από τα 2 είδη σε 30 λίτρα με γαρίδες ??

Έγινε επεξεργασία - chris99
Link to comment
Share on other sites

Για 30 λίτρα θα έλεγα έναν υπέροχο μονομάχο :)

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω και πριν μονομάχο είχα πριν πεθάνει :) απλά λέω μήπως μπαίνει κάποιο από τα παραπάνω ψαράκια

Link to comment
Share on other sites

τελικά μπορούν να μπουν endlers ή red eye tetras σε 30 λίτρα ? βρήκα και ένα ακόμα ψαράκι που το λένε Hyphessobrycon amandae αυτό από ότι είδα εδώ μπαίνει σε 30 λίτρα http://www.amazonios.gr/product_info.php?products_id=2868

Έγινε επεξεργασία - chris99
Link to comment
Share on other sites

Αν ησουν εμπειρος θα προτεινα 4-5 endlers (μονο αρσενικα αν δεν εχεις που να δινεις τα μωρα) και γαριδες.

Αν ησουν ομως τοσο εμπειρος για να διατηρησεις ευκολα ενα τετοιο ενυδρειο θα τα ηξερες αυτα που λεω.

Link to comment
Share on other sites

το να δώσω τα μικρά αν βάλω endlers είναι εύκολο γιατί τα pet shop της πόλης μου παρακαλάν να παίρνουν ψάρια από χομπίστες

από εμπειρία νομίζω έχω αρκετή ασχολούμαι με τα ενυδρεία 6 χρόνια και με ψάρια κρύου νερού, ασπόνδυλα,μονομάχους, κιχλίδες Αμερικής, και τετρα

Link to comment
Share on other sites

το να δώσω τα μικρά αν βάλω endlers είναι εύκολο γιατί τα pet shop της πόλης μου παρακαλάν να παίρνουν ψάρια από χομπίστες

από εμπειρία νομίζω έχω αρκετή ασχολούμαι με τα ενυδρεία 6 χρόνια και με ψάρια κρύου νερού, ασπόνδυλα,μονομάχους, κιχλίδες Αμερικής, και τετρα

:)

Δοκιμασε τοτε και πες μας συν το χρονο σε καποια παρουσιαση του ενυδρειου τι παρατηρησεις εκανες.

Link to comment
Share on other sites

καποια παρουσιαση του ενυδρειου τι παρατηρησεις εκανες.
δεν θα το ξεχάσω :helpsmilie::)
Link to comment
Share on other sites

και κάτι ακόμα πως ξεχωρίζουμε το αρσενικό από το θηλυκό endler ?

τα endlers ενοχλούν τις red cherry ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...