Jump to content

Ποιο ειναι αυτο το ψαρι;


Rik

Recommended Posts

:rasp::):D
Link to comment
Share on other sites

up

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου φαινεται σαν καποιο ειδος κιχλιδας. μου μοιαζει ποιο πολυ σαν το red devil cichlid και convict cichlid . αλλα περιμενε και τους ποιο ειδικους. :D:)

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να είναι white convict

και πληροφορίες εδώ http://www.liveaquaria.com/product/prod_di...&pcatid=896 λέει για την Black Convict Cichlid αλλά έχουν τις ίδιες απαιτήσεις με την white

Έγινε επεξεργασία - chris99
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για το ενδιαφέρων σας.

Σίγουρα μιλάμε για κιχλιδα αλλά είμαι πραγματικά ακόμα μπερδεμένος.

Από την μια έχει τα χρώματα του white convict cichlid και είναι πολύ ζωηρός αλλά από την άλλη το σώμα του είναι ποιο κοντόχοντρο και έχει μύτη ευθεία και όχι καμπυλωτή συν καρουμπαλακι που μοιάζει σε Midas Red devil.

Το σίγουρο είναι πως δεν είναι severum όπως μου έλεγε ο καταστηματάρχης. Όταν το πείρα βέβαια ήταν μικρό σε μέγεθος των 10 σεντ και είχα τις αμφιβολίες μου. Δεν ξέρω τη να πω. Μήπως να είναι διασταύρωση;

Link to comment
Share on other sites

μοιάζει μήπως με αυτή την κιχλιδα http://www.liveaquaria.com/product/prod_di...&pcatid=912

Link to comment
Share on other sites

μοιάζει μήπως με αυτή την κιχλιδα http://www.liveaquaria.com/product/prod_di...&pcatid=912

Δεν μοιάζει, όπως είπα έχει κοντόχοντρο σχήμα, θυμίζει παπαγαλοψαρο το σώμα του αλλά το κεφάλι δεν είναι γαμψό και έχει καρουμπαλακι.

Link to comment
Share on other sites

μοιαζει καθόλου με αυτό?

Αυτή την στιγμή είναι 4 με 5 εκατοστά το ψαράκι μου, δεν μπορώ να ξέρω εάν στο μέλλον εξελιχθεί έτσι, τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για υβριδιο μια που δεν εχω δει μικρο red devil mida.

Να και μερικες καινουργιες φοτο.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ήταν κοντόσωμο θα ήταν 99% Red Devil,αλλα μας τα μπερδέυει....

Τι να πω ρε παιδιά........

Θα δείξει στην πορεία! :)

Link to comment
Share on other sites

παντως απο οτι φαινεται θα γινει σαν αυτο που σου εστειλε ο φιλος snaretom απο το youtube..... :D:) ειναι οντως λιγακι μπερδεμα!!!

Link to comment
Share on other sites

πιο πολυ για red devil kanei o ψαρακασ φιλε ρικ....αλλα διακρινω αρκετα μεγαλο καρουμπαλο στο μετωπο!!!το convict den πιστευω να ειχε τοσο μεγαλο...... :)

Link to comment
Share on other sites

πιο πολυ για red devil kanei o ψαρακασ φιλε ρικ....αλλα διακρινω αρκετα μεγαλο καρουμπαλο στο μετωπο!!!το convict den πιστευω να ειχε τοσο μεγαλο...... :)

Η αλήθεια είναι πως προς τα εκεί κλείνω και εγώ αλλά σίγουρα θα το καταλάβουμε 100% μόνο εάν μεγαλώσει και αναδειχτούν τα χαρακτηριστικά του. Σήμερα το έβαλα μαζί με τα Όσκαρ στο 500 αρι γιατί στο 200αρι με τα σκαλαρια μου τα έχει σκίσει στις τσιμπιές στα πτερύγια τους. Πάλι καλά τον έχουν γραμμένο κανονικά, φοβόμουν μην τον έκαναν μεζέ! Έγινε επεξεργασία - Rik
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως προς τα εκεί κλείνω και εγώ αλλά σίγουρα θα το καταλάβουμε 100% μόνο εάν μεγαλώσει και αναδειχτούν τα χαρακτηριστικά του. Σήμερα το έβαλα μαζί με τα Όσκαρ στο 500 αρι γιατί στο 200αρι με τα σκαλαρια μου τα έχει σκίσει στις τσιμπιές στα πτερύγια τους. Πάλι καλά τον έχουν γραμμένο κανονικά, φοβόμουν μην τον έκαναν μεζέ!

:):D:rasp:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...