Jump to content

Platys


Recommended Posts

εβαλα σε ενα 20λιτρο δυο πλατυ ενα αρσενικο πορτοκαλι και ενα θυληκο κιτρινο.τα εβλεπα στο 240 λιτρο που εχω και πηγενανε αγκαλιτσα ολη την ωρα οποτε αναγκαστικα και τα χωρισα για να μην ενοχλουνται απο τους αλλους κατοικους του ενυδρειου.αλλα επειδη σημερα φευγω διακοπες για 15 μερες βλεπω οταν γυισω να εχω γινει πολυτεκνος. :):D .βεβαια καλος τον πραγματων οταν γυρισω με το καλο να τα δωσω ολα και να κανω το 240λιτρο αφρικη .εχω ασβεστολιθηκες πετρες πολλες και πετρες απο ποταμι μη ασβεστολιθηκες αρκετες για να φτιαξω νταμαρι.

Link to comment
Share on other sites

Καλές διακοπές και καλώς να επιστρέψεις. Καλό ξεκίνημα και με το νέο σου εγχείρημα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού θα λείπεις για 15 μέρες θα σου πρότεινα να τα επιστρέψεις στο μεγάλο ενυδρείο σου, όπου δεν θα θέλουν συνεχή επιτίρηση (λόγω λίτρων). Και το θυληκό θα μπορεί να γλυτώσει την πίεση του αρσενικού όποτε θελήσει, ενώ στο μικρό ενυδρείο πολύ πιθανό να στρεσαριστεί έντονα κάποια στιγμή.

Άλλωστε, το έχουμε πει πολλές φορές, 20 λίτρα (καθαρά) κάνουν μόνο για μονομάχο... :)

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω οτι τα λιτρα δεν κανουν τα εβαλα για ζευγαρωμα και μετα θα μπουν στομεγαλο παλι.επιβλεψη θα υπαρχει απο τον ξαδελφο ετσι και αλλιος. καθε 2 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Αφού θα λείπεις για 15 μέρες θα σου πρότεινα να τα επιστρέψεις στο μεγάλο ενυδρείο σου, όπου δεν θα θέλουν συνεχή επιτίρηση (λόγω λίτρων). Και το θυληκό θα μπορεί να γλυτώσει την πίεση του αρσενικού όποτε θελήσει, ενώ στο μικρό ενυδρείο πολύ πιθανό να στρεσαριστεί έντονα κάποια στιγμή.

Άλλωστε, το έχουμε πει πολλές φορές, 20 λίτρα (καθαρά) κάνουν μόνο για μονομάχο... :)

Ο κύριος λόγος που προτείνω μεταφορά στο μεγάλο είναι αυτός...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...