Jump to content

Ξένα E-shop


Recommended Posts

και όμως πρέπει να ήτανε 15 μέρες στο δρόμο... Στο site τους γράφουν ότι...

Τα φυτά στη συσκευασία που τα βάζουν αντέχουν μέχρι και 3 βδομάδες και ότι εάν κάποιο φυτό με την άφιξή του δεν είναι σε καλή κατάσταση, τους το λες και σου στέλνουν καινούργιο ή σου δίνουν τα χρήματά σου πίσω! ;)

Link to comment
Share on other sites

και όμως πρέπει να ήτανε 15 μέρες στο δρόμο... Στο site τους γράφουν ότι...

Τα φυτά στη συσκευασία που τα βάζουν αντέχουν μέχρι και 3 βδομάδες και ότι εάν κάποιο φυτό με την άφιξή του δεν είναι σε καλή κατάσταση, τους το λες και σου στέλνουν καινούργιο ή σου δίνουν τα χρήματά σου πίσω! ;)

απίστευτο!! :D

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου έκανε μεγάλη εντιπωση ;)

15 μέρες ηταν στο δρόμο!

Η Pelia ήταν ολοπράσινη και μονο 4-5 φυλαράκια ειχαν κιτρινήσει

Η java fern ηταν λες και την πήρα αυθημερόν απο pet shop.

Οι κριπτοκορίνα οπώς με είχαν ειδοποιήσει θα ερχόταν σε βολβό χωρίς φύλα γιατι ετσι και αλλιως λογο αλλαγής περιβάλοντος θα τα έριχνε :D

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πριν απο 10 λεπτα ήρθαν καποια φυτα που παραγκηλα απο το Aquaticmagic.com.Εκαναν 15 μερες να φτάσουν και σήμερα ήμουν έτοιμος να τους στείλω mail πως δεν τα έχω παραλάβει.

Πήρα

1 x Philippine Java fern US $6.90

1 x Pellia Monosolenium tenerum US $6.90

1 x Cryptocoryne balansae x 3 stalks US $4.95

Ηρθαν σε πάρα πολύ καλή κατασταση και με πολύ υγρασία μέσα στο σακουλάκι τους

Παω για φύτεμα ;)

Μπράβο. :D

Χαίρομαι τώρα, γιατί είχα παραγγείλει εξοπλισμό από το συγκεκριμένο σάιτ και ήμουν πολύ ευχαριστημένη. Ώρα και για φυτά λοιπόν, μια που κάνουν τόσο καλή δουλειά. :blush:

Να κάνω και μια "χαζή" ερώτηση, γιατί νομίζω ότι ΄δεν γίνεται...

Υπάρχει περίπτωση για ψάρια που δεν υπάρχουν στην Ελλάδα, να έρθουν από εξωτερικό με κάποιο ειδικό τρόπο αυθημερόν; Και βέβαια μιλάω σε άψογη κατάσταση...

( Στα πετ-σοπ πως τα στέλνουν από εξωτερικό; )

Έγινε επεξεργασία - kaeir
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο. ;)

Χαίρομαι τώρα, γιατί είχα παραγγείλει εξοπλισμό από το συγκεκριμένο σάιτ και ήμουν πολύ ευχαριστημένη. Ώρα και για φυτά λοιπόν, μια που κάνουν τόσο καλή δουλειά. :D

Να κάνω και μια "χαζή" ερώτηση, γιατί νομίζω ότι ΄δεν γίνεται...

Υπάρχει περίπτωση για ψάρια που δεν υπάρχουν στην Ελλάδα, να έρθουν από εξωτερικό με κάποιο ειδικό τρόπο αυθημερόν; Και βέβαια μιλάω σε άψογη κατάσταση...

( Στα πετ-σοπ πως τα στέλνουν από εξωτερικό; )

δε θες να ξέρεις τι τραβάνε και πόσα ψοφάνε... Μόνο τα ακριβά ψάρια προσέχουν...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω γνωστούς σε πετ σοπ και έχω δει “παραλαβή“,

είναι λίγο στριμωγμένα αλλά δεν είναι και τόσο τραγικά . Τουλάχιστον δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι καλύτερο για να γίνει η μεταφορά .

Μεγάλα κουτιά από φελιζολ μέσα σακούλες όπως αυτές που δίνουν τα ψάρια στους πελάτες μόνο που έχουν μέσα 10-20 μπαλάκια βιολογικό υλικό και ένα μεγάλο φύλο catappa για να μην αλλάζει το ph υπερβολικά . Τώρα στην παραλαβή που είδα εγώ δεν υπήρχαν απώλειες στα σακουλάκια όμως είναι απλά θέμα τύχης λογικά .

Όλη τη μέρα είχαν τα φώτα κλειστά και γενικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος με αυτό που είδα γι αυτό συνεχίζω και ψωνίζω από το ίδιο μαγαζί . ;)

Δεν λέω ότι όλα είναι ιδανικά αλλά ας μην ξεχνάμε ότι είναι εμπόριο και ότι πρέπει να βγάλουν και ένα κέρδος , οπότε σίγουρα δεν θέλουν να έχουν απώλειες όμως σίγουρα ο τρόπος μεταφοράς δεν μπορεί να είναι και τέλειος, γιατί τότε θα πληρώναμε τα guppy για δίσκους και τους δίσκους για …… :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...