Jump to content

τι ψαρια και τι φυτα μπορω να βαλω σε 15 λιτρα?


Recommended Posts

εχω νια ανουμπια και ενα αλλο απο ικεα που πηρα αλλα δν ξερω ονομα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 158
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αποφάσισε τελικά τι θα βάλεις μέσα. Αν βάλεις μονομάχο έχω να σου στείλω τροφή ειδική. Αν πάλι θέλεις λαθρεπιβάτες έχω όσους θέλεις... :)

( Φυσικά δωρεάν, έτσι:lmao: Απλά θα που πεις με πμ την διεύθυνσή σου και τα στοιχεία και θα στα στείλω με το ταχυδρομείο.

Βόλος -Καρδίτσα δεν είναι μακριά. Θα σου έρθουν σε 2 μερούλες. Δεν θα πάθουν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

πφφφφ.....τι να κανω...κοιτα απο βδομαδα θα παρω και ενα καινουριο φυτο και επισης κλαδευω το φυτο απο ικεα :) μαλλον θα μπουν μερικοι λαθρεπιβατες αλλα δν ξερω αν ειναι καταληλο το νερο... :lmao:

Link to comment
Share on other sites

πφφφφ.....τι να κανω...κοιτα απο βδομαδα θα παρω και ενα καινουριο φυτο και επισης κλαδευω το φυτο απο ικεα :) μαλλον θα μπουν μερικοι λαθρεπιβατες αλλα δν ξερω αν ειναι καταληλο το νερο... :lmao:

Εννοείς αν έχει στρώσει και δεν είναι κατάλληλο; Πόσες μέρες τρέχει; Το πολύ-πολύ όταν σου στρώσει στους στέλνω τότε. Μην ανησυχείς. Έχω πάραααα πολλούς!!!

Link to comment
Share on other sites

το τανκ τρεχει ενα μηνα περιπου....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διάβασα κάπου πως σε ένα μήνα ολοκληρώνεται το στρώσιμο

Link to comment
Share on other sites

Σου έστειλα πμ. Να μιλήσω με τους γονείς σου πως θα στα στείλω. Αύριο δεν θα προλάβω, αλλά μεθαύριο κατά 99%.

Θέλεις και 3 - 4 γαρίδες;

Έγινε επεξεργασία - kaeir
Link to comment
Share on other sites

Γαριδες να ΜΗΝ του στειλεις ακομα φιλε ...θα ειναι κριμα!! :) Χρειαζονται καλα στωμενο βυθο (2 μηνων τουλαχιστον)...Ρωτησα ποιο πανω αν υπαρχουν βιολογικα υλικα ...Υπαρχουν?!Αν οχι αυτος ο μηνας που ετρεξε το ενυδρειο ειναι...μια τρυπα στο νερο..(αν θελεις να βαλεις ψαρι θα περιμενεις αλλο τοσο,απο την στιγμη που θα μπουν κ βιολογικα υλικα*) μιας κ το ενυδρειο απο μονο του δεν μπορει να πιασει αρκετη βιολογια(στα τζαμια-βυθο) ωστε να μπορει να υποστηριξει ενα συστημα με ζωντανα μεσα(μονομαχο)*...Αποφασισε τι θα κανεις τελικα για να σου πουμε τι χρειαζεσαι ...ποιο πανω σε ξαναρωτησα για να σου πουμε τα απολυτως απαραιτητα...

πχ ενα ενυδρειο μονο με φυτα δεν χρειαζεται βιολογικα υλικα αλλα αν ειναι να θελησεις αργοτερα να βαλεις κ ψαρακι μεσα θα πρεπει να βαλεις τα βιολογικα υλικα απο πριν-να στρωσουν καλα κ μετα να μπει κ το ψαρι....εγω θα σου προτεινα οτι κ να κανεις να βαλεις καποιο υλικο στο φιλτρο σου ωστε οτι κ να προκυψει στο τελος να εισαι καλυμενος.

*Μετρησεις εχεις κανει??! Αν -υποθετικα τωρα- το ενυδρειο εχει πιασει καποια βιολογια αυτον τον καιρο που τρεχει χωρις υλικα-θα βοηθησει κ το φιλτρο ωστε να πιασει βιολογια γρηγοροτερα.. οποτε μπορει κ σε 1-2 βδομαδες να εχει στρωσει καπως κ το οποιο υλικο βαλεις..

Σε τετοια ενυδρειακια καλο θα ηταν να Μην βαζουμε ψαρακια.Ειναι ΠΟΛΥ μικρα συστηματα κ δυσκολο στην συντηρηση τους ...ειδικα για εναν αρχαριο! Για εμενα η καλυτερη των περιπτωσεων θα ηταν να ασχοληθείς μαζι του για κανα μηνα ακομα βαζοντας μονο φυτα (αφου βαλεις κ υλικα στο φιλτρο-θα σε πρήξω :lmao: ) Ετσι θα εχεις το περιθωριο να το φτιαξεις οπτικα οπως σου αρεσει περισσοτερο χωρις βιασυνη κ ταυτοχρονα να στρωσει καλα καλα ωστε να μπορεις να βαλεις αργοτρερα μια ομαδουλα των 10 γαριδων πχ....Μονες τους ομως!

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει 3 μακαρόνια πριν μια δύο εβδομάδες

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...