Jump to content

GeForce 7900gx2


Recommended Posts

Μόλις τέλειωσα το benchmark, ό,τι κι αν πω είναι λίγο, καλή η 7900 αλλά αυτή είναι άλλο φρούτο... 3DMARK 03 σε χαλαρές ρυθμίσεις 29000marks, με λίγο OC 34000, τα μείον είναι ότι θέλει ένα τροφοδοτικό μόνη της (2x18Amp) και σε ένα συνηθισμένο κουτί πρέπει να κάνεις τρύπα για να χωρέσει. :lmao:

Υπάρχουν φίλοι που ασχολούνται πέρα από τα ενυδρεία και με κανένα παιχνίδι? :lmao: Να κανονίσουμε (αν είναι εφικτό) κάποια φορά δικτυακό όσοι ενδιαφέρονται!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και κανένα χρόνο παίζω Battlefield2 και Guildwars. Μεγάλο κόλλημα και τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

Χεχε, ωραία φίλε liquid, εγώ sniper elite, unreal tournament και 2-3 άλλα, να κανονίσουμε! Ανεβάζω και 2 φώτο από το "τέρας"...

Link to comment
Share on other sites

Τέρας!!! :lmao:

Να κατεβάσεις και τους τελευταίους drivers, μη μείνεις με αυτούς του cd που σου δίνει μαζί.

Βλέπω και 4 σκληρούς εκ των οποίων οι 2 SATA. Σου προτείνω να δοκιμάσεις να τους βάλεις σε διάταξη RAID 0 για μεγαλύτερη ταχύτητα.

Καλά frags!! :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Αν και με το nForce δεν έχω καλές σχέσεις (VIA for ever :lmao:) οι sata είναι σε διάταξη raid stripping και πάνε με χίλια και φυσικά η κάρτα παίζει με τους 91.33! Οι δίσκοι έμειναν 3 βέβαια, δε χωρούσε η κάρτα :rasp:, αν προσέξεις μπαίνει γύρω στα 7 εκατοστά κάτω από τους δίσκους και κόβονταν η εισαγωγή αέρα για τα ανεμιστήρια με αποτέλεσμα να δουλεύουν διαρκώς φουλ και ο θόρυβος να είναι εκνευριστικός! :lmao:

Φίλε submarine1981 τα παιχνίδια αυτά καλά είναι λίγο παλιά βέβαια! :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως απο Σεπτεμβρη ξαναρχιζω lineage που επεζα σα τρελλος αν και μπορει να δοκιμασουμε και τιποτα καινουριο ... βγαινει πολυ καλο online πραγμα απο Νοεμβρη .... :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Αν και με το nForce δεν έχω καλές σχέσεις (VIA for ever :rasp:) οι sata είναι σε διάταξη raid stripping και πάνε με χίλια και φυσικά η κάρτα παίζει με τους 91.33! Οι δίσκοι έμειναν 3 βέβαια, δε χωρούσε η κάρτα :rasp:, αν προσέξεις μπαίνει γύρω στα 7 εκατοστά κάτω από τους δίσκους και κόβονταν η εισαγωγή αέρα για τα ανεμιστήρια με αποτέλεσμα να δουλεύουν διαρκώς φουλ και ο θόρυβος να είναι εκνευριστικός!  :lmao:

Φίλε submarine1981 τα παιχνίδια αυτά καλά είναι λίγο παλιά βέβαια!  :ballistic:

32717[/snapback]

george θα έχεις πρόβλημα θερμοκρασιών στους δίσκους σου να το προσέξεις!

Ξέρω είναι προβλημα και εγώ τα ίδια προβλήματα αλλά καλό είναι να τους

αρεώσεις! εγώ πλέον ότι μπορώ από δίσκο το πάω σε 5 1/4 φατνίο για να έχει

αέρα!

Ε καλά τι βγάζεις τον δίσκο άστον κάπου να κρέμεται! :lmao:

και βγάλε κανα Pci bracket για την καρτούλα σου να πέρνει φρέσκο αέρα:rasp:

Πρόσεχέ το λίγο μη κάψεις τιποτε!

Link to comment
Share on other sites

Στέφανε πάλι καλά σε πρόλαβαν τα γεγονότα (έστω για λίγες ώρες...) και η MSI με το νέο bios έπαψε να λειτουργεί, κάπνισε για την ακριβεία ο σταθεροποιητής της μνήμης!!! Αμάν αδερφάκι μου στόμα.... :lmao::rasp::rasp:

Όσο για τους δίσκους, ορίστε η απάντησή μου, εγκρίνεις?

Σχετικά με την ψύξη του συστήματος ο αριθμός των ανεμιστήρων είναι διψήφιος... :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Στέφανε πάλι καλά σε πρόλαβαν τα γεγονότα (έστω για λίγες ώρες...) και η MSI με το νέο bios έπαψε να λειτουργεί, κάπνισε για την ακριβεία ο σταθεροποιητής της μνήμης!!! Αμάν αδερφάκι μου στόμα....  :thumbup:  :D  :D

Όσο για τους δίσκους, ορίστε η απάντησή μου, εγκρίνεις?

Σχετικά με την ψύξη του συστήματος ο αριθμός των ανεμιστήρων είναι διψήφιος...  ;)

32878[/snapback]

Εμ και εγώ τα ίδια τραβάω με τους δίσκους,

βγάλε την πρόσοψη του κουτιού σου έιναι η μόνη λύση

και ναι το ανεμηστιράκι θα κάνει αρκετή δουλεία ... βάλτο να βγάζει

αέρα από το κουτι.

Επίσης να βρείς τρόπο να φέρνεις φρέσκο αέρα στην pci κάρτα!

Βασικά αφού θα πάρεις νέα μητρική εάν δνε είναι η ίδια πάρε μία

με περισσοτερα pci slots για να κατεβάσεις την κάρτα ήχου και Tv tuner

πιο χαμηλά!

Άντε και καλό gaming B)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...