Jump to content

Ενυδρείο Elite Aquariums


Recommended Posts

Μάλλον θα αγοράσω ένα από τα δυο παρακάτω ενυδρεία αφού μετά από μια σχετική αναζήτηση σε αρκετά μαγαζιά κατέληξα πως δεν υπάρχουν πιο οικονομικά.

http://www.nemoworld.gr/home/aquarium/aqua...ms-ef-1000.html

http://www.nemoworld.gr/home/aquarium/aqua...ms-ef-1200.html

Πως σας φαίνονται, έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο ενυδρείο Elite Aquariums;Η αλήθεια είναι ότι τα λίτρα που αναφέρονται μου φαίνονται αρκετά για τις διαστάσεις τους σε σχέση με αντίστοιχα της juwel.Μάλλον τα κερδίζουν σε ύψος.

Έγινε επεξεργασία - stram
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το ef-1000.

Μια χαρα ηταν αλλα με Τ8 φωτισμο και καποιες ατελειες στο καπακι(φηνιρισμα).

Το επιπλο ηταν μια χαρα. ;)

Η τιμη του ειναι μαζι με το επιπλο-ρωτησες?

Εδω ρωτησες για το ριο 240?

Τρεχει και δωρποεπιταγη 35% για αγορα φιλτρου-επιπλου ή οτιδηποτε θελεις-χρειαζεσαι..με τελικο κοστος χαμηλοτερο του κινεζικου.(389 χ 35%=136 αρα το ενυδρειο 253 ευρα....)

Έγινε επεξεργασία - lmaikl
Link to comment
Share on other sites

Δες και τα anubias από pet city πολυ καλη ποιοτητα η γυαλα και καλη τιμη μαζι με το επιπλο

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το ef-1000.

Μια χαρα ηταν αλλα με Τ8 φωτισμο και καποιες ατελειες στο καπακι(φηνιρισμα).

Το επιπλο ηταν μια χαρα. ;)

Η τιμη του ειναι μαζι με το επιπλο-ρωτησες?

Εδω ρωτησες για το ριο 240?

Τρεχει και δωρποεπιταγη 35% για αγορα φιλτρου-επιπλου ή οτιδηποτε θελεις-χρειαζεσαι..με τελικο κοστος χαμηλοτερο του κινεζικου.(389 χ 35%=136 αρα το ενυδρειο 253 ευρα....)

Η τιμή είναι χωρίς έπιπλο.

Η δωροεπιταγή στο waterinn είναι στάνταρ 35%;Και για πόσο ισχύει;

Δες και τα anubias από pet city πολυ καλη ποιοτητα η γυαλα και καλη τιμη μαζι με το επιπλο

Όταν είχα περάσει από το pet city πριν περίπου 20 μέρες, δεν είχε τίποτα σπουδαίο.Θα ξαναπάω και θα κοιτάξω για τα anubias που λες.

Εχεις υπολογισει τα μεταφορικα?

Το σαιτ ειναι Θεσσαλονικη.

Γράφει με αγορές πάνω από 100€ δωρεάν μεταφορικά.Δεν ισχύει για Αττική;

Link to comment
Share on other sites

Ισχυουν οσα σου προτειναν οι φιλοι . Εγω εχω elite εδω και ενα χρονο αλλαξα λαμπες και ειμαι οκ .Το μονο προβλημα ειναι οι κοντρες του οπου δυσκολευουν τις εργασιες .

Link to comment
Share on other sites

300 λιτρα ανουμπια μαζι με επιπλο 300 ευρο

πετ σιτι .

Link to comment
Share on other sites

300 λιτρα ανουμπια μαζι με επιπλο 300 ευρο

πετ σιτι .

Έφυγα. ;)

Σε ποιο κατάστημα το είδες φίλε;Ελπίζω να υπάρχει σε αυτό των Άνω Πατησίων που θα πάω αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Έφυγα. ;)

Σε ποιο κατάστημα το είδες φίλε;Ελπίζω να υπάρχει σε αυτό των Άνω Πατησίων που θα πάω αύριο.

σε οποιο και να πας αυτη τη τιμη εχει ....

εχει και αλλο ενα 300λιτρο το οποιο εχει τις γυαλινες κοντρες πανω και αλουμινενιο προφιλ κατω εξωτερικα το οποιο κανει 99 ευρο ποιο ακριβα απο αυτο που εχει τις πλαστικες κοντρες,

Πριν πας καλυτερα παρε ενα τηλ σε οποιο καταστημα θες για να σου πουν που ειναι διαθεσιμο , γιατι εμενα μου εφαγε λιγο χρονο να το βρω....

Link to comment
Share on other sites

σε οποιο και να πας αυτη τη τιμη εχει ....

εχει και αλλο ενα 300λιτρο το οποιο εχει τις γυαλινες κοντρες πανω και αλουμινενιο προφιλ κατω εξωτερικα το οποιο κανει 99 ευρο ποιο ακριβα απο αυτο που εχει τις πλαστικες κοντρες,

Πριν πας καλυτερα παρε ενα τηλ σε οποιο καταστημα θες για να σου πουν που ειναι διαθεσιμο , γιατι εμενα μου εφαγε λιγο χρονο να το βρω....

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση φίλε.Θα πάω αύριο να το δω και από κοντά αν και μάλλον θα το πάρω αφού ακούγεται πολύ καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Διαστάσεις: 120x45x65

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να ενημερώσω και τους υπόλοιπους ενδιαφερόμενους τα anubias στο pet city έχουν ως εξής.

120x45x65 με καμπύλη μπροστά συν το έπιπλο 360€.

100x45x65 με καμπύλη μπροστά συν το έπιπλο 300€.

100x45x55 συν έπιπλο 240€.

Αυτό που είπε ο geosid δεν το βρήκα στα 3 πιο κοντινά μου καταστήματα pet city.

Link to comment
Share on other sites

ρωτησες μηπως υπηρχε στην κεντρικη αποθηκη Η σε ποιο καταστημα ηταν διαθεσιμο ? ;)

Link to comment
Share on other sites

ρωτησες μηπως υπηρχε στην κεντρικη αποθηκη Η σε ποιο καταστημα ηταν διαθεσιμο ? ;)

Σε αυτά που πήγα δεν υπήρχε και δεν ρώτησα αν υπάρχει σε άλλο κατάστημα γιατί δεν μπορώ να τρέχω μακριά και πριν το παραγγείλω θα ήθελα να το δω πρώτα.

Μάλλον αύριο θα πάρω αυτό με την καμπύλη στα 300 ευρώ γιατί μου άρεσε και εμφανισιακά.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά που πήγα δεν υπήρχε και δεν ρώτησα αν υπάρχει σε άλλο κατάστημα γιατί δεν μπορώ να τρέχω μακριά και πριν το παραγγείλω θα ήθελα να το δω πρώτα.

Μάλλον αύριο θα πάρω αυτό με την καμπύλη στα 300 ευρώ γιατί μου άρεσε και εμφανισιακά.

περί ορέξεως κολοκυθόπιτα αλλά μην πάρεις με καμπύλη και θα με θυμηθείς μετά από μερικούς μήνες ;)

ΥΓ. Έχω το 1,5 μ το αλουμινένιο με την καμπύλη

edit: αυτό με την καμπύλη ΔΕΝ είναι 300 λίτρα...

Έγινε επεξεργασία - warhawk
Link to comment
Share on other sites

περί ορέξεως κολοκυθόπιτα αλλά μην πάρεις με καμπύλη και θα με θυμηθείς μετά από μερικούς μήνες :D

ΥΓ. Έχω το 1,5 μ το αλουμινένιο με την καμπύλη

Μπορείς να μου πεις τον λόγο;Όλες οι συμβουλές είναι καλοδεχούμενες γιατί αύριο θέλω να τελειώνω με αυτό το θέμα. ;)

Link to comment
Share on other sites

edit: αυτό με την καμπύλη ΔΕΝ είναι 300 λίτρα...

100*45*65/1000=292

Αυτός δεν είναι ο τύπος υπολογισμού των λίτρων ή κάνω λάθος;Μιλώντας θεωρητικά πάντα γιατί ούτε μέχρι πάνω θα είναι το νερό θα μπει υπόστρωμα, ξύλα κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις τον λόγο;Όλες οι συμβουλές είναι καλοδεχούμενες γιατί αύριο θέλω να τελειώνω με αυτό το θέμα. :D

εμφανισιακά (άδειο) στο μάτι φαίνεται πολύ πιο ωραίο αυτό με την καμπύλη (γιαυτό και το πήρα και γω)

αλλά...

* χάνεις πολλά λίτρα γιατί οι διαστάσεις είναι μετρημένες στο μέσο του τόξου (αμα μου δώσεις και τι διάσταση που λείπει θα σου πω ακριβώς πόσα λίτρα είναι)

* στις άκρες είναι πολύ στενό και άμα θες να βάλεις μέσα τίποτα ξύλα θα παίζεις με τα νεύρα σου

* άμα πιάσει καμιά καλή άλγη το τζάμι (που θα πιάσει καμιά σπότ σίγουρα) δε βγαίνει με μαγνήτη (θα γρατζουνίσεις το τζάμι)

* το κυρτό τζάμι δημιουργεί παραμορφώσεις (όχι τίποτα τραγικό αλλά δημιουργούνται) που φαίνονται μόνο με ανοικτά φώτα και ψάρια μέσα και δε μπορείς να τις δεις τώρα

* το έπιπλο του ίσιου είναι πολύ πιο βολικό γιατί έχει φάρδος παντού και ΔΥΟ ντουλάπια σε σχέση με το ένα του κυρτού

σίγουρα είναι και άλλα τώρα αλλά δε θέλω να συγχυστώ άλλο.... γιατί εγώ πήρα με το κυρτό τζάμι :thumbup::D:D:hysterical: Το επόμενο ενυδρείο μου θα είναι σίγουρα με ίσιο τζάμι ;)

ελπίζω να σε κάλυψα :blush:

Link to comment
Share on other sites

εμφανισιακά (άδειο) στο μάτι φαίνεται πολύ πιο ωραίο αυτό με την καμπύλη (γιαυτό και το πήρα και γω)

αλλά...

* χάνεις πολλά λίτρα γιατί οι διαστάσεις είναι μετρημένες στο μέσο του τόξου (αμα μου δώσεις και τι διάσταση που λείπει θα σου πω ακριβώς πόσα λίτρα είναι)

* στις άκρες είναι πολύ στενό και άμα θες να βάλεις μέσα τίποτα ξύλα θα παίζεις με τα νεύρα σου

* άμα πιάσει καμιά καλή άλγη το τζάμι (που θα πιάσει καμιά σπότ σίγουρα) δε βγαίνει με μαγνήτη (θα γρατζουνίσεις το τζάμι)

* το κυρτό τζάμι δημιουργεί παραμορφώσεις (όχι τίποτα τραγικό αλλά δημιουργούνται) που φαίνονται μόνο με ανοικτά φώτα και ψάρια μέσα και δε μπορείς να τις δεις τώρα

* το έπιπλο του ίσιου είναι πολύ πιο βολικό γιατί έχει φάρδος παντού και ΔΥΟ ντουλάπια σε σχέση με το ένα του κυρτού

σίγουρα είναι και άλλα τώρα αλλά δε θέλω να συγχυστώ άλλο.... γιατί εγώ πήρα με το κυρτό τζάμι :thumbup::D:D:hysterical: Το επόμενο ενυδρείο μου θα είναι σίγουρα με ίσιο τζάμι ;)

ελπίζω να σε κάλυψα :blush:

Με κάλυψες απόλυτα. :D

Άρα αύριο ξυπνάω νωρίς και ξεκινάω ψάξιμο για να βρω αυτό που είχε αναφέρει ο geosid. :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να τρεχεις

μπες στο σαιτ του πετ σιτι

και βαρα τηλ σε ολα τα καταστηματα για να το βρεις και οταν το βρεις πας μια και καλη και το περνεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από πολλά τηλέφωνα βρέθηκε το anubia 120x45x65 με τα 300 ευρώ.Το έκλεισα και από εβδομάδα θα πάρει θέση στο σαλόνι μου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από πολλά τηλέφωνα βρέθηκε το anubia 120x45x65 με τα 300 ευρώ.Το έκλεισα και από εβδομάδα θα πάρει θέση στο σαλόνι μου. ;)

:D:blush:

Eτσι !!!!

Αντε με το καλο !!!!!

Link to comment
Share on other sites

;):D

Eτσι !!!!

Αντε με το καλο !!!!!

Ευχαριστώ geosid.

Τελικά είχες δίκιο που μου έλεγες να ψάξω για το συγκεκριμένο.Πολύ καλή τιμή για τόσα λίτρα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από πολλά τηλέφωνα βρέθηκε το anubia 120x45x65 με τα 300 ευρώ.Το έκλεισα και από εβδομάδα θα πάρει θέση στο σαλόνι μου. ;)

καλογέμιστο :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...