Jump to content

Αναγνωριση ψαριου..


Recommended Posts

Μολις το ειδα νομιζα οτι ειναι lionhead χρυσοψαρο αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Το εφερε ο αδελφος μου απο κατι βαφτισια και το ειχε μεσα σε ενα μικρο ποτηρακι και το λιπηθηκα και το εβαλα μεσα σε αυτο το δοχειο δεν εχο μεγαλυτερο... Μπορειτε να μου πειτε τι ωαρι ειναι??

post-21515-1284288038_thumb.jpg

post-21515-1284288161.jpg

Link to comment
Share on other sites

"Χρυσο"ψαρο ειναι 100%. Ποικιλία λογικά Bubble-eye

Link to comment
Share on other sites

ελλινικη ονομασια γκογκολεζος....ειναι πολη ωραιω ψαρι....αλλα εμενα με διμιουργουσε προβληματα......εβαζε στο στοματου της πετρες και ετσι ξεθαβονταν τα φυτα μ......με τα αλλα ψαρια ηταν φιλικο...!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα απο τοτε που πηρα το ωαρι του βαζω συνεχεια τροφη χρυσοψαρου και οταν βγει στην επιφανεια πρεπει να το βαλω στο στομα του για ΝΑ ΤΟ ΦΑΕΙ και μετα απο λιγο τα φτυνει ολα με ασποτελεσμα να γεμισε ο πατος τροφη και οταν παει κατω και την τρωει κανει το ιδιο του εχω βαλει φαρμακο για antistress αν φτεει αυτο αλλα δεν νομιζω... Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα απο τοτε που πηρα το ωαρι του βαζω συνεχεια τροφη χρυσοψαρου και οταν βγει στην επιφανεια πρεπει να το βαλω στο στομα του για ΝΑ ΤΟ ΦΑΕΙ και μετα απο λιγο τα φτυνει ολα με ασποτελεσμα να γεμισε ο πατος τροφη και οταν παει κατω και την τρωει κανει το ιδιο του εχω βαλει φαρμακο για antistress αν φτεει αυτο αλλα δεν νομιζω... Τι να κανω?

Βασικά μην το ταίζεις άλλο..Αν δεν προλαβαίνεις να του αγοράσεις ενυδρείο σήμερα, πάρε τουλάχιστον μια λεκάνη-σκάφη γεμισέ την με αποχλωριομένο νερο και 2 ώρες μετά βάλτο εκεί.Θα ψοφήσει στο βαζάκι..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...