Jump to content

Αγορα φιλτρου


GiwrgosK

Recommended Posts

Kαλημερα σε ολους.Ετοιμαζω ενα καινουργιο ενυδρειο περιπου 240 λιτρα καθαρα και σκεφτομαι να το κανω

με αφρικανες.Θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας για αγορα εξωτερικου φιλτρου. Εχω κοιταξει για το FLUVAL

με κυκλοφορια 1000 lt ανα ωρα με τιμη 120 ευρω. Οποιος εχει η γνωριζει κατι ας μου απαντησει.

Σας ευχαριστω πολυ ;)

Link to comment
Share on other sites

Mε 1000λ/ω λογικα λες για το fluval 305.

To εχω σε 300 λιτρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος εδω και 3 χρονια.

Αν και το εχω τιγκαρει με siporax και biomax, ακομα και μετα απο 4-5 μηνες λειτουργιας(καθε τοσο το καθαριζω)η ροη ειναι πολυ καλη σε σημειο που το νερο της εξοδου εκτοξευεται στα 40cm περιπου(οταν ειναι καθαρο χτυπαει στο τζαμι που εχει αποσταση 50cm).

Έγινε επεξεργασία - dragonld
Link to comment
Share on other sites

Εχω δουλεψει και δουλευω 2 φιλτρ την φλουβαλ.

Πολυ ικανοποιημενος... αθορυβο οπως λενε, με ευκολη προσβαση σε ανταλαχτηκα.. που μακαρι να μη σου χρειαστουν.

Αν το ψαξεις λιγο θα το βρεις και πολυ φθηνοτερα... και καινουργιο αλλα και used από τις αγγελίες.

Νομιζω 96€ το ειχα βρει εγω το 305

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους παιδια για τις πληποφοριες που μου δωσατε. :D Αυριο μαλλον θα παω να το

αγορασω.Να στε καλα ;)

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα φιλτρο ειναι.εχω το 205 το μονο που εκανα ηταν να αλλαξω το μακαρονι που ειχε με σιποραξ.και η τιμη του μια χαρα ειναι.αμα το ψαξεις μπορεις να το βρεις φτηνοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...