Jump to content

Enidreio Kolona


xatzi_8

Recommended Posts

kalimera.thelo na rotiso gia ta enidreia kolona.endiaferome na agoraso ena deytero.gnorizete times k an einai kali i epilogi pou tha kano?ta thelo mono gia xrisopsara k tha to topothetiso dipla apo to rio pou exo.

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με μικρά ελληνικά :)

Link to comment
Share on other sites

ολα σημερα εχουν γινει μαρκετινγ.τι θελει ο κοσμος κολονα ενυδρειο κολονα θα του φτιαξουμε κυκλο θελει κυκλο θα του φτιαξουμε.τα παντα ολα για τα γουστα του πελατη να το βαλει στο σαλονι για να το χαζευει.το μονο πραγμα που δεν μας νοιαζει ειναι αυτα τα ερμα τα ψαρια τι συνθηκες διαβιωσης εχουν σε τετοια σχηματα.αλλα ειπαμε πανω απο ολα τα γουστα του πελατη.

εγω φιλε μου θα σου ελεγα να παρεις ενα ενυδρειο κολονα με ψευτικα ψαρακια που εχουν στο εμποριο.η αν θελεις παρε ενα κανονικο ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

Την ακουσε,μην του μιλας ετσι του παιδιου απλα μπορει να μην ξερει και επισης μην γενικευεις τοσο πολυ τα πραγματα,οντως οι περισσοτεροι πετ σοπαδες ετσι ειναι αλλα υπαρχουν και αρκετες εξαιρεσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να πω οτι είμαστε χαλαροί αγαπητοί φίλοι γιατί κάποτε ο γραπτός λόγος παραξηγείτε.

Αγαπητέ φίλε καλώς ήλθες θα σε παρακαλούσα να μας πείς τι ενυδρείο θα ήθελες να φτιάξεις ώστε οι φίλοι να μπορούσαν να μιλήσουν και πιο συγκερκιμένα.

Οσον αφορά τα στρογγυλά ενυδρεία υπάρχουν ενδοιασμοί αλλά θα μπορούσες να μας πεις διαστάσεις ;

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να αγορασω ενα ενυδρειο κολωνα γιατι μονο αυτο ταιριαζει στο δωματιο μου.θα το χρησιμοποιω για καραντινα οταν μαλωνουν οι κιχλιδες μου στο rio.απο διαστασεις δεν μπορω να πω με ακριβεια.οσο για τον φιλο που με προετρεψε να παρω ψευτικα ψαρακια θα τον ελεγα οτι τα ερμα τα ψαρακια κατα τη γνωμη μου δεν περνανε καλα σε κανενα ενυδρειο...καλα περνανε μονο στο φυσικο τους υδροβιοτοπο..οσο και αν σου φαινεται περιεργο...!!! :)

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να αγορασω ενα ενυδρειο κολωνα γιατι μονο αυτο ταιριαζει στο δωματιο μου.θα το χρησιμοποιω για καραντινα οταν μαλωνουν οι κιχλιδες μου στο rio.απο διαστασεις δεν μπορω να πω με ακριβεια.οσο για τον φιλο που με προετρεψε να παρω ψευτικα ψαρακια θα τον ελεγα οτι τα ερμα τα ψαρακια κατα τη γνωμη μου δεν περνανε καλα σε κανενα ενυδρειο...καλα περνανε μονο στο φυσικο τους υδροβιοτοπο..οσο και αν σου φαινεται περιεργο...!!! :P

:ninja:

Oταν λες κολονα φιλε μου μηπως εννοεις κυβο;

Πες μας τι χωρο ελευθερο εχεις εκει που θελεις να το βαλεις :)

Link to comment
Share on other sites

εννοω κολωνα κανονικη οχι κυβο.φαντασου τις κολωνες τις δεη τις καφε ακριβως ιδια!!! :) .τωρα ο χωροσ μου ειναι περιπου 60cm κενος.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχει 60 εκατοστά μπορείς να πάρεις ένα 60 που θα σου βγάλει περίπου 70 λίτρα. Να είναι και ανετα ο φιλοξενούμενος καβγατζής! :)

Link to comment
Share on other sites

-Εγω παλι Δημητρη θα το ελεγα σωστο αν εμπαινες στις παρουσιασεις να κανεις μια περιγραφη του ενυδρειου σου και να παρεις πεντε σωστες συμβουλες ωστε οι "παρεισακτοι" να "παρουν ποδι" απο εκει...

Υ.γ Αντε τεμπελακο καντο και μη βαριεσαι....(θα γλιτωσεις και τα λεφτα για το ενυδρειο....)

Link to comment
Share on other sites

εννοω κολωνα κανονικη οχι κυβο.φαντασου τις κολωνες τις δεη τις καφε ακριβως ιδια!!! :) .τωρα ο χωροσ μου ειναι περιπου 60cm κενος.

Θα σου πάει αρκετά χιλιάρικα ευρώ το έχεις σκεφθεί ;

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να αγορασω ενα ενυδρειο κολωνα γιατι μονο αυτο ταιριαζει στο δωματιο μου.θα το χρησιμοποιω για καραντινα οταν μαλωνουν οι κιχλιδες μου στο rio.απο διαστασεις δεν μπορω να πω με ακριβεια.οσο για τον φιλο που με προετρεψε να παρω ψευτικα ψαρακια θα τον ελεγα οτι τα ερμα τα ψαρακια κατα τη γνωμη μου δεν περνανε καλα σε κανενα ενυδρειο...καλα περνανε μονο στο φυσικο τους υδροβιοτοπο..οσο και αν σου φαινεται περιεργο...!!! :)

ουτε να σε προσβαλω ηθελα ουτε να στην πω,αν παρεξηγηθηκες σου ζητω συγνωμη. : αλλα δεν μπορω να βλεπω κολονες ,κυβους,κυκλους, να τα κανουν ενυδρεια για ψαρια.απο την στιγμη που θελεις να φιλοξενησεις ψαρια κανε την διαβιωση τους οσο πιο ανετη γινεται.φυσικα και τα ψαρια ειναι καλυτερα στο φυσικο τους περιβαλλον.αλλα οταν αναλαμβανεις την ευθυνη να τα παρεις εξαρτωνται απο εσενα για το υπολοιπο της ζωης τους.γιαυτο κανε οτι καλυτερο μπορεις για αυτα.το πιο ιδανικο παντως οπως ειπε και ο φιλος tsoum ενα 60αρι.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου jimy δεν παρεξηγηθηκα.ισα ισα ο καθενας εχει την αποψη του κ ειναι σεβαστη.μαλλον θα καταληξω σε κανα 60αρι..ηδη εχω δει ενα με ολα τα παρελκομενα σε καλη τιμη.εσυ φιλε μου μιχαλη ξερεις οτι δεν μπαινω να παρουσιασω το ενυδρειο γιατι ειναι τοσο ωραιο που θα κλαψει πολλη κοσμος!!! :) (πλακα κανω).καποια στιγμη θα το κανω..εσυ τι λεει το scubaline??κορυφαιο πιστευω..!! :P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...