Jump to content

Τροφή για Oscar


JIMAGAS

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, θέλω τα φώτα σας για κατεψυγμένα bloodworms.

Έχω ένα φίλο που τον ταΐζει κατεψυγμένα bloodworms κατευθείαν από την κατάψυξη όμως και αυτός τα τρώει με τη μια, είναι καλό η κακό για το ψάρι? Μήπως πρέπει να τα αποψύξει πρώτα? Και αν είναι κακό γιατί? Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

όπως κ να χει τρώει κάτι κατεψυγμένο η κοινή λογική μου λέει "απόψυξε!!!!!!"

Και αν είναι κακό γιατί?
κάτι θα πάθει σίγουρα αν συνεχίσει να τρώει παγάκια!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, θέλω τα φώτα σας για κατεψυγμένα bloodworms.

Έχω ένα φίλο που τον ταΐζει κατεψυγμένα bloodworms κατευθείαν από την κατάψυξη όμως και αυτός τα τρώει με τη μια, είναι καλό η κακό για το ψάρι? Μήπως πρέπει να τα αποψύξει πρώτα? Και αν είναι κακό γιατί? Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Oι κατεψηγμενες τροφες πρεπει να μπαινουν σε νερο ενυδρειου για λιγα λεπτα και μετα να ταιζουμε, γιατι αν τα ψαρια τα τρωνε κατευθιαν μπορει στη πορεια να εχουν σοβαρα προβληματα.

Δοκιμασε ενα καθαρο κυπελακι απο γιαουρτι για την αποψηξη,αν η ποσοτητα των κατεψηγμενων ειναι μεγαλη(γαριδες,ψαρια,καλαμαρια κτλ) ενα καθαρο κουβα που προοριζεται μονο για αυτη τη χρηση και για αλλαγες νερου.

Αν τα ψαρια τρωνε μονο απο βυθο τοτε μπορεις να τα ριχνεις κατευθιαν,μενουν στη επιφανεια ξεπαγωνουν, βυθιζοντε και τα τρωνε.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απόψεις σας, και εγώ της ιδίας γνώμης είμαι, θα τις μεταφέρω στον φίλο μου και ελπίζω να πιάσουν τόπο. Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...