Jump to content

ΒΙΝΤΕΑΚΙ


Recommended Posts

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΩ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΜΕ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΕΣ ΔΙΣΚΩΝ ΚΑΙ ΡΑΜΙΡΕΖΙ???? ΕΧΩ ΤΗΝ SONY HANDYCAM

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ.. ΓΙΑ ΓΡΗΓΟΡΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΕΙΜΑΙ STO CHAT ROOM ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ, ΒΟΗΘΑΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να στείλεις το Video στο Aquazone@aquazone.gr ώστε να το ανεβάσουμε στην κατηγορία των ενυδρειακών Videos

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?ac...y&cmd=sc&cat=49

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορείς να στείλεις το Video στο Aquazone@aquazone.gr ώστε να το ανεβάσουμε στην κατηγορία των ενυδρειακών Videos

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?ac...d=sc&cat=49

ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΗ..... ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΗΣ ΒΙΝΤΕΟΚΑΜΕΡΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΝΑ ΕΙΔΙΚΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΛΩΔΙΟ USB!!! ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ??? ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ. ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΒΡΩ......

Link to comment
Share on other sites

Αν η κάμερα έχει ειδική θύρα για σύνδεση με τον υπολογιστή τότε θα έχει και το αντίστοιχο καλώδιο και cd με τους οδηγούς για την εγκατάσταση!

Σχεδόν όλες οι κάμερες έχουν θύρα s-video ή και composite!

Σε αυτή την περίπτωση θα χρειαστείς αντίστοιχο καλώδιο και μια κάρτα video (με την αντίστοιχη είσοδο σήματος) και ένα πρόγραμμα για να κάνεις capture το υλικό που θέλεις να περάσεις!

Ελπίζω να σε βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΗ..... ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΗΣ ΒΙΝΤΕΟΚΑΜΕΡΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΝΑ ΕΙΔΙΚΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΛΩΔΙΟ USB!!! ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ??? ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ. ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΒΡΩ......

Δυσκολο αυτό που ρωτας... εάν είναι απο τις κάμερες που γραφουν DVD απ ευθειας κατι θα γιν΄΄οταν...

Η λύση είναι να αγοράσεις ένα Firewire καλώδιο κατα 90% το υποστηρίζει η καμερά σου..

έπειτα πρέπει να ριπάρεις την ταινια με βάση κάποιο από τα κλασσικα προγράμματα όπως

Pincacle Studio κτλ

Η διαδικασία ειναι πολύπλοκη και θα σου πάρει αρκετή ωρίτσα και το τελικό αρχείο θα είναι

αρκετό σε μεγεθος! ¨ετσι θα πρέπει να το μετατρέψεις σε DIVX! Αν και νομίζω το καλύτερο

είναι να δώσεις την κασέτα σε κάποιον γνωστό σου να την μετατρέψει ;)

Link to comment
Share on other sites

ολα θα ηταν πολυ πιο απλα αν ειχες καρτα γραφικων με video in ,αν εχεις τετοια καρτα ειναι θεμα απλα μιας συνδεσης μεταξυ υπολογιστη και καμερας κι ενος καλωδιου στο audio in για τον ηχο.

αν δεν εχεις,μαλλον δυσκολα για σενα που δηλωνεις ελαφρως αρχαρια,και θα πρεπει ν΄ακολουθησεις τις απαντησεις των αλλων μελλων που απηντησαν.

Link to comment
Share on other sites

ολα θα ηταν πολυ πιο απλα αν ειχες καρτα γραφικων με video in ,αν εχεις τετοια καρτα ειναι θεμα απλα μιας συνδεσης μεταξυ υπολογιστη και καμερας κι ενος καλωδιου στο audio in για τον ηχο.

αν δεν εχεις,μαλλον δυσκολα για σενα που δηλωνεις ελαφρως αρχαρια,και θα πρεπει ν΄ακολουθησεις τις απαντησεις των αλλων μελλων που απηντησαν.

Μια διόρθωση!

Σχεδόν καμία κάρτα δεν έχει Βίντεο ίν μόνο οι κάρτες Τηλεόρασης και φυσικά οι Video Cards οχι Graphics Cards!

Το Firewire έχει σαφώς καλύτερη ποιότητα και ευκολότερο στη χρήση μιας και έχει αμφίδρομη επικοινωνία

ανάμεσα στις συσκευες ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια διόρθωση!

Σχεδόν καμία κάρτα δεν έχει Βίντεο ίν μόνο οι κάρτες Τηλεόρασης και φυσικά οι Video Cards οχι Graphics Cards!

Το Firewire έχει σαφώς καλύτερη ποιότητα και ευκολότερο στη χρήση μιας και έχει αμφίδρομη επικοινωνία

ανάμεσα στις συσκευες :thumbup:

;) ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ , ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ DVD. Η ΒΙΝΤΕΟΚΑΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΥΠΟΔΟΧΗ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΚΑΛΩΔΙΟΥ USB ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΩ ΜΕ ΤΟΝ Η/Υ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ... ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΕ CD ΜΑΖΙ ΤΗΣ, ΣΑΦΩΣ ΤΑ ΕΧΩ ΦΟΡΤΩΣΕΙ.ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΙΠΟΤΑ... ΠΗΓΑ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ SONY. ΤΩΡΑ ΤΡΕΧΑ ΓΥΡΕΥΕ :thumbup:

ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤΟ ΨΑΞΙΜΟ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ. ΟΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΗΣ ΚΑΜΕΡΑΣ ΜΕΣΑ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΙΔΙΚΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ USB. ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΣΩ ΑΛΛΟ... ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΩ ΤΗΝ ΑΚΡΗ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δες άν η κάμερα σου έχει θύρα firewire (θα το γράφει σίγουρα στις οδηγίες, και η δική μου είναι sony και έχει οδηγίες για σύνδεση σε υπολογιστή).

Αν και ο υπολογιστής σου έχει την παραπάνω θύρα αγόρασε το καλώδιο που χρειάζεται..

Το ανέβασμα βίντεο μεσω firewire είναι πολύ ανώτερο σε ποιότητα απο το USB.

Αν δεν έχεις πρόγραμα χρησημοποίησε αυτό που έχει στο cd της κάμερας..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...