Jump to content

εγκυμοσυνη ή οχι.


sif

Recommended Posts

εχω αυτο το γκαπυ και απο την ωρα που το πηρα εχει το μαυρο στιγμα στην κοιλια το οποιο εξαφανιζεται και εμφανιζεται. Θα ηθελα να ρωτησω ειναι εγκυμοσυνη ή οχι;

post-26430-1287406803_thumb.jpg

post-26430-1287406834_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

το γκαπι αυτο ειναι εγκυος και ειναι και στις μερες του. που το εχεις? με τι κρυψωνες?

Link to comment
Share on other sites

το γκαπι αυτο ειναι εγκυος και ειναι και στις μερες του. που το εχεις? με τι κρυψωνες?

Το εχω σε ενυδρειο 70λιτρα , με ξυλα ,αληθινα φυτα και πλαστικα.Πριν 2-3 μερες παρατηρησα ενα μικρο που γεννησε αλλα εξαφανιστηκε μετα δεν γεννησε αλλα(εχω και γεννηστρα αλλα ειμαι επιφυλακτικος)

Link to comment
Share on other sites

εχεις κερατοφιλο???

οχι δεν εχω που το πουλανε το κεροτοφιλο, στα pet shop υπαρχει ;

Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχη.....αμα ειχες κερατοφιλο δεν θα χρειαζοταν να χρισιμοποιοησεις γενιστρα!!!!

αλλα αμα ειναι πανω στης μερες του το ψαρι δεν θα προλαβει να μεγαλοση.!!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχη.....αμα ειχες κερατοφιλο δεν θα χρειαζοταν να χρισιμοποιοησεις γενιστρα!!!!

αλλα αμα ειναι πανω στης μερες του το ψαρι δεν θα προλαβει να μεγαλοση.!!!!

ευχαριστω για τις συμβουλες σου μαλλον θα αφησω στην φυση να κανει την δουλεια της οπως ξερει και σε επομενη γεννα θα ειμαι πιο οργανωμενος. ;)

Link to comment
Share on other sites

αμα εχεις γενιστα καλο θα ηταν να την βαλεις....γιατι θα στα φαει ολα!!!!

αμα ειχα θα σε εδινα κερατοφιλο αλλα διστιχος προ χτες το εκοψα ολο και το πεταξα......αμα θες.....γ να μιν αγωρασεις θα σε δωσο εγω μολις μεγαλοση!!!

Link to comment
Share on other sites

και να θυμασαι οτι τα γκαπι γενανε πολλες φορες σε δοσεις και κυριως μπορουν να κρατησουν το γενετικο υλικο του αρσενικου και να ξαναειναι εγκυος για 5-6 φορες χωρις να χρειαζεται να ξαναζευγαρωσουν, οποτε μιλαμε για πολλααα μωρα! +1 για το κερατοφυλλο απο τοτε που το εβαλα νομιζω οτι χανω μωρο γκαπι μονο απο...σποντα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...