Jump to content

Ηelp τι ψάρια ???


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια! ειμαι καινουργιος στο hobby με λιγη εμπειρια προσφατα μου εδωσαν ενα ενυδριο 270Λ 67χ67χ67 το εχω στρωση ειναι ολα κομπλε..εβαλα και ενα χρυσοψαρο για να δω αν ειναι ολα οκ!! και αφου εχει περασει σχεδον μια βδομαδα λεω να αρχισω με τα υπολιπα ψαρια!! μεσα εχει πλαστικα φυτα και 3 ξυλα ποταμιου και μερικα σαλιγκαρια (Melanoides turbeculata!! θα ηθελα να μου προτινετε τι ψαρια να βαλω ποσα ψαρια μπορω να βαλω κτλ.!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! Ένα από τα απαραίτητα στοιχεία του χόμπυ μας είναι η υπομονή... ;)

Άνοιξε νέο θέμα στην κατηγορία Γενικά περί γλυκού νερού για να πάρεις τις απαντήσεις που θέλεις...

Έγινε επεξεργασία - theodor72
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε νέο θέμα στην κατηγορία Γενικά περί γλυκού νερού για να πάρεις τις απαντήσεις που θέλεις...

Συγνώμη, μόλις είδα ότι άνοιξες νέο θέμα ;) .

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! Ένα από τα απαραίτητα στοιχεία του χόμπυ μας είναι η υπομονή... ;)

Άνοιξε νέο θέμα στην κατηγορία Γενικά περί γλυκού νερού για να πάρεις τις απαντήσεις που θέλεις...

Φιλε θοδωρε έχω βάλει το post στο γενικά γλυκό νερό αλλά ακόμα τίποτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! ειμαι καινουργιος στο hobby με λιγη εμπειρια προσφατα μου εδωσαν ενα ενυδριο 270Λ 67χ67χ67 το εχω στρωση ειναι ολα κομπλε..εβαλα και ενα χρυσοψαρο για να δω αν ειναι ολα οκ!! και αφου εχει περασει σχεδον μια βδομαδα λεω να αρχισω με τα υπολιπα ψαρια!! μεσα εχει πλαστικα φυτα και 3 ξυλα ποταμιου και μερικα σαλιγκαρια (Melanoides turbeculata!! θα ηθελα να μου προτινετε τι ψαρια να βαλω ποσα ψαρια μπορω να βαλω κτλ.!

Link to comment
Share on other sites

Καλως τον!!! ;)

Μια ερωτηση για αρχη,εχεις παρει τεστακια για να δεις αν οντος εχει στρωθεί το ενυδρειο σου?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω, αλλά μέσα σε μία εβδομάδα στρώσιμο γίνεται μόνο με μπόλι ή με συνδυασμό μπολιού μαζί με σκεύασμα με ζωντανά βακτήρια. Εσύ πώς ακριβώς το έστρωσες το ενυδρείο σου ?

Από και και πέρα το ενυδρείο είναι κύβος απ' ότι κατάλαβα και έχει πολλές δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε derde_pd θα σε παρακαλούσα πολύ να μην ανοίγεις νέα θέματα με τα ίδια ερωτήματα .

Τα θέματά σου ενώθηκαν και μεταφέρθηκαν εδώ .

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω, αλλά μέσα σε μία εβδομάδα στρώσιμο γίνεται μόνο με μπόλι ή με συνδυασμό μπολιού μαζί με σκεύασμα με ζωντανά βακτήρια. Εσύ πώς ακριβώς το έστρωσες το ενυδρείο σου ?

Από και και πέρα το ενυδρείο είναι κύβος απ' ότι κατάλαβα και έχει πολλές δυνατότητες.

Δεν ξέρω ακριβώς πως έγινε το στρωσιμο το έκανε άλλος για εμένα με κάτι φάρμακα κτλ. Και δεν εγινε σε μια βδομάδα ,μια βδομάδα είναι το χρυσοψαρο μέσα!!help με επιλογή ψαριου ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε derde_pd θα σε παρακαλούσα πολύ να μην ανοίγεις νέα θέματα με τα ίδια ερωτήματα .

Τα θέματά σου ενώθηκαν και μεταφέρθηκαν εδώ .

Σωστά!! Απλός το έκανα επειδή δεν είχα απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...