Jump to content

τα μωρα μου!!


tsipoura

Recommended Posts

γεια σε ολους!ειμαι αρχαρια με τα ενυδρεια και πριν 2 μερες γυρισα σπιτι και ...βρηκα μεσα στο ενυδρειο μου 14 γκαπομωρακια!! ;) φυσικα ξετρελαθηκα!!! B):thumbup: τα εβαλα σε μια πλαστικη γενηστρα και αγορασα τροφη για μικρα ψαρακια.τα ταιζω 3 φορες τη μερα.το ενυδρειο μου ειναι 60 λιτρα. λοιπον,θα ηθελα να μου πειτε αν κανει να ριξω σημερα το λιπασμα για τα φυτα η θα μου παθουν τπτ τα μωρα μου? ποτε να τα βγαλω απο τη γενηστρα?(δεν εχω αλλο ενυδρειο για να τα βαλω,μονο γυαλες)τα υπολοιπα ψαρια μου ειναι 4γκαπυ 2μολυ 1πλατυ 5αρλεκινοι 1χατσετ και 2γατοψαρα.τι θερμοκρασια πρεπει να εχει το νερο?τωρα την εχω στους 27.thanks a lot! :D (p.s ελπιζω να καταφερα να συναψω τη φωτο,ειναι απο κινητο)

post-1639-1157360791_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχας καλο ηρθες στο φορουμ

Να σου ζησουν τα μωρουλια και να τα δεις οπως ποθεις.....

Το λιπασμα μπορεις να το ριξεις κανονικα οπως εκανες τοσο καιρο αλλα αν μπορεις μικροτερη δοση αν και εγω θ το εριχνα μετα απο μια βδομαδα.

Θα ταϊζεις 3 φορες την ημερα με την τροφη που πηρες απ το πετ η θερμοκρασια σου ειναι παρα πολυ καλη να την κρατησεις εκει και κανονικες αλλαγες νερου. Θα πρεπει να τα αφησει οταν θα εχουν μεγεθος 2εκ για σιγουρια οχι νωριτερα δλδ σε 1,5 - 2μηνες αναλογα το ποσο γρηγορα θα μεγαλωσουν γιατι στη γεννηστρα δεν εχουν χωρο.

Ελπιζω να βοηθησα οτι αλλο θες ρωτα

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο και συγχαρητηρια και απο εμενα.Να σου ζησουν. ;)B)

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσε γι αυτο ειμαστε εδω για να βοηθησουμε σ οτι χρειαστεις

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...