Jump to content

ΝΕΟΣ ΓΛΥΚΟΥ ΝΕΡΟΥ,ΤΙ ΨΑΡΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ?


Recommended Posts

ΧΑΙΡΕΤΑΙ.ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟ,ΕΝΑ JUWEL 130 LT ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΠΗΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ. ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΗΣΕΙ ΒΕΒΑΙΑ,ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ ΥΛΙΚΟ ΦΙΛΤΡΟΥ,ΧΑΛΙΚΙΑ,ΦΥΤΑ , ΝΑ ΣΤΡΩΣΩ ΤΟ ΝΕΡΟ,ΕΧΩ ΜΕΛΛΟΝ ΔΗΛΑΔΗ ;)

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΛΕΤΗ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΕΝΑΝΔΡΩΣΩ ΜΕ RAMIREZI KATA ΚΥΡΙΟ ΛΟΓΟ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ 2 ΣΥΝΤΟΜΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΤΗΤΑ ΠΧ ΤΩΝ ΨΑΡΙΩΝ ΒΥΘΟΥ Η ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΔΗ ΨΑΡΙΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΣΥΝΔΥΑΣΩ ΜΕ ΤΑ RAMIREZI ΠΑΝΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΣΤΑ ΛΙΤΡΑ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΡΧΑΡΙΟΣ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΨΑΡΙΑ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΤΟΥΣ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΑΙΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Καλο ξεκινημα ;)

Μπορεις να συνδυασεις τα ραμιρεζι με 2 κοπαδακια απο :

ή ροδοστομους

ή νεον

ή αρλεκινους

ή καρδιναλιους ...

Εμενα αυτο το setup θα μου αρεσε παρα πολυ ... και αρκετα φυτακια μεσα φυσικα .. B)

Link to comment
Share on other sites

Καλο ξεκινημα B)

Μπορεις να συνδυασεις τα ραμιρεζι με 2 κοπαδακια απο :

ή ροδοστομους

ή νεον

ή αρλεκινους

ή καρδιναλιους ...

Εμενα αυτο το setup θα μου αρεσε παρα πολυ ... και αρκετα φυτακια μεσα φυσικα .. :thumbup:

Αν δεν κανω λαθος ειναι ο μονος συνδιασμος που μπορεις να κανεις με τα ramirezi

παντα αναλογα και με τα λιτρα σου.

Παντος ειναι καλη επιλογη!! :D

Καλη συνεχεια και απο μενα. ;)

Έγινε επεξεργασία - AquaBoy
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΜΕΣΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΜΙΑ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ,ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΟΝΟΜΑΣΙΕΣ ΤΩΝ ΨΑΡΙΩΝ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ;)

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΑ LINKS ;)

ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΟΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΨΑΡΙ ΒΥΘΟΥ ΝΑ ΕΒΑΖΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΘΑ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΣΑ B)

Link to comment
Share on other sites

Αν αφαιρέσεις τους αρλεκίνους που προέρχονται από την Ασία μπορείς να προσθέσεις στο ενυδρείο σου την λέξη βιοτοπικό και να πάρεις πολλές ιδέες από το παρακάτω link το οποίο θεωρώ πολύ αξιόλογο πάνω σε ζητήματα βιοτοπικών ενυδρείων!

http://fish.mongabay.com/biotope.htm

SOUTH AMERICA

Εκεί θα βρεις πολλές πληροφορίες σχετικά με το στήσιμο του ενυδρείου καθώς και την επιλογή των ψαριών και των φυτών!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...