Jump to content

μετριμα Ph


Recommended Posts

καλησπερα...πιγα σημερα σε ενα pet shop κ πιγε το ματι ενα μετριτη ph εκανε 14 ευρο...!!!

ηταν ενα γιαλινο πραγμα που εγραφε πανω τιμες απο ph ροτισα το παιδι που ηταν εκει κ μ ειπε οτι το βαζεις στο νερο αυτο (ειχε βεντουζα)και μετραει για 6 μινες το ph......

το εχει δοκιμαση κανεις????

λετε να το παρω????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...πιγα σημερα σε ενα pet shop κ πιγε το ματι ενα μετριτη ph εκανε 14 ευρο...!!!

ηταν ενα γιαλινο πραγμα που εγραφε πανω τιμες απο ph ροτισα το παιδι που ηταν εκει κ μ ειπε οτι το βαζεις στο νερο αυτο (ειχε βεντουζα)και μετραει για 6 μινες το ph......

το εχει δοκιμαση κανεις????

λετε να το παρω????

δεν νομιζω να ειναι τοσο αξιοπιστο οσο ενα υγρο τεστ ph μιας καλης εταιρειας , ενα μπουκαλακι υγρου τεστ θα σε βγαλει περισσοτερο καιρο απο οτι αυτο που λες να παρεις , μιας και το μετρημα του πεχα δεν ειναι κατι που σου χρειαζεται να το κανεις καθημερινα , εκτος εαν εχεις τιποτα co2 πανω .

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ψο2 πανω.....παντος ετσι οπως με το ειπε με αρεσε.....αλλα ηταν κινεζικο!!!!

δηλαδη καλητερα υγρα τεστ??

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ψο2 πανω.....παντος ετσι οπως με το ειπε με αρεσε.....αλλα ηταν κινεζικο!!!!

δηλαδη καλητερα υγρα τεστ??

Για περισσότερη αξιοπιστία! :)

Χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι και αυτά δεν έχουν σφάλματα.

Link to comment
Share on other sites

Για περισσότερη αξιοπιστία! :)

Χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι και αυτά δεν έχουν σφάλματα.

:D:thumbup::thumbup:

Σφαλματα μπορουν να βγουν ακομα και σε ενα ακριβο ψηφιακο πεχαμετρο .

Μια απο τις πλεον αξιοπιστες εταιρειες στα υγρα τεστ ειναι η API :P

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ειναι τοσο αξιοπιστο οσο ενα υγρο τεστ ph μιας καλης εταιρειας , ενα μπουκαλακι υγρου τεστ θα σε βγαλει περισσοτερο καιρο απο οτι αυτο που λες να παρεις , μιας και το μετρημα του πεχα δεν ειναι κατι που σου χρειαζεται να το κανεις καθημερινα , εκτος εαν εχεις τιποτα co2 πανω .

Εγώ που έχω να το πάρω :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω να το πάρω :)

εσυ που εχεις καλυτερα να παρεις ενα ph controller - monitor :D Για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...