Jump to content

Clown Loach


eleytheriak1

Recommended Posts

Tα 2 clown που εχω 2.5 ετων περιπου σημερα βλεπω το χρωμα τους λιγο ξεθωριασμενο να κτυπιουντε

πλευρικα και περισσοτερο στομα με στομα που αυτα δεν μαλωναν ποτε και τρεχαν χαρουμενα.

Γιατι αυτη η συμπεριφορα?

Link to comment
Share on other sites

Tα 2 clown που εχω 2.5 ετων περιπου σημερα βλεπω το χρωμα τους λιγο ξεθωριασμενο να κτυπιουντε

πλευρικα και περισσοτερο στομα με στομα που αυτα δεν μαλωναν ποτε και τρεχαν χαρουμενα.

Γιατι αυτη η συμπεριφορα?

Δώσε μας μερικές πληροφορίες για το ενυδρείο σου. Λίτρα, βυθός, υπόλοιποι συγκάτοικοι, μέγεθος ψαριών...

Ένα λάθος που βλέπω σε από αυτά που έχεις ήδη γράψει, είναι πως έχεις δύο μόνο άτομα από αυτά τα ψάρια, ενώ θέλουν ένα κοπάδι άνω των 5 ατόμων, κάτι βέβαια που δεν είναι εύκολο αν συνυπολογίσουμε το τελικό τους μέγεθος, όπου σημαίνει μεγάλο ενυδρείο...

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry323414

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας μερικές πληροφορίες για το ενυδρείο σου. Λίτρα, βυθός, υπόλοιποι συγκάτοικοι, μέγεθος ψαριών...

Ένα λάθος που βλέπω σε από αυτά που έχεις ήδη γράψει, είναι πως έχεις δύο μόνο άτομα από αυτά τα ψάρια, ενώ θέλουν ένα κοπάδι άνω των 5 ατόμων, κάτι βέβαια που δεν είναι εύκολο αν συνυπολογίσουμε το τελικό τους μέγεθος, όπου σημαίνει μεγάλο ενυδρείο...

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry323414

Tωρα το χρωμα τους επανηλθε εχοντας το ενα ασπρες γραντζουνιες στα πλευρα. Εχω την υπονεια οτι ειναι

ζευγαρι, ειναι 13-14εκ και ενα μικροτερο 6-7 εκ. Ειπα θα βγαλουνε τα ματια τους με τα μουστακια τους.

Ειναι πολυ ενεργειτικα και φαινονται ευτυχισμενα. Ζουνε σε 400ρικαι αγαπουν πολυ τα σαλιγγαρια που

τους ριχνω απο τα αλλα ενυδρεια και αγγουρακι. υπαρχουν πολλα ξυλα και ανουμπιες μεσα.

Αγγελοψαρα, μελανοταινιες, γκουραμι, ancistrus. Βυθος χονροκκοκο χαλικι. :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...