Jump to content

προϊον για ηλεκτρολύτες και ιχνοστοιχεία


Recommended Posts

Καλημέρα

Επειδή εχω πολύ σκληρό νερό Gh=28 ph=7.8 και είμαι αναγκασμένος μέχρι να πάρω αντιστροφη όσμωση για το μικρό ενυδρείο μου 60 λίτρα, να κάνω τις αλλαγές με απιονισμένο νερό χρησιμοποιώντας ελάχιστο νερό βρύσης υπάρχει κανένα προιόν που να προσθετει ηλεκτρολύτες και ιχνοστοιχεία στο νερό της αλλαγής ώστε να είναι ασφαλές για τα ψάρια;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Επειδή εχω πολύ σκληρό νερό Gh=28 ph=7.8 και είμαι αναγκασμένος μέχρι να πάρω αντιστροφη όσμωση για το μικρό ενυδρείο μου 60 λίτρα, να κάνω τις αλλαγές με απιονισμένο νερό χρησιμοποιώντας ελάχιστο νερό βρύσης υπάρχει κανένα προιόν που να προσθετει ηλεκτρολύτες και ιχνοστοιχεία στο νερό της αλλαγής ώστε να είναι ασφαλές για τα ψάρια;

Για τι ψάρια μιλάμε? Υπάρχουν ηλεκτρολύτες και ιχνοστοιχεία που μπορείς να προσθέτεις, αλλά δεν είναι απαραίτητο για όλες τις περιπτώσεις...

Δώσε μας μερικά στοιχεία για το ενυδρείο σου γενικώς :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

ξέχασα

τα κοινα καφέ σαλιγκαρια δεν θυμάμαι πως λέγονται

5 γαριδες amano

Link to comment
Share on other sites

οι ηλεκτρολύτες και τα ιχνοστοιχεία ειναι πολυ απαραιτιτα για τα φυτα.αν λοιπον δεν εχεις φυτα ή εχεις ευκολα φυτα δεν χρειαζεται να προσθετεις.

τωρα για τα ψαρια το καλυτερο που μπροεις να κανεις ειναι να βαζεις mix οσμωση και νερο καποιας πηγης για αν μην εχει την μεγαλη σκληροτιτα της βρυσης σου,ή βαλε ποσιμο νερο με οσμωση.αφου ειναι μικρο το ενυδρειο σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα ιχνοστοιχεία και τα μέταλλα είναι απαραίτητα για την καλή υγεία, την ενεργητικότητα και τα έντονα χρώματα των ψαρίων. Εγώ θα έβαζα οπωσδήποτε.

Υ.Γ. το έψαξα πρόσφατα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...