Jump to content

Παρουσιαση 100 λιτρων φυτεμενο


Μίμης

Recommended Posts

Γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα..γραφτηκα σε αυτο το φορουμ ωστε να μαθω περισσοτερα και να σας γνωρισω(ξερω αρκετους και με πξερετε πιστευω) :buttrock:

και με αυτην την ευκαιρια ας σας παρουσιασω το ενυδρειακι μου που τρεχει 5 μηνες..εκανα οτι μπορουσα και συνεχεια το βελτιωνω..ηταν πολυ δυσκολο μιας και ειμαι 15χρονων και μενω μυτιλήνη που δεν εχει απολυτως τιποτα απο φυτα και ψαρια και επρεπε να τα προμηθευτω ολα απο πιο μεγαλες πολεις με μεγαλη επιβαρυνση..αλλα τελικα το καταφερα..ηταν κατι που ηθελα πολυ..λοιπον ας μην μακρυλογο :buttrock:

σας παραθετω το ενυδρειο μου και θελω τα σχολια σας..και οτι πιστευεται οτι θελει διορθωση ή ειναι λαθος να μου το αναφερεται..ευχαριστω :buttrock:

Διαστάσεις: 80*35*40

Όγκος:100λτ

Κατηγορία:Κοινωνικο

Φυτά:cuba,pogostemon helferi,glossostigma,ludjia repens,stargrass,cryptocorine,pelia,x-mas moss,cryptocorine willow,

Ψάρια:6 melanetoenia boesmani,2 ottociclus,6 red crystal

Διακοσμητικά υλικά:χαλαζιακη αμμος,πετρες,ξυλο,υποστρωμα

Φωτισμός: 4 * 24W

Διάρκεια φωτισμού: 9 ωρες

Φιλτράρισμα: eheim 2213

Θερμοστάτης: 150w

pH: 6,8

DSC_0978.jpg

DSC_0990.jpg

DSC_0993.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω λογια ....

:buttrock::buttrock::buttrock::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω λογια ....

:buttrock::buttrock::buttrock::buttrock:

ας κάνουμε μια προσπάθεια μαζί γιατί ούτε εγώ έχω :blink::blink::ranting2::(

Link to comment
Share on other sites

Άψογος Μίμη! Πολύ καλό αποτέλεσμα!

Και οι μελανοταινίες δένουν απόλυτα! Αν μπορείς να βρεις βάλε άλλη μια τετράδα otocinclus.

:buttrock::buttrock::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

το μονο που εχω να πω ειναι σκεψου να ειχε προσβαση το ατομο σε οτι ηθελε....

τα πολλα "μπραβο μου" μικρε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω λογια ....

:buttrock::buttrock::buttrock::buttrock:

ας κάνουμε μια προσπάθεια μαζί γιατί ούτε εγώ έχω :blink::blink::ranting2::(

χαχα σας ευχαριστω πολυ παιδιαα :(

Άψογος Μίμη! Πολύ καλό αποτέλεσμα!

Και οι μελανοταινίες δένουν απόλυτα! Αν μπορείς να βρεις βάλε άλλη μια τετράδα otocinclus.

:2guns::hysterical::hysterical:

Θοδωρη να σε καλα.

και εμενα οι μελανοταινιες αν και δε μου αρεσαν σαν ψαρια πιστευω πως ειναι το πλεον καταληλο ειδος για το ενυδρειο μου..τις λατρεψα. και οττο εχω 3 μεσα..θα χρειαστει να τους κανω 7?

Link to comment
Share on other sites

το μονο που εχω να πω ειναι σκεψου να ειχε προσβαση το ατομο σε οτι ηθελε....

τα πολλα "μπραβο μου" μικρε!

σε ευχαριστω πολυ..οντως πιστευω πως αμα εμενα Αθηνα ας πουμε θα μου ηταν πολυ πιο ευκολο,λιγοτερο δαπανηρο και καλυτερο το αποτελεσμα.αλλα ας μη γκρυνιαζουμε.το νησι εχει αλλα πολλα περισσοτερα πλεονεκτηματα(για μενα) :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή γράφεις δύο οτο. Όσο περισσότεροι τόσο καλύτερα για αυτούς και επιβαρύνουν ελάχιστα το φορτίο του ενυδρείου. Είναι και μιά από τις αδυναμίες μου...

Μια πεντάδα πάντως είναι καλά.

Έγινε επεξεργασία - theodor72
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή γράφεις δύο οτο. Όσο περισσότεροι τόσο καλύτερα για αυτούς και επιβαρύνουν ελάχιστα το φορτίο του ενυδρείου. Είναι και μιά από τις αδυναμίες μου...

Μια πεντάδα πάντως είναι καλά.

ωχχ εκανα λαθος..3 ειναι :buttrock:

οκ θα φροντησω στο κοντινο μελλον να παρω αλλα 2-3...μου αρεσουν και μενα παρα πολυ :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τώρα εσύ είσαι 15 χρονών, είσαι στην Μυτιλήνη χωρίς πρόσβαση σε μαγαζιά, το έκανες αυτό μόνος σου και έβγαλες αυτές τις φωτογραφίες; Τί κάνεις εδώ ρε μικρέ. Τράβα στην NASA να πιάσεις δουλειά!!! Αστειεύομαι...super είναι, χίλια μπράβο σου!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τώρα εσύ είσαι 15 χρονών, είσαι στην Μυτιλήνη χωρίς πρόσβαση σε μαγαζιά, το έκανες αυτό μόνος σου και έβγαλες αυτές τις φωτογραφίες; Τί κάνεις εδώ ρε μικρέ. Τράβα στην NASA να πιάσεις δουλειά!!! Αστειεύομαι...super είναι, χίλια μπράβο σου!

ναι φιλε μου..ειμαι 15 χρονων,μενω μυτιλήνη,και εβγαλα και αυτες τις φωτογραφιες :buttrock: (και ολα απολύτος μονος μου)

χερομαι που σας αρεσε...και σε ευχαριστω παρα πολυ :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

:buttrock::buttrock::buttrock::buttrock::blink:
Link to comment
Share on other sites

Άξιος ο πιτσιρικάς. :buttrock::buttrock:

Έχεις βάλει CO2?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το φυτεμένο σου Μίμη. Άψογος ! :buttrock::buttrock:

Ωραίες και οι άλγες πάνω στις πέτρες !!!

Έγινε επεξεργασία - Andreas301
Link to comment
Share on other sites

ΑΨΟΓΟΣ!!!οτι κ να πω θα ειναι λιγο,πολλα μπραβο κ απο μενα λοιπον :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο σου είναι πανέμορφο φίλε μου όπως και τα ψαράκια σου! Να το χαίρεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό το ενυδρείο σου από όλες τις απόψεις (επιλογή φυτών, στήσιμο) μοιάζει με ενυδρείο ανθρώπου που ασχολείτε πάρα πολύ καιρό ,όσο για τις μελανοταινίες είναι τα αγαπημένα μου ψάρια μιας και εγώ φιλοξενώ αρκετές. Αρα, χίλια μπράβο και από εμένα!!! :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

καλος ηρθες απο εμενα .σκεψου να εισουν αθηνα τι θα εφτιαχνες που θα τα ειχες ολα μπροστα σου.

πολυ ωραιο μπραβο

σου βαζω αριστα... :buttrock::buttrock:

εχεις co2?

Έγινε επεξεργασία - GXSARA
Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο!!!!πολλα πολλα μπραβο!!!!! :buttrock::buttrock::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Απλά, υπέροχο!!! :buttrock: Συγχαρητήρια για το μεράκι σου και την ωριμότητά σου, πάρ' όλο το νεαρό της ηλικίας σου.

Link to comment
Share on other sites

:buttrock::buttrock::buttrock::buttrock: τι ειπες τωρα...παρα πολυ καλο!!
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πραγματικα ολου σας παρα πολυ για τα καλα σας λογια.. :buttrock:....δεν ασχολουμαι περισσοτερο απο 2,5 χρονια απλα ασχολουμαι πολυ γιατι ειναι κατι που μ αρεσει και το αγαπω.

και ειπειδη καποιοι ρωτησατε..ναι εχω CO2 μπουκαλα 2κιλη..εχω καποια φυτα που χωρις διοξυδειο δε θα αντεχαν καν.

Έγινε επεξεργασία - Μίμης
Link to comment
Share on other sites

Φίλε είσαι άπαιχτος!

Μπράβο σου, το perling της cuba είναι δύσκολο να συμβεί. Μ' αρέσει πολύ το ενυδρείο σου σαν δέσιμο χρωμάτων, χωροταξία φυτών και γενικά τα πάντα.

Μπράβο σου!!! :buttrock::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...