Jump to content

Eπιλογή εταιρείας για ενυδρείο


Wizart

Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους! Λογο οτι θελω να αγορασω ενα ενυδρειο 150x60x60 (ή και 160x60x60) ποια εταιρεια θεωρειτε καλυτερη στην ποιοτητα και την ασφαλεια! Εγω ειμαι αναμεσα απο Ferplast και Eheim! Η τιμη δεν με ενδιαφερει! Θα ηθελα πολυ να ακουσω την δικια σας αποψη! ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους! Λογο οτι θελω να αγορασω ενα ενυδρειο 150x60x60 (ή και 160x60x60) ποια εταιρεια θεωρειτε καλυτερη στην ποιοτητα και την ασφαλεια! Εγω ειμαι αναμεσα απο Ferplast και Eheim! Η τιμη δεν με ενδιαφερει! Θα ηθελα πολυ να ακουσω την δικια σας αποψη! ;)

Για ποια χρηση? Γλυκο?θαλασσινο?ριφ?Αν δε σε ενδιαφερει η τιμη....ριξε μια ματια..- http://www.aqua-medic.de/en/

Link to comment
Share on other sites

Για γλυκου νερου με ενδιαφερει!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Wizart μιας και σκέφτεσαι ανάμεσα σε αυτές τις δύο εταιρείες θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα την EHEIM την οποία θεωρώ κορυφαία σε όλα της. B)

Για όποιο ενυδρείο σε ενδιαφέρει μπορείς να ποστάρεις στην κατηγορία των μαγαζιών ζητώντας περισσότερες πληροφορίες και τιμές, διότι καλά τα on line μαγαζιά του εξωτερικού, αλλά έχουν γίνει μεγάλα βήματα προόδου και στα ελληνικά! ;)

Έγινε επεξεργασία - george hmmy
Link to comment
Share on other sites

;) Και εμενα τα Eheim πιστευω πως ειναι τα καλυτερα! Να μου πειτε αναμεσα σε αυτα τα τρια πιο ειναι καλυτερο για εσας τσεκαρετε και τα link:

Juwel vision 450

Eheim karat 150

Ferplast star 160

B)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω απο αξιοπιστια και ασφαλεια των ενυδρειων αλλα απο εμφανιση και φινιρισμα το star 160 ειναι πανεμορφο το εχω δειι απο κοντα αλλα ειναι λιγο τσιμπημενο απο οτι ξερω.Αν δεν σε ενδιαφερουν πολυ τα λεφτα θα σου προτεινα να παραγγειλεις ενα ενυδρειο απο γνωστο μαγαζι που εμπιστευεσαι η αν θες να σου πω εγω και να κανεις παραγγελια ενα ενυδρειο οπως εσυ ακριβως το θες και να εχεις και το κεφαλι σου υσηχο απο μεταφορες καθως επισης αν το φτιαξει τζαμας ειδικος που φτιαχνει ενυδρεια θα σου δωσει και εγγυηση και αν παθει κατι θα ξερεις που να απευθυνθεις ;)

Έγινε επεξεργασία - pan
Link to comment
Share on other sites

Από κεκτημένη ταχύτητα πιο πάνω έκανα το ενυδρείο φίλτρο, χεχε! Το νόημα βέβαια παραμένει... ;) Αυτό που λέει ο φίλος pan έχει λογική βάση και βέβαια αν απαιτείς ενυδρείο "ειδικών" διαστάσεων είναι αναπόφευκτο το DIY, με τα μειονεκτήματά του βέβαια και αυτό. Να πω μόνο ότι εγγύηση υπάρχει από την κατασκευάστρια εταιρεία, δεν αλλάζει αυτό και φυσικά σε τέτοιο ενυδρείο δε σε απασχολεί η μεταφορά, το μαγαζί που θα το πάρεις με χαρά θα κάνει δωρεάν τη μεταφορά! B) Είπαμε, ευρώπη τελείως γινόμαστε σιγά-σιγά!

Στο θέμα επιλογής, να πω το κρίμα μου, εξακολουθώ να εμμένω στην αρχική μου τοποθέτηση, χωρίς βέβαια να υποτιμώ/αμφισβητώ την ποιότητα κατασκευής των άλλων εταιρειών!

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα ΕΗΕΙΜ με κλειστα τα ματια ;)B)

Απλα η κορυφη κατα την γνωμη μου. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλη η Eheim παιδια! Αλλα υστερα απο συζητηση η διαφορα τιμης-ποιοτητα κατασκευης μεταξυ των τριων μαλλον σε Juwel θα καταληξω! Εχω βρει και μια πολυ καλη προσφορα και μαλλον την Παρασκευη παω να το παρω! Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας! ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Wizart εννοείται ότι όλες οι εταιρείες που ανέφερες είναι από τις κορυφαίες στο χώρο και οι διαφορές που μπορούσες να βρεις μεταξύ τους ελάχιστες! Όποια επιλογή κι αν κάνεις είμαι σίγουρος ότι θα φτιάξεις ένα πολύ όμορφο ενυδρείο, του οποίου την εξέλιξη περιμένουμε με χαρά! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλη η Eheim παιδια! Αλλα υστερα απο συζητηση η διαφορα τιμης-ποιοτητα κατασκευης μεταξυ των τριων μαλλον σε Juwel θα καταληξω! Εχω βρει και μια πολυ καλη προσφορα και μαλλον την Παρασκευη παω να το παρω! Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας! ;)

Όταν υπάρχουν καλές προσφορές, ενημερώνουμε έτσι? :thumbup::thumbup::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα και εγω την γνωμη σας για rena.

Δεν ειδα να αναφερετε κατι και με προβληματισατε.

Ειναι αξιοπιστα ;

Αυτο με ενδιαφερει περισσοτερο ,και οχι η εμφανιση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...