Jump to content

χαλίκι λάβα


Recommended Posts

καλησπέρα σε 2 μέρες φτιάχνετε νεο ενυδρείο και θέλω να ρωτήσω γιατί δεν το γνωρίζω αυτό, θα βάλω ψηλή χαλαζιακη άμμο και 5 κιλά λάβα κοκους. θα γίνει φυτεμένο αλλά με νορμάλ φυτά.

τώρα ερώτηση η λάβα κάνει για τα φυτά ? τα ψαριά και γενικά σαν υλικό μέσα στο ενυδρείο? ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

τι ψαρια θα βαλεις μεσα?

τα ψαρια που θα μπουν ειναι σκαλαρια zebra danion τιγρακια {μαλλον} γκουραμι και γαριδες αντε και τον πλεκο που εχω. αλλα γιατι ???

Link to comment
Share on other sites

γιατι υπαρχουν ψαρια με μεγαλα πτερυγια που οταν ζουν σε ενυδρειο που υπαρχουν πετρωματα λαβας σκιζονται εξαιτειας της αγριας μορφης που εχει αυτο το πετρωμα

Link to comment
Share on other sites

γιατι υπαρχουν ψαρια με μεγαλα πτερυγια που οταν ζουν σε ενυδρειο που υπαρχουν πετρωματα λαβας σκιζονται εξαιτειας της αγριας μορφης που εχει αυτο το πετρωμα

Σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλη σου αλλα δεν μου ειπες και για για ψαρια που εχω και που θα βαλω θα ειναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

τα τιγρακια θα ταλαιπορισουν τα σκαλαρια δαγκωνοντας τους τα μακρια πτεριγια συνηθως πρεπει να αποφευγουμε αυτον τον συνδιασμο

Link to comment
Share on other sites

τα τιγρακια θα ταλαιπορισουν τα σκαλαρια δαγκωνοντας τους τα μακρια πτεριγια συνηθως πρεπει να αποφευγουμε αυτον τον συνδιασμο

ευχαριστω για την συμβουλη :) θα το τηρήσω. !

Link to comment
Share on other sites

Γενική Συμβουλή: Πριν βάλουμε οτιδήποτε ζωντανό στο ενυδρείο μας διαβάζουμε για αυτό! (παραμέτρους νερού, βιότοπο, συγκατοίκηση κτλ)

:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...