Jump to content

Νέος και ασχετος


Recommended Posts

Παρολο που έχω ενιδρυο 3 χρονια δεν ξέρω τίποτα μπορώ να πω. Πρώτα έχω 1 ενυδρείο 120 λίτρα από το καρφούρ, μέσα έχω 2 δολάρια και 1 γλυφτη, ψάχνω και δεν βρίσκω χαρακτηριστικά για τα δολάρια αν μπορεί κάποιος να μου πει μερικά πράγματα. Δεύτερο στο ένα δολάριο η ουρά στις άκρες μαυρίζει πολλές φορές και άλλες είναι κανονικά άσπρη όλη γιατί γίνετε αυτό? Τρίτον τον άνθρακα γιατί τον βάζουμε και κάθε πότε το αλλάζουμε? Τεταρτον μου αρέσουν πολύ τα ραμιρεζη είναι νανοκιχλιδες μπορώ να τα βάλω με τα δολάρια? Ευχαριστώ και περιμένω την απάντηση σας

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ψαρια γινονται τεραστια.Ειναι φυτοφαγα(μη τολμησεις και βαλεις φυτα)

Το μαυρισμα δεν ειναι τιποτα,μεγαλωνοντας θα γινει μονιμο καθως θα κοκκινισουν κατω απο τα σαγονια.

Ανθρακα βαζουμε σε ιδιαιτερες περιπτωσεις μια και <τραβουν>ολα τα συστατικα του νερου.

Καλη συνεχεια και πολυ διαβασμα

πετρος :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλώς ήλθες στην παρέα.

Metynnis hypsauchen το όνομα του ή silver dollar fish

http://www.fishlore.com/Profiles-SilverDollar.htm

Link to comment
Share on other sites

και μαυρη θα γινετε και κοκκινα ακρα θα δεις(νομιζω μονο αν καποιο ειναι αρσενικο)και να μην σε αγχωνει καθολου γιατι ειναι πολυ ανθεκτικα ψαρια.....απο μωρακια μου εγιναν αφεντικα του ενυδρειου σε μεγεθος και ειναι και 6 ετων εχοντας περασει αρκετες μετακομισεις και αλλαγες βυθου. :D

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα αν και δυστυχώς παραγκωνισμένα ψαράκια από πολλούς χομπίστες τα δολλάρια (Silver Dollar fish). Επίσης είναι κοπαδόψαρα και νοιώθουν καλύτερα σε ομάδες από έξι και πάνω ενώ η αληθεια είναι ότι θέλουν σχετικά αρκετά λίτρα για να είναι καλά !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...