Jump to content

Microworms ερωτηση


Recommended Posts

Να ρωτησω κατι σχετικα με microworms , παρηγγειλα απο εξωτερικο πριν 6,7 μερες και την πηρα σημερα. Μεχρι να χρησιμοποιησω πως συντηρειτε? Σε τι θερμοκρασια και για ποσο διαστημα?

Link to comment
Share on other sites

αποικία δεν σου έστειλαν?

εάν ψάξεις λίγο στο ίντερνετ θα βρεις πολλά στοιχεία σχετικά με το πως συντηρείς αλλά και πως πολλαπλασιάζεις την αποικία σου...

για παράδειγμα

http://aqualandpetsplus.com/Live%20Food,%20Microworms.htm

Link to comment
Share on other sites

αποικία δεν σου έστειλαν?

εάν ψάξεις λίγο στο ίντερνετ θα βρεις πολλά στοιχεία σχετικά με το πως συντηρείς αλλά και πως πολλαπλασιάζεις την αποικία σου...

για παράδειγμα

http://aqualandpetsplus.com/Live%20Food,%20Microworms.htm

Ευχαριστω φιλε μου αλλα μηπως υπαρχει κατι σε Ελληνικα? γιατι μου εστειλαν οδηγιες αλλα δεν βγαζω ακρη

Link to comment
Share on other sites

Μεταφραση Ε δ ω

Δηλαδη εσυ καταλαβαινεις μεταφραση με αυτο?? Με δυο λογια θελω να μου πει καποιος πως το συντηρουμε? αν θελει καποια συγγεκριμενη περιποιηση ή οχι και σε θερμοκρασια?. Την διαδικασια την ξερω πως γινεται

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εσυ καταλαβαινεις μεταφραση με αυτο?? Με δυο λογια θελω να μου πει καποιος πως το συντηρουμε? αν θελει καποια συγγεκριμενη περιποιηση ή οχι και σε θερμοκρασια?. Την διαδικασια την ξερω πως γινεται

Δεν μπηκα στον κοπο να διαβασω την μεταφραση. Να σε βοηθησω προσπαθησα φιλε αν δεν τα καταφερα συγχωρα με δεν θα το ξανακανω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπηκα στον κοπο να διαβασω την μεταφραση. Να σε βοηθησω προσπαθησα φιλε αν δεν τα καταφερα συγχωρα με δεν θα το ξανακανω.

Φιλε μου δεν το ειπα ειρωνικα σορρυ αν το καταλαβες ή δεν το σου απαντησα εγω σωστα, το ξερω οτι ηθελες να βοηθησεις και σε ευχαριστω. ;) Εκανα μεταφραση και εγω και με το yahoo αλλα δεν εβγαλα ακρη

Link to comment
Share on other sites

Η θερμοκρασία πρέπει να είναι πρίπου θερμοκρασία δωματίου. Τους αρέσει η σχετική ζέστη, και αν διατηρήσουμε την θερμοκρασία μεταξύ 20 - 25oC θα έχουμε την μεγαλύτερη παραγωγικότητα της καλλιέργειας μας. Διατηρούν το κύκλο ζωής τους από τους 5oC μέχρι και τους 35oC αλλά με βραδύτερους ρυθμούς. Μιά καλλιέργεια είναι παραγωγική για ένα με ενάμιση μήνα. Μετά πετιέται. Καλό είναι λοιπόν να ξεκινήσεις δύο καλλιέργειες με διαφορά περίπου δύο εβδομάδων.

Link to comment
Share on other sites

Η θερμοκρασία πρέπει να είναι πρίπου θερμοκρασία δωματίου. Τους αρέσει η σχετική ζέστη, και αν διατηρήσουμε την θερμοκρασία μεταξύ 20 - 25oC θα έχουμε την μεγαλύτερη παραγωγικότητα της καλλιέργειας μας. Διατηρούν το κύκλο ζωής τους από τους 5oC μέχρι και τους 35oC αλλά με βραδύτερους ρυθμούς. Μιά καλλιέργεια είναι παραγωγική για ένα με ενάμιση μήνα. Μετά πετιέται. Καλό είναι λοιπόν να ξεκινήσεις δύο καλλιέργειες με διαφορά περίπου δύο εβδομάδων.

To φως ειναι απαραιτητο η μπορει να αναπτυχθει σε ενα σκοτεινο περιβαλον?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...