Jump to content

Γεννα Δισκων


dartman

Recommended Posts

Ενα παραγματικα εντυπωσιακο video γεννας δισκων ... που αξιζει το κοπο να το κατεβασετε να το δειτε ...

;):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα δεν ξερω τι συμβαινει αλλα μου κατεβαζει το video μεχρι το 1 λεπτο και βλεπω μετα τιποτα δεν μου εχει ξανατυχει μηπως υποπτευεσται τι μπορει να φταιει για να δω και εγω αυτο το υπεροχο video γιατι αν κρινω απο το 1 λεπτο πρεπει να ειναι τελειο

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΙΘΑΝΟ!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα δεν ξερω τι συμβαινει αλλα μου κατεβαζει το video μεχρι το 1 λεπτο και βλεπω μετα τιποτα δεν μου εχει ξανατυχει μηπως υποπτευεσται τι μπορει να φταιει για να δω και εγω αυτο το υπεροχο video γιατι αν κρινω απο το 1 λεπτο πρεπει να ειναι τελειο

Καποιες φορες κολαει για καποια λεπτα και σταματαει να το κατεβαζει .. δε ξερω τι παιζει ... δοκιμασε να το αφησεις αρκετα μετα απο το κολημα πιθανον να ξαναξεκινησει ...

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΧ..............αυτά τα κολλημένα μωράκια είναι όλα τα λεφτα.

Μια απο τις επιδιώξεις μου.

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από καταπληκτικό βίντεο έχει και καταπληκτική macro λήψη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αφήστε το μπανιστήρι και φτιάξτε τις συνθήκες στα δισκοενυδρεία σας, μπας και το δείτε live.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αφήστε το μπανιστήρι και φτιάξτε τις συνθήκες στα δισκοενυδρεία σας, μπας και το δείτε live.

:thumbup::thumbup:;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ομορφια στα ματια μου και στις αισθησεις μου... ;):blush:

Link to comment
Share on other sites

;):blush::);):lmao:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Σήμερα 17/01/2007 είναι η δεύτερη φορά μέσα σε 1 εβδομάδα που γεννούν οι δίσκοι μου μήκους 15εκ και μάλλον Snake Skin Red τους οποίους αγόρασα πριν ακριβώς μία εβδομάδα.Την πρώτη φορά γέννησαν επάνω στο τζάμι του ενυδρείου αλλά τους έχασα και τώρα πάνω στο φίλτρο. Η γέννα απόψε άρχισε στις 19,30 . Το θυληκό με προτεταμένο τον ωοαποθετήρα ο οποίος είναι και φαρδύτερος από τον σπερματοαποθετήρα του αρσενικού άρχισε να γεννάει τα αυγά επάνω στο εσωτερικό φίλτρο. Κάνοντας κάποιου είδους "χορό σπασμών" του σώματος της κάλεσε το αρσενικό να γονιμοποιήσει τα αβγά.Δυστυχώς το αρσενικό μετά τη γονιμοποιήση έφαγε κάποια απο τα αβγά και μου φάνηκε παράξενο. Πρός στιγμήν θα αφήσω το φως ανοιχτό τουλάχιστον για 48 ώρες και θα περιμένω να δω τις εξελίξεις , αν και μου φαίνεται απίθανη οποιαδήποτε θετική κατάληξη.Πάντως έχω έτοιμο ένα δεύτερο ενυδρείο για την αναπαραγωγή τους και μάλλον την επόμενη εβδομάδα θα τους μεταθέσω εκεί.

Να μερικές φωτό από το ενυδρείο μου και τη γένναpost-3037-1169057722_thumb.jpgpost-3037-1169057920_thumb.jpgpost-3037-1169059492_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα συγχαρητήριά μου, σε σένα και τα ψάρια σου Φίλε kanonaki'!

Δεν χρειάζεται να έχεις τα φώτα του ενυδρείου σου αναμμένα συνέχεια. Μπορείς να βάλεις κοντά στο ενυδρείο, ένα μικρό φωτάκι, από αυτά που βάζουμε στα δωμάτια το βράδυ. Αυτό είναι αρκετό.

Άσχετα με την έκβαση της γέννας, θα συμφωνήσω την επόμενη φορά να απομονώσεις το ζευγάρι σε γεννήστρα, όπως το επισήμανες και εσύ.

Καλό θα ήταν να ανοίξεις νέο θέμα, στην κατηγορία "αναπαραγωγές ψαριών" και κατόπιν θα σου μεταφέρω αυτά τα δύο ποστ.

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...