Jump to content

αααααα εχετε βλαβη!!!!!!


Recommended Posts

Κυριακή βράδυ σερφαρω χαλαρά στο νετ και τσακ διακοπή ρεύματος από τις σπανιότατες βέβαια στην Ελλάδα μια και το δίκτυο της ΔΕΗ είναι συνχρονο και έχει πάντα επάρκεια ρεύματος . Μετά από 10 λεπτά το ρεύμα ξαναέρχεται και όλα οκ επανεκκίνηση στον υπολογιστή όλα καλά πάμε να ανοίξουμε ιστοσελίδα τζίφος , άντε να δούμε το μόντεμ η dsl

Φευγάτη να πάρουμε την hol μπλα μπλα μάλλον βλάβη του ΟΤΕ μου λέει ο συμπαθής τεχνικός πάρτε τις βλάβες του ΟΤΕ αλλά Κυριακή βράδυ μάλλον δεν θα απαντήσουν μου λέει ο κακός . Περνώ τις βλάβες του ΟΤΕ και επιβαιωνετε η κακία του υπάλληλου της

Hol οι άνθρωποι είναι εκεί ξενυχτάνε για μας δίνω την βλάβη και μου λέει η ευγενέστατη δεσποινίδα <<μέσα σε δυο μέρες κύριε θα επικοινωνήσει μαζί σας το συνεργείο μας να σας κλείσει ραντεβού για να έρθουν>> ΕΥΡΩΠΗ ΛΕΜΕΕΕΕΕ !!!!

Από τότε βέβαια ως σήμερα Τετάρτη όσο τραγουδάνε τα ψάρια άλλο τόσο και αυτοί πήραν τηλέφωνο.

Και φυσικά σήμερα αφού πήρα αγανακτισμένος ξανά τηλέφωνο λέω στην κατά τα αλλά συμπαθή δεσποινίδα κατά πάσα απιθανότητα ξανθιά <<δεσποινίς σας έχω δώσει μια βλάβη για dsl γραμμή από την Κυριακή και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου σε δυο μέρες -μάλιστα κύριε μου λέτε το τηλέφωνο σας – το λέω – αααα έχετε βλάβη μου λέει!!!!- τι να τις πεις τώρα??? Ναι γι αυτό σας πήρα της λέω – ααα ξέρετε είναι γενική στην περιοχή σας απ ότι λέει το σημείωμα – μάλιστα και ποτέ με το καλό θα αποκατασταθεί – ααααα δεν γράφει το σημείωμα δεν μπορώ να σας πω επικοινωνήστε με τον ΟΤΕ της περιοχής σας >> Αυτααααααααα.

Τι και αν πληρώνεις πάγια , τι και αν η πρόσβαση ιντερνετ στη Ρουμανία είναι πιο φθηνή εδώ είμαστε Ευρώπη .

ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΚΩΨΑ ΤΗΝ ISDN ΓΙΑΤΙ ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΑ. ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΥΠΑΤΑΙ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΤΟΥ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΕΤΣΙ

Υ.Γ

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ :thumbup:;)

Link to comment
Share on other sites

Κουραγιο φιλε μου τα πρωτα 100 χρονια ειναι τα δυσκολα.

;):thumbup::thumbup::wacko::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Αν επιθυμεις φιλε lykawn πες μου τη περιοχη που εισαι να σε ενημερωσω αυριο κατα τις 13:00 αν εχει οντως προβλημα ... γιατι δεν νομιζω να ισχυει αυτο που σου πε ....

Link to comment
Share on other sites

Όχι 100.Τα πρώτα 2,5 χρόνια είναι δύσκολα. Τόσο έκανε ο ΟΤΕ να βρεί που οφείλεται η βλάβη στην περιπτωσή μου

Link to comment
Share on other sites

Σημερινη ενημερωση απο τον ΟΤΕ γυρω στης 11 οτι το προβλημα στη Γλυφαδα εχει λυθει ...

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως όχι με πήραν τηλέφωνο το πρωί και μου το είπαν . Δεν μπορούσα να τσεκάρω γιατί ήμουν στην δουλεία και έτσι μου είπαν ότι θα έρθει ο τεχνικός αφού έχω δώσει βλάβη εκτός αν το ακυρώσω στο 121 άντε να δούμε.

Dartman1980 ευχαριστώ για το ενδιαφέρον ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή και εμένα μετά την μετακόμιση που έκανα με παίδευαν κοντά ένα μήνα ;):thumbup: :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Οι μέρες της αφθονίας τους είναι μετρημένες...

Διαβάστε αυτό:

http://www.forthnet.gr/templates/newsPosting.aspx?p=172389

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί από τους τεχνικούς του ΟΤΕ εκτός του ότι είναι άσχετοι είναι και αγενείς.

Link to comment
Share on other sites

Οι μέρες της αφθονίας τους είναι μετρημένες...

Διαβάστε αυτό:

http://www.forthnet.gr/templates/newsPosting.aspx?p=172389

;):thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η βλάβη αποκαταστάθηκε μέσα σε 5 εργάσιμες μέρες δεν ξέρω αν πρέπει να το θεωρήσω ρεκόρ ;) . Πάντως πρέπει να σημειώσω ότι ο τεχνικός ήταν ευγενέστατος .

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν πρέπει να το θεωρήσω ρεκόρ

Ρεκόρ θα είναι αν σου επιστρέψουν το 20% περίπου στο πάγιο όπως οφείλουν αφού τις 5 από τις 30 μέρες του μήνα δεν είχες την υπηρεσία που πληρώνεις.

Αλλά μάλλον δεν πρόκειται να το κάνουν. Γι' αυτό ήταν τόσο ευγενικός ο τεχνικός.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά liquid… πριν ανέβει στο σπίτι συστήθηκε στα σκυλιά μου όποτε μπορεί να βοήθησε και αυτό ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά liquid… πριν ανέβει στο σπίτι συστήθηκε στα σκυλιά μου όποτε μπορεί να βοήθησε και αυτό ;)

[/quote

:thumbup::thumbup::wacko:

post-1249-1158319089_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...