Jump to content

Μαζικες αναπαραγογες


djtonyel

Recommended Posts

κριμας και οτι βλεπω οτι εχεις εμπειρια. ευχαρισω

παντως οσοι θελεται να παρετε πλεκο απο εμενα αφοβα 100.000 φορες πιο safe απο καθε μαγαζί μεγαλητερη πικιλια απο καθε μαγαζι και θα παρεις το σωστό ψαρι και οχι αλα ταλα.

τα πλεκο που θα φερω εναι μεγαλομενα σε νερο της βρύσης και ειναι απο τα λιγα ψαρια που αντεχουν τοσο υψηλές θερμοκρασίες

Φίλε μου κατ¨αρχήν συγχαρητήρια για τις αναπαραγωγές σου και για τις συμβουλές σου στο φόρουμ...

Αυτό που αναφέρεις για να πάρουμε πλέκο από σένα πως μπορεί να γίνει?

Ενδιαφέρομαι για 3 l129 αλλά ζω Κεφαλονιά....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευχαριστω

Κεφαλονια ; αν εχεις καποιο γνωστο να σου τα στειλει αλιος θεσσαλονικη μονο, για τωρα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε ολοι την πλεκοπαρεα εκει που νομιζα οτι η πλεκοαναπαραγωγη τελος κοιταω τα ενυδρεια και βλεπω οτι γινετε πανικος

παλι ο Ancistrus RIO UCAYALI την εκανε την δουλιτσα του μετα απο τρεις μηνες. Αναπαραγουν τωρα L-136b L-028 L-333 Ancistrus RIO UCAYALI Hemiloricaria eigenmanni kai Hypancistrus contradens. αυτα σε μια μερα :)

το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι την εποχη που θα φυγω αν ολα αφτα τα μωρα ειναι σε ασφαλη επιπεδο.

Οχι τοσο πολυ τα Hypancistrus αλα τα Ancistrus πιο πολυ .Φαινεται οτι τα L-numbers Ancistrus ειναι πιο δυσκολο

να μεγαλωσεις τα Ancistrus μωρα και πιο ευαισθητα.

Link to comment
Share on other sites

κριμας και οτι βλεπω οτι εχεις εμπειρια. ευχαρισω

παντως οσοι θελεται να παρετε πλεκο απο εμενα αφοβα 100.000 φορες πιο safe απο καθε μαγαζί μεγαλητερη πικιλια απο καθε μαγαζι και θα παρεις το σωστό ψαρι και οχι αλα ταλα.

τα πλεκο που θα φερω εναι μεγαλομενα σε νερο της βρύσης και ειναι απο τα λιγα ψαρια που αντεχουν τοσο υψηλές θερμοκρασίες

Σε ένα 30άρι που έχω διαθέσιμο, μπορώ να ξεκινήσω με 5-6 μικρά, μέχρι να ξεχωρίσουν αρσενικά απο θηλυκά και να βγάλω κανένα ζευγάρι?

Το σκέφτομαι στρωμένο με ενυδρειακό χαλίκι από το ενυδρείο με τους δίσκους μου, μερικά πήλινα γλαστράκια και μια καρύδα για κρυψώνες και αρκετά φυτά - κυρίως ανούμπιες.

Τι λες?

Τι συνθήκες (pH, KH, GH) χρειάζομαι?

Αν δεν βολεύει το 30άρι, έχω και ένα άλλο 60 lit.

Έγινε επεξεργασία - KokkinosK
Link to comment
Share on other sites

ναι μπορεις αλα σε ενα χρόνο πρεπει να τα βαλεις σε μεγαλυτερο ενυδρειο

7,5 μεχρι 6 ΡΗ .προβλημα στην ζεστη δεν εχουν απλος ενα φιλτρακη που να παραγει οξυγονο

στο ενυδρειο εχεις νερο μεσα η αδιο ειναι;

αν ειναι αδιο γεμισετο με νερο απο ενα απο τα αλα σου ενυδρεια και αστο να τρεξει καμια βδομαδα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είχα σκοπό να κάνω, νερό, χαλίκι και υλικά φίλτρου από άλλο ώριμο ενυδρείο μου.

Όσον αφορά την διακόσμηση, τι είναι προτιμότερο, ένα φυτεμένο ενυδρείο ή όπως έχω δει σε περιοδικά ενυδρεία αποκλειστικά για pleco με μεγάλες πέτρες για κρυψώνες και αρκετή κυκλοφορία νερού?

Link to comment
Share on other sites

post-7926-1313626537_thumb.jpg

εγω ετσι στηνω τα ενυδρεια μου και τα δωδεκα :(

και φυσικα ολα εχουν difuser για την καλυτερη οξυγονωση

τα πλεκο δεν χρειαζονται φυτα αλα μπορις να εχεις και φυτα αφου τα hypangistrus kai pekoltia δεν τα πειραζουν

τα ancistrus τα τρωνε μερικες φορες

τα hypangistrus ειναι πιο πολυ meat eters αλα αλα τηα φανε και τις ταπλετες

Link to comment
Share on other sites

Πότε έρχεσαι Θεσσαλονίκη?

Έμεινε χώρος για άλλα μικρά?

Κών/νος

Link to comment
Share on other sites

Για κάποια είδη που θέλουν δυνατή ροή απ' ευθείας μέσα στη σπηλιά χρησιμοποιείς κυκλοφορητές;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω :(

δεν ξερω αν εχω αλλο χωρο στην βαλητσα μου 30 ερχομε

αυτα ειναι τα διαθεσιμα τωρα

L-201 3 cm

L-340 3 cm

L-144 4-5

L-180 7-8 sxedon enilika

L-002 4-5 cm

L-338 3 cm

L-028 2,5 me 3

L-136a 3 cm

αν σε εδιαφερει καπιο ειδος πες μου αν εχω χωρο θα σου πω σε μερικες μερες

ολλα τα δινω 8 ευρο που ειναι παρα πολυ φτηνα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...