Jump to content

Καινουριο Ενυδρειο


malice

Recommended Posts

Εχω την αισθηση οτι το φιλτρο σου ειναι μικρο για 240 λιτρα.Βεβαια απο αξιοπιστια κορυφαιο eheim ειναι αλλωστε αλλα ενα 2215 η 2217 θα επαρκουσε καλυτερα στα λιτρα που εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!Δεν θα το πιστεψετε...Ανακαλυψα τι εφταιγε κ δεν εβγαζε νερο το εξωτερικο μου φιλτρο.Ειχα την εισοδο του νερου ακριβως πανω απο τις φυσσαλιδες της αντλιας νερου, με αποτελεσμα να τραβαει αερα το φιλτρο κ να κοντευω να το βγαλω αχρηστο.... τωρα λειτουργει μια χαρα! Ειχα επιστρατευσει ενα σωρο κοσμο για να μου το φτιαξει κ ημουν τυχερη που γλυτωσα ενα τοσο μεγαλο κοστος....

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους μολις τελειωσα την κηπουρικη, κ ειμαι στην ευχαριστη θεση να σας ανακοινωσω οτι δεν υπαρχει ουτε ενα ψευτικο φυτο στο καμαρι μου!Ηταν λιγο ΜΠΕΛΑΣ η ολη ιστορια αλλα θα μου πειτε το αποτελεσμα μετραει.... Αυριο θα σας πω λεπτομερειες κ καποια ερωτηματα που εχω.Καληνυχτα σας!

Link to comment
Share on other sites

Κακοοοοο που παθαααααααααααα.......... Μα καλα κανεις δεν βρεθηκε να μου πει οτι τα ωραια μου φυτα θα ηταν λυχουδια για τα ψαρια μου; Παει το pogostemon helferi κ το ceratophyllum demersum.Σε αυτα ειχαν ιδιαιτερη προτιμηση αποψε το βραδυ.Ενα κοτσανακι έμεινε.

Link to comment
Share on other sites

Κακοοοοο που παθαααααααααααα.......... Μα καλα κανεις δεν βρεθηκε να μου πει οτι τα ωραια μου φυτα θα ηταν λυχουδια για τα ψαρια μου; Παει το pogostemon helferi κ το ceratophyllum demersum.Σε αυτα ειχαν ιδιαιτερη προτιμηση αποψε το βραδυ.Ενα κοτσανακι έμεινε.

Να σας πω τι φυτα εβαλα.Εκτος απο τα 2 που προανεφερα εβαλα κ ANUBIA CONGENSIS,ANUBIA BARTERI, κ 1 ELODEA DENSA.Να σας πω την αληθεια δεν μου πολυαρεσει τωρα, αλλα πιστευω οτι αν μεγαλωσουν τα φυτα,(κ δεν τα φανε ολα) θα δειξει! Επισης δεν ταιριαζει πλεον οι αφισσα με τα φυτα που εχω.ΧΑΝΟΝΤΑΙ τα αληθινα.Τι χρωμα παει να βαλω; μπορειται να μου πειτε την γνωμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Τις ανούμπιες δύσκολα θα τις φάνε, αλλά δυστυχώς αργούν και να μεγαλώσουν!

Για φόντο μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα μαύρο χαρτόνι, που θα αναδείξει αρκετά τα φυτά σου!

Περιμένουμε μια φωτογραφία να δούμε το αποτέλεσμα!

Link to comment
Share on other sites

Τις ανούμπιες δύσκολα θα τις φάνε, αλλά δυστυχώς αργούν και να μεγαλώσουν!

Για φόντο μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα μαύρο χαρτόνι, που θα αναδείξει αρκετά τα φυτά σου!

Περιμένουμε μια φωτογραφία να δούμε το αποτέλεσμα!

Δεν μπορεις να φανταστεις τι βλακεια εκανα.... φυτεψα με ολα τα πλαστικα που ηταν μεσα τα φυτα, κ τυχαια εμαθα οτι επρεπε να τα βγαλω...Ασε που το κερατοφυλλο μου το ξεθαψαν τα ψαρια κ επιπλεει, οσο απεμεινε δηλαδη γιατι μου το εφαγαν κιολας....Παλι το απογευμα θα εχω πλημμυρες κ φυτεμα απ την αρχη.....Μαλλον θα αργησετε να δειτε αποτελεσμα ετσι που τακανα.....Σε ευχαριστω παντως που απαντησες!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...