Jump to content

Pygocentrus Naterreri


Husky_Jim

Recommended Posts

Είχα καιρό να φωτογραφίσω τα πιράνια μου οπότε πάρτε μία σημερινή γεύση......

Reds_18092006_a.JPG

Reds_18092006_b.JPG

Reds_18092006_c.JPG

Reds_18092006_d.JPG

Είναι 8 ψάρια 20+ εκατοστών σε ενυδρείο 200 Μήκος Χ 60 Πλάτος Χ 55 Υψος

Ελπίζω να σας αρέσουν!!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ωραία Δημήτρη να τα χαίρεσαι!

Κάτι τέτοια βλέπω και ψήνομαι να φιλοξενήσω στο μέλλον και εγώ αυτό το πολύ αδικημένο είδος!

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ωραια Μητσακο τα φιλαρακια σου! Να τα χαιρεσαι! Και σε πολυ ωραιο περιβαλον απο οτι διακρινω!

;):thumbup::thumbup::wacko::hysterical::hysterical::hysterical::hysterical::D:hysterical::bigemo_harabe_net-170::thumbup:

Έγινε επεξεργασία - Wizart
Link to comment
Share on other sites

Mην τα βλέπετε έτσι.... Η καινούργια φωτογραφική μηχανή που πήρε ο Δημήτρης τα κάνει να φαίνονται τόσο ωραία ;):thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τελειο !!! Απο τα καλυτερα ενυδρεια Piranha που εχω δει...

;)

Link to comment
Share on other sites

Husky εγώ που τα έχω δει από κοντά μπορώ να διαψεύσω τα λεγόμενα του istellas. Είναι από μόνα τους πολύ όμορφα και δεν χρειάζονται την νεα φωτογραφική μηχανή για να δείξουν. :hysterical::hysterical::hysterical:

Δημήτρη επίσης να σου θυμήσω ότι κάπου εκεί στην μνήμη αυτής της φωτογραφικής μηχανής υπάρχουν κάποιες φωτογραφίες από μια συνάντηση που έγινε για τον ένα χρόνο που έκλεισε το Aquazone.....και επειδή είμαστε πάρα πολύ περίεργοι άνθρωποι μήπως να άρχιζες σιγά σιγά να τις ανεβάζεις για να τις δούμε;;; :thumbup:;):thumbup::wacko:

Ευχαριστώ πολύ Δημήτρη :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

είναι θαύμα τα ψαράκια σου και το ενυδρείο σου. μου άρεσε παρα πολύ. θέλω να μάθω πως κανεις αυτό το φωτισμό. έχω και εγώ piranha και θέλω το ίδιο φωτισμό. (συγγνώμη για τα ελληνικά μου είμαι από την τουρκια και δυσκολεύω στα ελληνικά)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά υπέροχα. Τα συγχαρητήριά μου Δημήτρη!

Είναι τόσο ήρεμα όσο δείχνουν στη φωτογραφία?

Μου δείνουν την εντύπωση ότι δεν είναι καθόλου κινητικά ψάρια. Ισχύει κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Τα ψάρια τα έχω από τότε που ήταν 1,5 εκατοστό και είναι το λειγότερο συγκηνιτικό να τα βλέπω έτσι όπως έχουν γίνει τώρα......Αυτή είναι βέβαια και η χαρά του χόμπι μας!!! ;)

είναι θαύμα τα ψαράκια σου και το ενυδρείο σου. μου άρεσε παρα πολύ. θέλω να μάθω πως κανεις αυτό το φωτισμό. έχω και εγώ piranha και θέλω το ίδιο φωτισμό. (συγγνώμη για τα ελληνικά μου είμαι από την τουρκια και δυσκολεύω στα ελληνικά)

Γειά σου 'γειτόνισσα' Εύα!!!Τα ελληνικά σου είναι μιά χαρά.Μήν ανυσυχείς!

Ο φωτισμός είναι πολύ απλός και πολύ φθηνός μιάς και δέν είναι τίποτε άλλο από 2 προβολείς 150Watt (ο ένας) αλογόνου με λάμπες Sylvania.

Οι προβολείς κόστισαν 4,3 ευρώ ο ένας και οι λάμπες άν θυμάμαι καλά κάτω από 2 ευρώ η μία.

Μπορέι να είναι λίγα τα kelvin αλλά ο φωτισμός που δίνουν είναι λές και είσαι σε κάποιο ποταμό στην Νότιο Αμερική.

Πραγματικά υπέροχα. Τα συγχαρητήριά μου Δημήτρη!

Είναι τόσο ήρεμα όσο δείχνουν στη φωτογραφία?

Μου δείνουν την εντύπωση ότι δεν είναι καθόλου κινητικά ψάρια. Ισχύει κάτι τέτοιο?

Σε ευχαριστώ Νίκο.Τα ψάρια είναι σχετικά ήρεμα αλλά δέν μπορώ να πώ ότι δέν είναι κινητικά.Σίγουρα δέν είναι αφρικάνες,αλλά υπάρχουν μεγάλα διαστήματα που κινούνται συνεχώς και φυσικά πάντα σε κοπάδι.

Link to comment
Share on other sites

Τα λογια ειναι περιττα ;)

Link to comment
Share on other sites

σας ευχάριστο παρα πολύ. κάτι ακόμα θα σας ρωτήσω. ξέρω ότι έχετε και elong. εμείς έχουμε forum στη τουρκια και η τούρκοι θέλουν να δουν video. αλλα εδώ δε μπορώ να βρω video με elong. αφού έχετε εσείς μπορείτε να βάλετε στο forum ένα video;

Link to comment
Share on other sites

σας ευχάριστο παρα πολύ. κάτι ακόμα θα σας ρωτήσω. ξέρω ότι έχετε και elong. εμείς έχουμε forum στη τουρκια και η τούρκοι θέλουν να δουν video. αλλα εδώ δε μπορώ να βρω video με elong. αφού έχετε εσείς μπορείτε να βάλετε στο forum ένα video;

Τί βίντεο θέλεις?Φαγητού?

Δέν έχω κάτι αυτήν τη στιγμή αλλά μπορώ να βγάλω.

Άν μπορείς βάλε το λίνκ από το φόρουμ σας να μπώ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Τί βίντεο θέλεις?Φαγητού?

Δέν έχω κάτι αυτήν τη στιγμή αλλά μπορώ να βγάλω.

Άν μπορείς βάλε το λίνκ από το φόρουμ σας να μπώ! ;)

μάλιστα. θέλω βίντεο φαγητού. αν mporis.to λίνκ του φόρουμ μας είναι www.piranhalar.com είναι μονο για piranha.

εμείς έχουμε 2x18 Sivania groluks. αλλα πως σκοτεινιάζεις το ενυδρείο σου έτσι. φαίνεται πολύ φυσικός.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...